Informacje Cushman & Wakefield

3. edycja Blue Run - „Pobiegnij Po Woli dla Autyzmu”

21.03.2019 15:57 Cushman & Wakefield

12 kwietnia br. o godz. 10.00 wystartuje kolejna, już trzecia edycja Niebieskiego Biegu Charytatywnego organizowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. Głównym celem wydarzenia jest integracja środowiska ekspertów rynku nieruchomości komercyjnych poprzez wspólne działanie na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin. Cushman & Wakefield zachęca do wsparcia tej szczytnej inicjatywy i wzięcia udziału w niebieskim drużynowym biegu charytatywnym. W tym roku bieg będzie połączony z grą miejską „Po Woli”.

SMA Magnetics kolejnym najemcą Goodman Kraków Airport Logistics Centre

18.03.2019 12:53 Cushman & Wakefield

Firma SMA Magnetics wynajęła prawie 14 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej w parku logistycznym Goodman Kraków Airport Logistics Centre. W transakcji najemcę reprezentowali Konrad Jacewicz i Michał Sikora z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Rekord na globalnym rynku inwestycyjnym nieruchomości

12.03.2019 12:55 Cushman & Wakefield

Z najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że w 2018 roku wolumen transakcji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości wzrósł do 1,75 bln dolarów – najwyższego poziomu w historii. Oznacza to wzrost o 4% w ujęciu rocznym w porównaniu z rokiem 2017, w którym zainwestowano 1,68 bln dolarów. Soren Rodian Olsen, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Polsce: „Tak jak w całym regionie EMEA, Europa Środkowo-Wschodnia nadal przyciąga globalny kapitał. Bardzo aktywni w ostatnich 12 miesiącach byli w szczególności inwestorzy azjatyccy, których głównym celem w Europie Środkowo-Wschodniej były nieruchomości biurowe klasy core w stolicach regionu oraz obiekty logistyczne gwarantujące przychody w dłuższej perspektywie. Przewidujemy, że w Polsce rok 2019 upłynie pod znakiem największej w historii różnorodności kapitału napływającego do naszego kraju”.

.big deal. Krakowski biurowiec Ghelamco zmienił właściciela

08.03.2019 12:55 Cushman & Wakefield

Biurowiec .big w Krakowie, zrealizowany przez firmę Ghelamco Poland, ma nowego właściciela. Spółki z grupy Ghelamco podpisały umowę jego sprzedaży. Wartość transakcji wyniosła ok. 33 mln euro.

Filipiński inwestor kupuje Argon

07.03.2019 10:49 Cushman & Wakefield

5 marca filipiński inwestor, Grupa ISOC, podpisał ostateczną umowę zakupu budynku Argon będącego częścią kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Transakcja jest największą w historii firmy Torus, dewelopera obiektu, a także trójmiejskiego rynku biurowego. W transakcji firmie Torus doradzała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Grupa ISOC jest reprezentowana w Polsce przez swojego partnera Augusta Cracovia Sp. z o.o., przy wsparciu doradczym Greenberg Traurig, JLL, Dil Polska Baumanagement oraz Infinity Partners.

Nowy Associate w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych, Cushman & Wakefield

06.03.2019 15:39 Cushman & Wakefield

Na początku lutego br. do działu powierzchni przemysłowych i logistycznych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dołączył Damian Kołata, który zajął stanowisko Associate. 

Kierunki rozwoju gastronomii – Ekologia, klimat i moda

01.03.2019 15:30 Cushman & Wakefield

Jedzenie, nierozerwalnie związane z rozwojem ludzkości, przeżywa obecnie renesans. Zmiana przyzwyczajeń, chęć odkrywania nowych smaków i otwartość na innowacje są katalizatorem zmian w branży gastronomicznej, a dzięki ciągłemu wprowadzaniu nowych technologii oraz rosnącej dostępności produktów w skali globalnej, możliwości rozwoju tego sektora są praktycznie nieograniczone. Można zauważyć, że kierunki rozwoju gastronomii wyznaczane są przede wszystkim przez zmieniające się potrzeby i styl życia nowych pokoleń. 

Kierunki rozwoju gastronomii – Zmiany pokoleniowe i mentalne. Zmiana stylu życia. Rozwój technologii.

28.02.2019 16:38 Cushman & Wakefield

Zważywszy na tempo zmian w dziedzinie jedzenia i oczekiwań konsumentów, trudno jest przewidzieć jak będzie kształtować się rynek za kolejne 10-20 lat. Jest wiele scenariuszy dotyczących tego, w którą stronę może rozwinąć się oferta gastronomiczna i jak będą zmieniać się nawyki żywieniowe konsumentów.

Kierunki rozwoju gastronomii – Jedzenie jako część kultury

26.02.2019 10:26 Cushman & Wakefield

Jedzenie jest od zarania dziejów priorytetową, warunkującą przetrwanie człowieka podstawową funkcją życiową. Przez wieki, wraz z rozwojem społeczeństw, czynność ta nabierała nowych znaczeń, a jedzenie, praktyki kulinarne i konsumpcyjne stały się punktem wyjścia w analizach złożoności współczesnych procesów społeczno-kulturowych. Zaowocowało to powstaniem prężnie rozwijającej się subdyscypliny naukowej – antropologii jedzenia.

Cushman & Wakefield: Podsumowanie regionalnych rynków biurowych w 2018 roku

25.02.2019 15:42 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowała 2018 rok na regionalnych rynkach biurowych. Na koniec 2018 roku całkowity zasób powierzchni biurowej na ośmiu największych rynkach (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin i Lublin) wyniósł ponad 4,9 mln mkw. (+12% r/r). Jeżeli chodzi o całkowitą podaż, regionalnymi liderami pozostają Kraków, Wrocław oraz Trójmiasto. Wrocławski rynek biurowy, jako drugi po Krakowie, przekroczył jeden milion mkw.

Cushman & Wakefield wzmacnia oddział w Lublinie

22.02.2019 14:37 Cushman & Wakefield

Michał Grabowiecki dołączył do regionalnego biura międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w Lublinie, gdzie objął stanowisko Negocjatora.

Boom na powierzchnie coworkingowe w Polsce. Obecnie jest już 77 400 mkw. powierzchni biurowej przeznaczonej pod wynajem elastyczny, a będzie jeszcze więcej.

22.02.2019 10:53 Cushman & Wakefield

Aż 165 przedstawicieli najemców, deweloperów, inwestorów, operatorów coworkingowych oraz mediów z Polski i zagranicy uczestniczyło w konferencji pt. „Coworking in Poland – Where Next?”, podczas której międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield przedstawiła raport „Coworking sector in Poland” oraz najnowsze dane dotyczące rynku powierzchni elastycznych w Polsce.

Dział Project & Development Services firmy Cushman & Wakefield podsumowuje rok 2018

20.02.2019 15:09 Cushman & Wakefield

Rok 2018 był w historii działu Project & Development Services (PDS) najbardziej udany pod względem obrotów, wielkości działu, a także liczby, jakości i zakresu zleceń. Dzięki najlepszym, zarejestrowanym od czasu powstania tej linii biznesowej w Polsce, wynikom, zespół działu PDS rozrósł się do 21 osób, które pracują obecnie w biurach międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w Warszawie, we Wrocławiu i w Krakowie. Poszerzono także zakres usług o Design & Build (D&B), czyli realizację prac wykończeniowych „pod klucz” w ramach jednego kontraktu.

Trendy na nieruchomościowym rynku inwestycyjnym

19.02.2019 10:59 Cushman & Wakefield

We wtorek 26 lutego br. w warszawskim biurze międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, w budynku Lumen Office przy ul. Złotej 59 odbędzie się śniadanie biznesowe Trendy na nieruchomościowym rynku inwestycyjnym. Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do przedstawicieli Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz banków. Organizatorem spotkania są Cushman & Wakefield oraz CRIDO.

Hines oraz Zeus Capital Management finalizują pierwszą transakcję zakupu biurowca w Warszawie w 2019 roku

14.02.2019 13:47 Cushman & Wakefield

24 stycznia 2019 roku Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości oraz Zeus Capital Management poinformowały o finalizacji zakupu budynku Graffit. Nieruchomość należąca do Hines Russia & Poland Fund (HRPF) została sprzedana TAN Poland Sp. z o. o – spółce zarządzanej przez Zeus Capital Management (Zeus). Nabycie budynku Graffit jest pierwszą transakcją firmy Zeus w Polsce. Inwestycja wchodzi w skład platformy nieruchomości komercyjnych firmy w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Browary Warszawskie staną się jedną z największych przestrzeni co-workingowych w Polsce

08.02.2019 17:05 Cushman & Wakefield

WeWork, globalna firma co-workingowa, wynajęła dodatkową przestrzeń w Browarach Warszawskich. Kilka tygodni temu jej pierwsi klienci wprowadzili się do budynku Biura przy Bramie, a już teraz deweloper potwierdza, że firma wynajęła dodatkową przestrzeń w kolejnym budynku Browarów Warszawskich – Biurach przy Willi. W ten sposób WeWork stworzy w projekcie Echo Investment jedną z największych przestrzeni co-workingowych w Polsce dla ponad 3 tys. klientów.

Cushman & Wakefield: Mariola Bitner obejmuje stanowisko Associate w dziale Project & Development Services

08.02.2019 15:44 Cushman & Wakefield

Mariola Bitner, doświadczona i certyfikowana project manager, dołącza do działu Project & Development Services w polskim oddziale międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, obejmując stanowisko Associate. Mariola będzie wspierała kierownictwo działu w zakresie zarządzania operacyjnego i finansowego, obsługi kluczowych klientów wewnętrznych i zewnętrznych oraz współpracy z pozostałymi działami firmy zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Q Securities w Centrum Królewska

05.02.2019 13:41 Cushman & Wakefield

Dom maklerski Q Securities S.A. został nowym najemcą warszawskiego budynku biurowego Centrum Królewska. Firma zajęła całe piętro o powierzchni 550 mkw., co pozwoliło na utrzymanie 100% komercjalizacji obiektu. W transakcji, właściciela inwestycji REZYDENT S.A. reprezentowali Dorota Mielke oraz Filip Stevnert z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Największe wzrosty czynszów w Europie w 2018 roku w sektorze nieruchomości biurowych i logistycznych

04.02.2019 14:24 Cushman & Wakefield

Z najnowszego raportu „DNA of Real Estate”, opracowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, wynika, że w czwartym kwartale 2018 roku pozytywne trendy utrzymały się na większości europejskich rynków nieruchomości komercyjnych. Jakub Budych, Starszy konsultant w dziale rynków kapitałowych Cushman & Wakefield Polska, dodaje: „W 2018 roku na europejskim rynku nieruchomości obserwowano dalszą kompresję stóp kapitalizacji. Spośród trzech głównych sektorów, największy spadek stóp kapitalizacji – o blisko 47 pb do średniego poziomu 5,71% – został zarejestrowany w sektorze nieruchomości logistycznych. W regionie CEE trend ten został utrzymany jednak dynamika kompresji średniej stopy kapitalizacji była niższa. Przeciętne poziom stopy kapitalizacji dla obiektów przemysłowych w regionie kształtują się obecnie na poziomie 6,77% z perspektywą do dalszej kompresji".

Cushman & Wakefield z tytułem agencji doradczej roku

01.02.2019 13:27 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana zwycięzcą w kategorii Agencja Doradcza Roku podczas 6. Gali Outsourcing Stars organizowanej przez Fundację Pro Progressio. Wydarzenie odbyło się 24 stycznia br. w łódzkiej hali EXPO, przy Al. Politechniki 4.

Cushman & Wakefield: Podsumowanie rynku powierzchni handlowych w Polsce w 2018 roku

30.01.2019 11:41 Cushman & Wakefield

Całkowita wielkość powierzchni handlowej oddanej do użytku w 2018 roku wyniosła około 420 000 m kw. Zasoby powierzchni handlowej powiększyły się o 3% osiągając poziom 14,7 mln m kw. Prawie 30% nowej podaży stanowiły małe centra i parki handlowe o powierzchni poniżej 20 000 m kw. Natomiast około 60 000 mkw. oddanej powierzchni dostarczono w ramach rozbudowy istniejących centrów i parków handlowych. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowuje rynek powierzchni handlowych w Polsce w 2018 roku.

Cushman & Wakefield: Podsumowanie rynku biurowego w Warszawie w 2018 roku

28.01.2019 14:35 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowuje 2018 rok na warszawskim rynku nowoczesnych powierzchni biurowych. Na koniec 2018 roku całkowite zasoby biurowe w stolicy wyniosły 5,46 miliona mkw. Pomimo obserwowanej w 2018 roku luki podażowej, która utrzyma się również w 2019 roku, na warszawski rynek w 20 inwestycjach oddano 232 700 mkw. nowoczesnej powierzchni. Wynik ten jest o 70 000 mkw. niższy niż pięcioletnia średnia dla lat 2012-2017. Największe budynki biurowe oddane na stołeczny rynek w 2018 roku to: Proximo II (19 950 mkw.), Equator IV (19 200 mkw.) oraz Centrum Biurowe Koneser (17 300 mkw.).

Cushman & Wakefield z nowym szefem działu Asset Services Business Space

25.01.2019 15:52 Cushman & Wakefield

Grzegorz Dyląg objął stanowisko szefa działu Asset Services Business Space w polskim oddziale międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, która zarządza w Polsce zdywersyfikowanym portfelem nieruchomości komercyjnych o łącznej powierzchni około 1,8 mln mkw.  W ramach działu Zarządzania Nieruchomościami Grzegorz będzie odpowiedzialny za rozwój linii biznesowej Business Space i koordynację pracy 50 specjalistów, którzy zarządzają obiektami komercyjnymi o powierzchni blisko 1,4 mln mkw.

Cushman & Wakefield zaprasza na konferencję „Coworking in Poland – What’s Next?”

23.01.2019 13:07 Cushman & Wakefield

Już 13 lutego br. w Browarach Warszawskich w siedzibie firmy WeWork odbędzie się konferencja poświęcona rynkowi powierzchni coworkingowych pt. „Coworking in Poland – What’s Next?”. Konferencja jest skierowana przede wszystkim do najemców, deweloperów i inwestorów. Podczas wydarzenia, w którym udział weźmie ponad 150 uczestników, zostaną przedstawione najbardziej aktualne dane dotyczące rozwoju powierzchni coworkingowych zarówno w Polsce, jak i za granicą, a zaproszeni goście opowiedzą o tym, w jaki sposób inwestorzy i najemcy postrzegają ten segment rynku. Organizatorem wydarzenia jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Raport Cushman & Wakefield: osiem kluczowych korytarzy logistycznych powstających w Europie

18.01.2019 12:45 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała raport na temat nowych, kluczowych korytarzy transportowych, które powstaną do 2030 roku i będą wspierały rozwój branży logistycznej w Europie. Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield: „Najnowsza publikacja Cushman & Wakefield koncentruje się na analizie korytarzy transportowych w regionie EMEA oraz perspektywie ich rozwoju w najbliższych latach. Rosnące wolumeny przewozów transportowych, rosnące koszty, zatłoczenie dróg czy niedobór siły roboczej to główne czynniki zmian w tym zakresie. Dodatkowej dynamiki dodaje rozwój handlu elektronicznego i nowych technologii. Szczególnie interesujący, z naszej perspektywy, jest dalszy rozwój Korytarza środkowoeuropejskiego oraz Korytarza bałtyckiego. Niezbędne będą dalsze znaczne inwestycje infrastrukturalne, jednak Polska - z uwagi na korzystne położenie w centralnej części kontynentu, konkurencyjny rynek pracy oraz duży, chłonny rynek wewnętrzny - jest i pozostanie ważna w europejskiej sieci dystrybucji.

Strona 1 następna

Dla mediów

Jesteś wydawcą, dziennikarzem, blogerem? Uzyskaj akredytację i ciesz się bezpłatną licencją na wykorzystanie informacji, zdjęć, MP3, a także wideo - nawet w jakości TV!

Dla firm

Odpowiadasz za komunikację? Zwiększ swoją widoczność w mediach!

Wideo od Cushman & Wakefield
James Chapman - Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów
James Chapman - Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów
Krzysztof Misiak: Rynek biurowy – miasta regionalne w Polsce
Krzysztof Misiak: Rynek biurowy – miasta regionalne w Polsce
Richard Aboo - Warszawski rynek biurowy
Richard Aboo - Warszawski rynek biurowy