technologie ekonomia/biznes/finanse
ING wzmacnia bezpieczeństwo – nowe zasady dla przelewów wrażliwych w aplikacji Moje ING
ING Bank Śląski wprowadza nowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo klientów korzystających z aplikacji Moje ING. Zmiany dotyczą tzw. przelewów wrażliwych, czyli przelewów walutowych i ekspresowych, które – ze względu na swoją specyfikę – mogą być częściej wykorzystywane w próbach oszustw.
Od teraz przelewy wrażliwe nie będą aktywne domyślnie. Klienci samodzielnie zdecydują, kiedy chcą z nich korzystać – mogą je włączać i wyłączać w aplikacji.
Wraz z aktywacją przelewów wrażliwych, ING uruchamia dodatkowy, dwugodzinny okres ochronny. W tym czasie bank może zastosować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak rozszerzona autoryzacja transakcji lub – w uzasadnionych przypadkach – nie przyjmie przelewu do realizacji w czasie trwania okresu ochronnego. Nowe rozwiązanie daje klientom większą kontrolę nad bezpieczeństwem ich środków. Użytkownicy mogą w każdej chwili sprawdzić status przelewów wrażliwych oraz włączyć lub wyłączyć ich dostępność w ustawieniach aplikacji.
Wprowadzenie funkcji jest odpowiedzią na rosnące zagrożenia związane z cyberprzestępczością oraz elementem działań banku na rzecz ograniczenia ryzyka nieautoryzowanych transakcji.
Więcej informacji: https://www.ing.pl/indywidualni/aplikacja-mobilna/bezpieczenstwo-aplikacji-mobilnej/przelewy-wrazliwe
kontakt dla mediów
Magdalena Klejment
magdalena.klejment@ing.pl
tel: +48 885-410-948
informacje o firmie
kontakt dla mediów
Magdalena Klejment
magdalena.klejment@ing.pl
tel: +48 885-410-948