Informacje Cushman & Wakefield

Najbliższe 18 miesięcy hossy na łódzkim rynku biurowym

18.09.2019 11:31 Cushman & Wakefield

Po ukończeniu trwających obecnie prac budowlanych, całkowite zasoby łódzkiego rynku biurowego powiększą się o 143 600 mkw. do końca 2020 roku. Analitycy międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wskazują jednak, że to nie koniec boomu inwestycyjnego w mieście.  Dobrze znani deweloperzy mogą w niedługim czasie rozpocząć realizację kolejnych projektów w ścisłym centrum Łodzi oraz w okolicach Dworca Łódź Fabryczna.

Cushman & Wakefield z nowym specjalistą od rynków kapitałowych na Bliskim Wschodzie

17.09.2019 15:13 Cushman & Wakefield

Hassan Farran został Partnerem w londyńskim biurze międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield, obejmując jednocześnie stanowisko dyrektora sekcji bliskowschodniej w dziale rynków kapitałowych w regionie EMEA.

Honorowa zbiórka krwi we wrocławskim biurowcu Silver Forum

16.09.2019 13:06 Cushman & Wakefield

4 września br. w biurowcu Silver Forum we Wrocławiu odbył się Dzień Krwiodawstwa, zorganizowany przez firmę Vorwerk Polska. W czasie akcji udało się zebrać 9 litrów krwi od 20 uczestników.  

Czy Ukraińcy wyemigrują z Polski? Jedynie 2,6% spełnia kryteria Berlina

16.09.2019 10:06 Cushman & Wakefield

Od tygodni straszeni jesteśmy masową emigracją ukraińskich pracowników do Niemiec w związku z uchwaleniem nowego prawodawstwa, które znacznie ułatwia podjęcie pracy za nasza zachodnią granicą. Czy faktycznie czeka nas wkrótce poważny problem i brak rąk do pracy?

Cushman & Wakefield „Najlepszym Partnerem Biznesowym” roku według firmy Huawei

13.09.2019 10:06 Cushman & Wakefield

Huawei Polska przyznało międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield tytuł „Najlepszego Partnera Biznesowego 2019” i tym samym doceniło dotychczasową współpracę w zakresie zarządzania projektem, kontroli kosztów oraz nadzoru nad przebiegiem inwestycji podczas relokacji chińskiego producenta urządzeń telekomunikacyjnych do nowej siedziby w budynku Horizon Plaza w Warszawie.

Coraz więcej biznesu w Katowicach

12.09.2019 15:09 Cushman & Wakefield

Analitycy międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wskazują, że na katowickim rynku biurowym znajduje się blisko 70 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w budowie. Wśród sześciu realizowanych obecnie projektów największą inwestycją jest Face2Face Business Campus składający się z dwóch faz o łącznej powierzchni 46 800 mkw.  

Firmy odkrywają potencjał Lublina

12.09.2019 09:53 Cushman & Wakefield

Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Lublinie na koniec czerwca 2019 roku nie zmieniły się i wyniosły 191 200 mkw. Pomimo braku nowej podaży, najemcy pozostali aktywni, dzięki czemu poziom pustostanów obniżył się do 10,6%, co daje wynik mniejszy o 9,1 pp. w ujęciu rok do roku.

Sektor IT najbardziej aktywny w Krakowie

10.09.2019 14:04 Cushman & Wakefield

Całkowite zasoby krakowskiego rynku biurowego osiągnęły blisko 1,35 mln mkw. Według zapowiedzi deweloperów do końca 2019 roku planowane jest ukończenie ponad 110 000 mkw. powierzchni, co może oznaczać rekordową nową podaż w skali roku (200 000 mkw.). "Obecna sytuacja na rynku biurowym w Krakowie w dalszym ciągu sprzyja stronie popytowej, szczególnie w kontekście szerokiego wyboru lokalizacji przyszłego biura. Duże zainteresowanie Krakowem wykazują nie tylko nowi inwestorzy, w tym m.in. operatorzy powierzchni coworkingowych i biur serwisowanych, ale także najemcy, którzy już są obecni na rynku, o czym świadczy rosnący wolumen nowych umów i renegocjacji. Nowa podaż w centrum miasta stanowi znaczną część zasobu powierzchni biurowych dostępnych w Krakowie i cieszy się dużym zainteresowaniem wielu firm. Stawki czynszów utrzymują się na stabilnym poziomie wynoszącym ok. 13,50 euro za mkw. miesięcznie, przy czym czynsze bazowe w lokalizacjach centralnych są średnio o 1-2 euro wyższe," mówi Dariusz Madej, Starszy Negocjator w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

Cushman & Wakefield z nagrodą dla najlepszego w świecie doradcy na rynku nieruchomości komercyjnych w konkursie Euromoney

10.09.2019 12:58 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) poinformowała dziś, że w tegorocznym rankingu Real Estate Survey 2019, opracowanym przez magazyn „Euromoney”, została drugi rok z rzędu uznana za najlepszą w świecie firmę świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield został także wyróżniony nagrodami dla najlepszego doradcy w innych kategoriach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Argentynie, Czechach, Danii, Hongkongu, Peru, Serbii i Turcji.

Cushman & Wakefield pośredniczy w zakupie biurowców Nowy Targ i High5ive

09.09.2019 14:25 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield pośredniczyła w transakcji kupna budynku biurowego Nowy Targ we Wrocławiu oraz drugiego etapu kompleksu High5ive w Krakowie.

CSR w logistyce, czyli dlaczego warto inwestować w ekologiczne magazyny?

06.09.2019 12:39 Cushman & Wakefield

Budownictwo ekologiczne na rynku nieruchomości przemysłowych to jeden z ciekawszych trendów ostatnich lat. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz chęci ograniczenia kosztów użytkowania obiektów przemysłowych - takich jak rosnące koszty energii - najemcy coraz częściej zgłaszają wymagania dotyczące energooszczędności i ogólnej ergonomii użytkowanych obiektów. Czy ekologiczne magazyny są przyszłością rynku?

Lider branży BPO po raz kolejny wybrał coworking!

06.09.2019 09:29 Cushman & Wakefield

Conectys - uznany lider w dziedzinie wielojęzycznych tłumaczeń, po raz kolejny wybrał coworking na lokalizację swojego biura. Firma z główną siedzibą zlokalizowaną w Bukareszcie po dwóch kwartałach obecności w swojej poznańskiej siedzibie, przedłużyła umowę na kolejne miesiące. Przedłużenie kontraktu sfinalizował zespół roboczy ‌Cushman‌ ‌&‌ ‌Wakefield‌ i ShareSpace‌‌. Pierwsza transakcja, została przeprowadzona w ciągu niecałych 6 dni. Conectys zajmuje 100 stacji roboczych w Business Link Maraton pozwalających na pracę nawet 200 osobom w systemie trzyzmianowym.

Coraz więcej powierzchni biurowej w Szczecinie

04.09.2019 11:50 Cushman & Wakefield

W pierwszej połowie 2019 roku w Szczecinie oddano dwa nowe projekty biurowe o łącznej powierzchni prawie 3 500 mkw., a do końca roku rynek ten powinien powiększyć się o kolejne 27 300 mkw. "Szczecin, jako stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, pod względem infrastruktury przechodzi duże zmiany, szczególnie w ostatnim roku. Rynek biurowy przyśpieszył i długo oczekiwane inwestycje nabrały tempa. Stawki najmu wahają się od 11,50 EUR nawet do 14,00 EUR za mkw., co będzie musiało ulec zmianie przy nagłej podaży powierzchni biurowej w najbliższym czasie.  Miasto ma duży potencjał inwestycyjny, o czym również świadczy prężnie rozwijający się sektor BPO, który tworzą obecnie 43 centra usług. Oczekujemy wzrostu popytu, jak również aktywności deweloperów na rynku szczecińskim," powiedziała Daria Zagożdżon-Dembicka, negocjator w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.  

Cushman & Wakefield z nowymi współdyrektorami działu Asset Services w regionie EMEA

04.09.2019 09:30 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield powołała Tinę Reuter i Louise Bonham na stanowiska współdyrektorów działu Asset Services w regionie EMEA.

Pełna wersja raportu Marketbeat już dostępna – Rynek powierzchni magazynowych w Polsce ciągle w bardzo dobrej kondycji

30.08.2019 14:48 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała pełną wersję raportu „Marketbeat” podsumowującego rynek powierzchni magazynowych i w Polsce po I poł. 2019 roku. Rynek magazynowy w Polsce pozostaje w bardzo dobrej kondycji, o czym świadczy rekordowy poziom nowej podaży odnotowany w pierwszej połowie roku, kontynuacja wysokiej aktywności najemców oraz niski poziom wskaźnika powierzchni niewynajętej.

cargo-partner spedycja sp. z o.o. rozwija działalność na Śląsku

29.08.2019 14:38 Cushman & Wakefield

W związku z przeniesieniem oddziału na Śląsku z Mikołowa do Żor, firma cargo-partner spedycja sp. z o.o., świadcząca usługi w zakresie logistyki i transportu, wynajęła prawie 7 tys. mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w Panattoni Parku w Żorach. cargo-partner spedycja będzie pierwszym najemcą w tej lokalizacji. Za transakcję odpowiedzialni byli Maciej Szczepański oraz Konrad Jacewicz z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Firmy zabezpieczają powierzchnie biurowe we Wrocławiu

29.08.2019 13:05 Cushman & Wakefield

W pierwszej połowie 2019 roku popyt brutto w stolicy Dolnego Śląska generowany był głównie przez transakcje typu pre-let. Według analityków międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield umowy zawierane przed oddaniem budynków do użytkowania stanowiły ponad 50% całkowitego wolumenu najmu w analizowanym okresie.

Rynek powierzchni handlowych w Polsce w I połowie 2019 roku – pełna wersja raportu MARKETBEAT jest już dostępna

28.08.2019 16:37 Cushman & Wakefield

Z najnowszego raportu „MARKETBEAT: Rynek powierzchni handlowych w Polsce w I połowie 2019 roku”, opublikowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield wynika, że w pierwszej połowie bieżącego roku oddano do użytku ponad 230 000 mkw. nowej powierzchni handlowej, z czego połowę tej liczby stanowiły otwarcia nowych i rozbudowy istniejących już centrów handlowych. Nowa podaż powiększyła całkowite zasoby rynku do blisko 15 mln mkw. Analitycy Cushman & Wakefield wskazują, że 40% nowej podaży w 2019 roku zostanie dostarczona na rynki, których populacja nie przekracza 200 000 mieszkańców.

Raben Logistics Polska w Panattoni A2 Warsaw Park

28.08.2019 13:22 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała firmę Raben Logistics Polska, świadczącą kompleksowe usługi logistyczne, w transakcji najmu 30 000 mkw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym Panattoni A2 Warsaw Park w Grodzisku Mazowieckim.

Rondo Daszyńskiego aspiruje do tytułu największej biznesowej dzielnicy w Warszawie

27.08.2019 11:35 Cushman & Wakefield

Popyt na warszawskim rynku biurowym od kilku lat jest generowany głównie przez najemców z sektora finansowego i ubezpieczeniowego oraz firm z branży IT. Odpowiedzią deweloperów na rosnące zainteresowanie biurami w centrum miasta jest ich wzmożona aktywność – w ramach rozpoczętych inwestycji do końca 2021 roku planuje się oddanie prawie 850 000 mkw. nowej powierzchni. Na koniec pierwszej połowy 2019 roku w stolicy obserwowano równowagę pomiędzy popytem a podażą, co doprowadziło do utrzymania się stopy pustostanów i czynszów na poziomie podobnym do tego z końca 2018 roku. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield prezentuje wyniki pełnego raportu MARKETBEAT Rynek Biurowy w Warszawie – Podsumowanie I poł. 2019 r.”

Rekordowy sierpień na rynku biurowym w Krakowie

14.08.2019 16:19 Cushman & Wakefield

Firma UBS wprowadzi się do dwóch biurowców Fabryczna Office Park realizowanych przez Grupę INTER-BUD w ramach projektu Fabryczna City – omnifunkcyjnej inwestycji, która powstaje przy Alei Pokoju w Krakowie. INTER-BUD korzystał ze wsparcia międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield oraz kancelarii prawnej act BSWW - Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy sp.k. UBS korzystał w tej transakcji z doradztwa Jones Lang LaSalle oraz Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.

Rosną stawki czynszu za powierzchnie biurowe i logistyczne w Europie, podczas gdy koniunktura na rynku powierzchni handlowych ulega schłodzeniu

14.08.2019 09:46 Cushman & Wakefield

Z najnowszego raportu „DNA of Real Estate Q2 2019”, opracowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, wynika, że w drugim kwartale bieżącego roku czynsze w sektorze nieruchomości logistycznych w Europie znacząco wzrosły przy silnym popycie ze strony inwestorów, co spowodowało spadek stóp kapitalizacji o 2 punkty bazowe. Natomiast stopy kapitalizacji na europejskich rynkach nieruchomości biurowych i handlowych pozostały na dotychczasowym poziomie.

Negocjacje warunków najmu. Jak obniżyć czynsz za magazyn?

13.08.2019 12:27 Cushman & Wakefield

Rynek magazynowy w Polsce daje duże możliwości wyboru odpowiedniej powierzchni magazynowej do wynajęcia, a możliwe do uzyskania czynsze najmu wciąż należą do najniższych w Europie. Aby uzyskać optymalny dla naszej firmy czynsz, należy pamiętać jednak o kilku ważnych aspektach.

Cushman & Wakefield wzmacnia Dział Doradztwa i Analiz Rynkowych

09.08.2019 13:17 Cushman & Wakefield

Z początkiem lipca br. Magdalena Zielińska objęła stanowisko Menedżera ds. Strategii Danych (Data Strategy Manager) w dziale Badań i Doradztwa międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Rekordowa podaż na rynku magazynowym w Polsce w 1. połowie 2019 roku [MARKETBEAT TEASER]

08.08.2019 14:35 Cushman & Wakefield

Ponad milion mkw. oddanej powierzchni oraz niemal 17 mln mkw. calkowitych zasobów - tak wygląda rynek magazynowy w Polsce po pierwszej połowie 2019 roku. Poznaj najważniejsze liczby w podsumowaniu przed publikacją najnowszego raportu MARKETBEAT. 

Strona 1 następna

Dla mediów

Jesteś wydawcą, dziennikarzem, blogerem? Uzyskaj akredytację i ciesz się bezpłatną licencją na wykorzystanie informacji, zdjęć, MP3, a także wideo - nawet w jakości TV!

Dla firm

Odpowiadasz za komunikację? Zwiększ swoją widoczność w mediach!

Wideo od Cushman & Wakefield
James Chapman - Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów
James Chapman - Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów
Krzysztof Misiak: Rynek biurowy – miasta regionalne w Polsce
Krzysztof Misiak: Rynek biurowy – miasta regionalne w Polsce
Richard Aboo - Warszawski rynek biurowy
Richard Aboo - Warszawski rynek biurowy