ekonomia/biznes/finanse

Finansowanie Faktur od ING

10.06.2021 | ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W okresie pandemii wzrosła liczba faktur wystawianych z dłuższym okresem płatności. Wydłużył się też czas finansowania faktur. ING proponuje przedsiębiorcom usługę Finansowania Faktur w ofercie specjalnej, aby wesprzeć ich w utrzymaniu płynności w firmie.

Z naszych danych wynika*, że w okresie pandemii liczba faktur wystawionych z dłuższym, co najmniej 60-dniowym terminem płatności, wzrosła z 5,72% do 8,11%. Podobnie jest z opłacaniem faktur. W tym przypadku obserwujemy wzrost średniego czasu, na jaki finansowana jest faktura z 32 do 37 dni. W wielu branżach odbiorcy oczekują długich terminów płatności, a firmy czekają na pieniądze z faktur. Wiemy, że w biznesie potrzebna jest wolna gotówka, bo trzeba opłacać koszty stałe i być gotowym na okazje biznesowe. Korzystając z ING Finansowanie Faktur firma może mieć gotówkę wtedy, gdy jej potrzebuje. – powiedział Łukasz Adamczyk, ekspert z obszaru finansowania faktur w ING Banku Śląskim.

ING Finansowanie Faktur to usługa, która pozwala firmom uzyskać środki na finansowanie mniejszych działalności. Zapewnia otrzymanie środków w krótkim czasie, nawet zaraz po wystawieniu faktury. Cały proces wnioskowania jest przeprowadzany w pełni online, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić czas i poświęcić go na prowadzenie swojego biznesu. Finansowanie otrzymają szybko, bez wychodzenia z firmy. Serwis za pomocą którego można skorzystać z usługi jest przejrzysty i prosty w użyciu, a koszt finansowania można wyliczyć za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie. Dodatkowo klienci mogą wypróbować usługę za darmo i sfinansować swoją pierwszą fakturę bez prowizji.

Z usługi ING Finansowanie Faktur mogą korzystać przedsiębiorcy i małe firmy prowadzące sprzedaż z odroczonym terminem płatności, które działają na rynku od co najmniej 12 miesięcy i nie mają zaległości płatniczych.

Oferta jest skierowana dla klientów wszystkich banków - aby z niej skorzystać nie trzeba mieć konta w ING. Wystarczy uzupełnić formularz rejestracyjny na stronie www.finansowaniefaktur.pl, gdzie dane firmy są automatycznie uzupełniane na podstawie wprowadzonego NIP. Po wprowadzeniu przez klienta danych, wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na 1 PLN z rachunku firmowego oraz załączeniu pliku faktury, klient otrzymuje propozycję prowizji za odkupienie podstawionej wierzytelności. Po zatwierdzeniu ceny i potwierdzeniu faktury przez kontrahenta klient otrzymuje na rachunek kwotę faktury pomniejszoną o zaakceptowaną prowizję.

Usługa ING Finansowanie Faktur została wprowadzona przez spółkę ING Commercial Finance.

Szczegóły oferty dostępne są tutaj.

ING Bank Śląski przygotował webinar, podczas którego eksperci przybliżyli usługę Finansowania Faktur oraz zmierzyli się z mitami dotyczącymi korzystania z tej usługi. Relacja z wydarzenia dostępna jest tutaj.

*Dane ING Banku Śląskiego; porównanie dotyczy okresu sprzed pandemii (01/2018-03/2020) do okresu pandemii (04/2020 – 05/2021)

kontakt dla mediów
Mirella Gmur - Dzieduszycka
Ekspert ds. Komunikacji, ING Bank Śląski S.A.
Mirella Gmur - Dzieduszycka

mirella.gmur@ing.pl

tel: +48 22 820-4117

informacje o firmie

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse

kontakt dla mediów
Mirella Gmur - Dzieduszycka
Ekspert ds. Komunikacji, ING Bank Śląski S.A.
Mirella Gmur - Dzieduszycka

mirella.gmur@ing.pl

tel: +48 22 820-4117

informacje o firmie