praca ekonomia/biznes/finanse

Najbardziej wpływowe kobiety polskiej branży płatniczej z ING

10.03.2023 | ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W piątej edycji rankingu „Najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej” organizowanego przez  serwis Cashless.pl, zostały wyróżnione aż trzy reprezentantki ING: Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Banku odpowiedzialna za obszar Operacje Klient Detaliczny, Agnieszka Lidke-Orzechowska, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej oraz Katarzyna Rudnicka-Mróz, Principal Ekspert, Pion Klientów Biznesowych.

Ranking już od pięciu lat promuje równość zawodową i kobiety odnoszące sukcesy w najważniejszych firmach i obszarach z branży płatniczej. Jak podaje redakcja: celem, który przyświecał nam podczas prac nad tym projektem, było włączenie się w starania na rzecz równouprawnienia zawodowego płci. Chcemy też promować kobiety na ważnych stanowiskach w instytucjach działających w sektorze płatności, powszechnie uważanym za bardziej męski. Jesteśmy bowiem przekonani, że różnorodność będzie wpływać pozytywnie na rozwój całej branży”.

Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Banku odpowiedzialna za obszar Operacje Klient Detaliczny. Od początku kariery w ING związana z obszarem płatności, kart i rachunków. Wprowadziła do oferty banku szereg innowacyjnych rozwiązań. Od 2021 r. odpowiada za jednostki zajmujące się operacyjną obsługą produktów i procesów dla klientów detalicznych, gotówki, płatności i kart oraz obsługą kasową. Od 2017 r. w Radzie Nadzorczej spółki Polski Standard Płatności (operator BLIK), od 2021 r. Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej PSP. Jest przedstawicielem w Radzie Fundacji Polska Bezgotówkowa z ramienia ZBP RWKB.

Agnieszka Lidke-Orzechowska, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej. Od początku kariery zawodowej w ING jest związana z bankowością detaliczną. Pracowała w wielu obszarach takich jak: ubezpieczenia, kredyty, bankowość elektroniczna, karty płatnicze. Prowadziła również innowacyjne projekty z zakresu płatności mobilnych i Open Banking. Na obecnym stanowisku odpowiada m.in. za ofertę kont i płatności, karty płatnicze, PSD2 i obszar zarządzania finansami. Współpracuje z Visa i Mastercard, Polskim Standardem Płatności, Krajową Izbą Rozliczeniową i integratorami płatności. Reprezentuje ING w pracach grup roboczych przy ZBP w zakresie kont, kart i płatności.

Katarzyna Mróz-Rudnicka jest związana z ING od czerwca 2015. Odpowiedzialna jest za rozwój płatności bezgotówkowych takich jak terminale płatnicze. W ubiegłym roku, wspólnie z zespołem wprowadziła do oferty banku – aplikację eTerminal.

Pełny raport dostępny tu: https://www.cashless.pl/system/uploads/files/6/najbardziej-wplywowe-kobiety-final-2.pdf?1678451071

kontakt dla mediów
Magdalena Ostrowska
Starszy Menedżer ds. Komunikacji, ING Bank Śląski S.A.
Magdalena Ostrowska

magdalena.ostrowska1@ing.pl

tel: +48 571-203-101

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Magdalena Ostrowska
Starszy Menedżer ds. Komunikacji, ING Bank Śląski S.A.
Magdalena Ostrowska

magdalena.ostrowska1@ing.pl

tel: +48 571-203-101

informacje o firmie