wydarzenia handel internet sprawy społeczne technologie towary konsumpcyjne ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

Jak płacić w internecie, aby nie płacić dwa razy? Webinarium rozpoczyna akcję „Misja edukacja” Banku BNP Paribas

15.07.2020 | Bank BNP Paribas

Coraz częściej kupujemy online, ale czy potrafimy robić to bezpiecznie i strzegąc swojej prywatności? W środę, 22 lipca, o godz. 11 Bank BNP Paribas zaprasza na webinarium, które poprowadzi Piotr Konieczny, ekspert do spraw bezpieczeństwa, konsultujący projekty informatyczne największych polskich i zagranicznych firm. To pierwsze wydarzenie w ramach tegorocznej „Misji edukacja”. 

- Naszą rolą jest nie tylko dostarczanie rozwiązań finansowych, ale również objaśnianie ich działania oraz przeznaczenia, tak aby wszyscy mogli korzystać z nich z pełną świadomością i odpowiedzialnością – mówi Krzysztof Słotwiński, Dyrektor Zarządzający Pionu Bezpieczeństwa i Ciągłością Działania w Banku BNP Paribas. - Widzimy bardzo dużą potrzebę edukacji finansowej oraz przybliżania kwestii bezpieczeństwa w sieci. Uwydatniła się ona szczególnie w czasie pandemii, kiedy wzrosła popularność zakupów online. Oszuści nie próżnują wymyślając coraz to nowe pułapki. Również samo tempo zmian powoduje, że musimy stale uczyć się, jak bezpiecznie korzystać z kolejnych nowych narzędzi. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom organizując szeroko zakrojoną akcję „Misja edukacja”, która obejmie m.in. webinaria na temat cyberbezpieczeństwa – wyjaśnia.

Webinarium „W sieci nie wpadnij w sieci! Jak płacić w internecie, czyli o bezpiecznym bankowaniu i nie tylko?” to spotkanie skierowane do szerokiego grona odbiorców, prowadzone w przystępny sposób tak, aby również osoby słabo zaznajomione z najnowszymi technologiami mogły jak najwięcej skorzystać. 22 lipca o godzinie 11:00 Bank BNP Paribas zaprasza wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć m.in. jak rozpoznać fałszywy sklep internetowy, jak wybrać optymalną metodę płatności, jakie są prawa konsumenta kupującego online, co zrobić, gdy nie przychodzi towar albo gdy jest niezgodny z opisem. Będą zarówno praktyczne porady, jak i przykłady oszustw, na które trzeba uważać.

Piotr Konieczny, który poprowadzi spotkanie, jest cenionym konsultantem, pomagający zabezpieczać sieci i serwisy internetowe największych firm. Jest również wielokrotnym zdobywcą nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT. W ramach założonej przez siebie firmy doradczej Niebezpiecznik.pl szkoli zarówno administratorów i programistów, jak i pracowników firm korzystających z komputera i internetu w codziennej pracy. Podczas webinaru ekspercką wiedzą podzieli się także Adam Kuczewski, Dyrektor Biura ds. Operacji i Przeciwdziałania Cyberprzestępczości w Banku BNP Paribas.

Dołącz do wydarzenia 22 lipca o godzinie 11:00

Warto dodać, że klienci Banku BNP Paribas posiadający Kartę Otwartą na e-Świat otrzymują pakiet Cyber Pomoc, dzięki któremu zyskują ochronę m.in. w przypadku  kradzieży i bezprawnego wykorzystania tożsamości w internecie w celu oszustwa. Dodatkowo, Bank BNP Paribas zaproponował swoim klientom usługę, która pomoże ich chronić przed oszustwami w przypadku kradzieży lub wycieku danych osobowych. We współpracy z BIK i Experian, Bank oferuje Pakiet Cyber BNP Paribas. To zestaw rozwiązań, monitorujący bezpieczeństwo danych w sieci i nie tylko. Alarmuje użytkownika, gdy tylko ktoś niepowołany będzie próbował wykorzystać jego dane.

Lipcowe webinarium rozpoczyna inicjatywę Banku „Misja edukacja”, która obejmuje szereg działań edukacyjnych z zakresu finansów, ekologii, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości czy psychologii i będzie realizowana do końca bieżącego roku. Bank BNP Paribas we współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami merytorycznymi będzie edukował łącząc pokolenia i kierując swoje propozycje do dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów. Informacje o kolejnych inicjatywach, realizowanych np. z Uniwersytetem Dzieci, Fundacją Kosmos, czy Wyższą Szkołą Bankową, będą podawane na bieżąco. Wybrane wydarzenia będą także udostępniane w formie podcastów na stronie BNP Paribas Talks.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, Bank BNP Paribas
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii wydarzenia