handel internet turystyka/wypoczynek ekonomia/biznes/finanse

Jak Polacy kupują wakacje?

05.07.2019 | 2SistersPR

W ostatnich czasach pomimo licznych narzekań, które my Polacy mamy we krwi, poprawia się nasza sytuacja ekonomiczna. Dzięki coraz powszechniejszemu dostępowi do Internetu, chociażby w smartfonach, poszerza się też nasza świadomość konsumencka i rosną nasze oczekiwania odnośnie standardu kupowanych usług.  Na stronach oferujących porównywarki cenowe, szybko i łatwo możemy sprawdzić ceny ofert biur podróży czy przewoźników. Widzimy też, które kierunki wakacyjne są popularne. Korzystając portali takich jak Trip Advisor, czy wspomniane już wcześniej porównywarki, możemy sprawdzić opinie osób wcześniej korzystających z ofert i bardziej świadomie zdecydować czy reklamowany przez biuro podróży hotel jest tym, który nas zadowoli i czy oferta zgadza się z rzeczywistością. Częściej też decydujemy się na zakupy online, oszczędzając czas i pieniądze.

Dyrektor DFDS ds. Public Relations mówi: „W DFDS zawsze zależy na na tym, aby nasi pasażerowie zapłacili za swój rejs jak najmniej. Przygotowaliśmy zatem listę wskazówek jak popłynąć naszymi promami do Europy za najlepszą możliwą cenę.”

WSKAZÓWKI DFDS JAK ZAOSZCZĘDZIĆ KUPUJĄC BILET NA PROM

  1. Unikaj godzin szczytu - Jeśli możesz, unikaj rezerwacji w okresie szczytowego zapotrzebowania, np. podczas wakacji szkolnych. 
  2. Rezerwuj z wyprzedzeniem - Zazwyczaj najniższe ceny są dostępne podczas rezerwacji z wyprzedzeniem. Więc zarezerwuj bilet jak najwcześniej.
  3. Oferty na krótkiej przerwy - Na wielu trasach oferujemy zniżki na bilety, jeśli wrócisz do Wielkiej Brytanii w ciągu jednego do pięciu dni od wyjazdu.
  4. Podróż w dni powszednie - Jeśli możesz podróżować w dzień powszedni, przekonasz się, że zazwyczaj kosztuje to mniej niż podróżowanie w weekendy.
  5. Oferty specjalne - Często posiadamy specjalne zniżki sezonowe dostępne przez cały rok. Sprawdź naszą stronę, aby uzyskać najbardziej aktualne oferty.

Według badań przeprowadzonych w ciągu kilku ostatnich lat w Polsce przez różne instytucje, takie jak: Polska Izba Turystyki, Dinners Club Polska, wyszukiwarka KAYAK, czy z danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że coraz więcej z nas podróżuje poza granice Polski i Europy, choć spora grupa z nas urlop wciąż spędza na terenie naszego kraju. Wielu z nas, zwłaszcza rodziny z dziećmi planuje wakacje z dużym wyprzedzeniem, oszczędzając na nie przez pół roku, czasami cały rok. Chociaż oferty first minut zyskują coraz większą popularność nadal jesteśmy przywiązani do ofert last minute, wykupując wakacje trzy, dwa tygodnie wcześniej lub chociażby w ostatnich dniach przed wyjazdem. Znaczna większość zakupów dokonywana jest online. Jako naród prezentujemy te same preferencje zakupowe, zarówno mieszkając w Polsce, jak i za granicą.

A jak na tym tle wyglądają wakacje rodzinne? Z badań przeprowadzonych przez Neckermann Polska dowiadujemy się, że aż 52% ofert wykupionych online to wyjazdy wykupione przez rodziny z dziećmi już w styczniu. Wczesne wykupienie oferty pozwala na zarezerwowanie miejsca w dobrym hotelu z szerokim pakietem usług i oferty animacyjnej dla dzieci. Te dane pokrywają się z wcześniej cytowanymi badaniami wskazującymi na powolny wzrost ofert first minut, których beneficjentami są właśnie rodziny z dziećmi. Nie mały wpływ na to ma czas, w którym rodziny z dziećmi mogą udać się na wakacje, ściśle limitowany terminem przerwy wakacyjnej w szkołach.

Naomi Harper z DFDS mówi „Mamy wiele dostępnych opcji na wakacyjne wyjazdy i mogą z nich skorzystać osoby w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Możesz dostosować wyjazd do swoich potrzeb rezerwując rejs promem na stronie DFDS a zakwaterowanie na stronie naszego partnera Booking.com.

W czasie, kiedy „wszyscy” jadą na wakacje liczenie na miejsce z oferty last minute może być lekko ryzykowne, zwłaszcza w przypadku popularnych kierunków i miejsc. Często też pozwala to nam rozłożyć koszty wakacji na dwie raty. Pierwszą, kiedy płacimy za wykup oferty turystycznej i drugą, kiedy wyjeżdżamy na wakacje po pół roku oszczędzania na wakacyjne wydatki. Pokazują to też przeprowadzone w Polsce badania, pokazujące, że wielu z nas oszczędza na wakacje przez pół roku, czasami cały rok. Tylko nieliczna grupa szczęśliwców może pozwolić sobie na zakup wakacji z bieżącej pensji. Przeciętny Kowalski planuje wydać na wakacje 2-3 tys. złotych na osobę, więc w przypadku rodzin z dziećmi uzbieranie odpowiedniej kwoty może zająć kilka miesięcy, w zależności od wynagrodzenia jakie otrzymujemy i jakie ponosimy codzienne wydatki domowe. Istnieje też spora grupa (ok 20-30% badanych), która wakacje finansuje z kredytu, który następnie spłaca przez cały rok.

Naomi Harper z DFDS dodaje „Dla naszych pasażerów, oprócz ceny, bardzo ważnym elementem przy planowaniu wakacji jest trasa, rejs, a także: możliwość zabrania samochodu, wyposażenie pokładu, niezawodność, dostępność w wysokim sezonie oraz łatwy i klarowny proces rezerwacji.”  

Jakie formy wypoczynku wybieramy? Połowa z nas preferuje zorganizowane formy wypoczynku, takie jak oferty biura podróży czy pakiety oferowane przez ośrodki wczasowe lub hotele. Jest to o tyle komfortowe, że naszym jedynym zmartwieniem przy zakupie takiej formy wypoczynku jest tylko przysłowiowe spakowanie walizek. Przy zakupie gotowych pakietów oferowanych przez hotel lub ośrodek wczasowy dodatkowo ponosimy koszt dojazdu na miejsce poprzez zakup biletu kolejowego czy lotniczego. Wiele osób, zwłaszcza rodziny z dziećmi lub kilkuosobowe grupy znajomych, decyduje się na podróż samochodem, który daje nam większą swobodę poruszania się na trasie i przede wszystkim pozwala zabrać więcej bagażu, bez ograniczeń jakie narzuca samolot. Często jest też bardziej ekonomiczną opcją dojazdu przy podziale kosztów na ilość osób podróżujących samochodem. Jadąc samochodem mamy też możliwość zwiedzania dodatkowych miejsc na naszej trasie do punktu docelowego. A potem pozostają już tylko wakacje i miłe wspomnienia, które pozostaną w naszej pamięci na długo.

Aby otrzymać więcej informacji lub zarezerwować rejs, wejdź na: www.dfds.pl

Informacje o DFDS:

DFDS to największa zintegrowana firma żeglugowo-logistyczna w Europie Północnej z siatką około 30 tras i 50 statków towarowych oraz pasażerskich.

DFDS może poszczycić się oferowaniem światowej klasy urządzeń i usług oraz największym wyborem tras promowych do Europy Północnej.

W Wielkiej Brytanii firma obsługuje przewozy pasażerskie na trasach z Dover do Calais, z Dover do Dunkirk, z Newcastle do Amsterdamu oraz z Newhaven do Dieppe.

DFDS otrzymało tytuł „Wiodącego Operatora Promów na Świecie” przez osiem lat z rzędu (2011-2018), a także „Wiodącego Europejskiego Operatora Promów” w latach (2012-2019).

DFDS obsługuje obecnie do 54 rejsów dziennie pomiędzy Dover i Francją na trasach Dover-Dunkirk oraz Dover-Calais. DFDS oferuje również dwa rejsy dziennie pomiędzy Newcastle i Amsterdamem. Ponadto, sieć DFDS obejmuje usługi pasażersko-towarowe między Newhaven i Dieppe, gdzie cztery rejsy dziennie obsługiwane są przez Transmanche Ferries. ​

Promy kursujące na trasie Dover-Calais, Côte Des Dunes, Côte Des Flandres oraz Calais Seaways pływają pod banerą Francji. Statki kursujące na trasie Dover-Dunkierka, Dover Seaways, Delft Seaways i Dunkerque Seaways i pływają pod banderą Wielkiej Brytanii.

Aby uzyskać więcej informacji o DFDS lub sprawdzić najnowszy rozkład rejsów, taryfy i oferty na wszystkich trasach z Wielkiej Brytanii wejdź na www.dfds.pl

informacje o firmie
informacje o firmie