wydarzenia ekonomia/biznes/finanse

Lion’s Den ING Modelling Challenge 2021 za nami

11.06.2021 | ING BANK ŚLĄSKI S.A.

20-21 maja 2021 odbyła się kolejna, trzecia już edycja Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge. To wspólne wydarzenie ING Banku Śląskiego oraz ING Tech Poland.

Ze względu na trwającą pandemię wydarzenie to było w formie online. Do finału zostali zaproszeni studenci oraz absolwenci studiów wyższych - do 2 lat od ich ukończenia, którzy rozwiązali zadanie eliminacyjne z zakresu budowy modeli predykcyjnych. Do udziału w wyzwaniu zgłosiło się 25 zespołów (3 lub 4 osobowych), do ścisłego finału przeszło 16 zespołów.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli 8 godzin na zmierzenie się z zadaniem konkursowym, które koncentrowało się wokół modeli przedpłat w kontekście ryzyka klimatycznego. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością analizy danych, budowy modeli, itp. Na uczestników czekały również warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów zarówno z ING, którzy na co dzień zajmują się modelowaniem ryzyka. W finałowym etapie jury wybrało 6 najlepszych drużyn, które zaprezentowały przed nimi efekty swojej pracy.

Zwycięska drużyna, Ultradanon, otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 12 000 złotych, za drugie miejsce organizatorzy przyznali 9 000 zł zespołowi Kimba, a za trzecie – 6 000 zł drużynie Aniołki Blacka-Scholesa.

Wydarzenie przyciągnęło studentów swoją nowatorską formą. Było też doskonałą okazją do rozwinięcia umiejętności pracy w grupie, analizy złożonych problemów i wzajemnego inspirowania się.

Celem Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge jest zbudowanie społeczności skupionej wokół zarządzania ryzykiem oraz przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z wykorzystaniem źródeł danych, technologii i narzędzi w instytucjach finansowych.

Więcej informacji o możliwościach rozwoju  

kontakt dla mediów
Magdalena Klejment
Starszy Menedżer ds. Komunikacji, ING Bank Śląski S.A
Magdalena Klejment

magdalena.klejment@ing.pl

tel: +48 22 820-4093

informacje o firmie

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
Magdalena Klejment
Starszy Menedżer ds. Komunikacji, ING Bank Śląski S.A
Magdalena Klejment

magdalena.klejment@ing.pl

tel: +48 22 820-4093

informacje o firmie