sport

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu

17 listopada br. zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu, które tym razem odbyły się w Zegrzu. Organizatorem zawodów było Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła 12 Dywizja Zmechanizowana, drugie wywalczyła Marynarka Wojenna a brąz przypadł 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Terytorialsi odnieśli zaś sukcesy indywidualne.

W zawodach, brało udział dziesięć reprezentacji wystawionych przez poszczególne rodzaje Sił Zbrojnych RP, cztery dywizje oraz szkolnictwo wojskowe. W rywalizacji uczestniczyło 120 zawodników i zawodniczek. Wojska Obrony Terytorialnej reprezentowali żołnierze zawodowi i pełniący terytorialną służbę wojskową.

Żołnierze konkurowali w dwudziestu kategoriach, indywidualnie kobiety i mężczyźni na dystansach 50 i 100 m w czterech stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Zawodnicy walczyli również w trzech sztafetach: dwie sztafety mężczyzn w stylu dowolnym i zmiennym oraz jedna sztafeta kobiet w stylu dowolnym.

Jak podkreślił szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa WOT – Marek OLESZCZUK - Dbałość o sprawność fizyczną jest obowiązkiem każdego żołnierza w czynnej służbie wojskowej. Tego typu przedsięwzięcia jak mistrzostwa w pływaniu motywują każdego kto nosi mundur Wojska Polskiego do regularnej pracy nad swoją kondycją psychofizyczną. Dzięki współzawodnictwu sportowemu duch walki nie zanika w Siłach Zbrojnych RP.

Terytorialsi w ogólnej klasyfikacji zajęli czwarte miejsce. Żołnierze reprezentujący WOT odnieśli sukcesy w kategoriach indywidualnych. Złoty medal wywalczyła kpr. OT w konkurencji 50 m stylem dowolnym w kat. K-35. Na drugim stopniu podium żołnierze WOT stawali czterokrotnie a raz zajęli zaszczytne trzecie miejsce.