Informacje Cushman & Wakefield

Innowacje technologiczne w magazynach. Karta przetargowa w walce o najemcę?

23.05.2019 10:30 Cushman & Wakefield

Czy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w magazynach to dla deweloperów karta przetargowa w walce o najemcę? Jakie innowacje z tej dziedziny pojawiły się ostatnio w branży i czemu one służą?

8 polskich miast, które cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów

21.05.2019 14:18 Cushman & Wakefield

Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Kraków, Szczecin, Lublin – to miasta poddane analizie w badaniu Antal – Business Environment Assesment Study. Rozwój inwestycyjny polskich aglomeracji w głównej mierze jest kształtowany przez potencjał zatrudnienia, infrastrukturę i dostępność powierzchni biurowych, a także rozwój lokalnego biznesu. Jak w zestawieniu wypadają poszczególne miasta?

Inwestycje w nieruchomości w I kw. 2019 r. – Umocniły się trendy zaobserwowane w zeszłym roku na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce

21.05.2019 08:56 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield prezentuje dane dotyczące inwestycji w sektorze nieruchomości komercyjnych. W pierwszym kwartale 2019 roku wolumen transakcji w tego typu aktywa wyniósł około 754 mln euro.

Po raz siódmy wezmą się za elektrośmieci

20.05.2019 15:33 Cushman & Wakefield

Od 27 maja do 14 czerwca br. dziesięć firm z branży nieruchomości komercyjnych przeprowadzi zbiórkę elektroodpadów w ramach akcji „Zrzuć zbędne kilowaty”. W tym roku za wywóz odpadów odpowiada stowarzyszenie  EKON. Środki uzyskane z utylizacji zostaną przeznaczone na EKON, którego misją jest aktywizacja zawodowa i tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, głównie z grup najbardziej marginalizowanych na rynku pracy – chorujących psychicznie.

Jak ugryźć e-commerce w magazynie?

20.05.2019 10:03 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield przeprowadziła wśród deweloperów i największych operatorów logistycznych w Polsce pionierskie badanie, które posłużyło do przeprowadzenia analizy rynku i określenia najważniejszych trendów w segmencie najemców z branży e-commerce.  

Antal, Cushman & Wakefield oraz Vastint dzielą się wiedzą z inwestorami

17.05.2019 09:56 Cushman & Wakefield

Antal jako ekspert rynku pracy, Cushman & Wakefield i Vastint czuwające merytorycznie nad częścią dotyczącą infrastruktury i nieruchomości – opracowały drugą edycję cyklu raportów Business Environment Assesment Study (BEAS), w których analizują potencjał inwestycyjny ośmiu polskich miast. Prezentowane dane są cennym punktem odniesienia dla inwestorów planujących rozwój biznesu i lokowanie kapitału w nowe projekty.

Spowalnia tempo kompresji stóp kapitalizacji na rynkach nieruchomości komercyjnych w Europie przy słabszych prognozach wzrostu czynszów

15.05.2019 10:28 Cushman & Wakefield

Z najnowszego raportu „DNA of Real Estate”, opublikowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, wynika, że tempo kompresji stóp kapitalizacji na europejskich rynkach nieruchomości komercyjnych spowolniło w pierwszym kwartale 2019 roku.

Chiny liderem rankingu najlepszych lokalizacji produkcyjnych świata dzięki wdrażaniu nowych technologii

09.05.2019 15:27 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała dziś nowy raport prezentujący 48 najlepszych lokalizacji do ekspansji lub relokacji działalności produkcyjnej w obu Amerykach, w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku. Pomimo różnych potrzeb poszczególnych firm produkcyjnych, Chiny uzyskały wysoką notę w rankingu dzięki rosnącym inwestycjom rządowym we wdrażanie technologii, natomiast Stany Zjednoczone są najbardziej atrakcyjnym rynkiem dla firm, które są zainteresowane minimalizowaniem ekspozycji na ryzyko ekonomiczne i polityczne.

Nowy wymiar informacji na temat rynku nieruchomości magazynowych w Polsce i pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref Ekonomicznych

08.05.2019 14:22 Cushman & Wakefield

Industrial.pl ­– jedna z najbardziej popularnych wyszukiwarek powierzchni magazynowych i logistycznych w Polsce należąca do firmy Cushman & Wakefield – otrzymała nową szatę graficzną. Oprócz nowego wyglądu i inteligentnej nawigacji na stronie będzie można znaleźć pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Logistic Park Tychy z najemcą na 10 lat

07.05.2019 10:02 Cushman & Wakefield

W ramach nowej umowy firma Aweco Polska Appliance (w imieniu spółki matki SANHUA) wynajęła blisko 13 000 mkw. dodatkowej powierzchni produkcyjnej i biurowej w parku logistycznym Logistic Park Tychy. Za negocjacje z najemcą w imieniu funduszu inwestycyjnego Deka Immobilien odpowiedzialna była międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Producent sprzętu sportowego nowym najemcą Gate One Business Park

25.04.2019 10:24 Cushman & Wakefield

Firma Johnson Health Tech podpisała umowę najmu ponad 1 500 mkw. w kompleksie magazynowo-biurowym Gate One Business Park w Warszawie. Negocjacje w imieniu właściciela obiektu prowadziła firma Panattoni Europe, natomiast najemcę reprezentowała Urszula Rasmussen z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Displate rozwija działalność w Markach

18.04.2019 14:39 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała Displate w transakcji najmu powierzchni magazynowo-biurowej o powierzchni ponad 2 300 mkw. w parku magazynowym Hillwood Marki I pod Warszawą.

Cushman & Wakefield reprezentuje WeWork w Europejskim

17.04.2019 13:33 Cushman & Wakefield

Dział Reprezentacji Wynajmujących międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield będzie wspierał WeWork w pozyskiwaniu nowych najemców do elastycznego biura firmy  w budynku Europejski Offices. Umowa zaczęła obowiązywać od kwietnia br.

Pobiegli po Woli dla Autyzmu

17.04.2019 11:12 Cushman & Wakefield

12 kwietnia o godzinie 10:00 blisko 80 uczestników wzięło udział w trzeciej edycji Niebieskiego Biegu Charytatywnego organizowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. W tym roku po raz pierwszy wzięli w nim udział nie tylko pracownicy Cushman & Wakefield, ale również reprezentanci innych firm. Formuła biegu została wzbogacona o grę miejską „Po Woli dla Autyzmu” przygotowaną przez Adventure Warsaw. Dzięki wsparciu uczestników udało się zebrać 10 000 złotych, które zostały przekazane Fundacji Mądre Główki, wspierającej rodziny i dzieci zmagające się z autyzmem.

Coraz większa polaryzacja na europejskim rynku centrów handlowych

16.04.2019 14:28 Cushman & Wakefield

Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield „European Shopping Centre: The Development Story” wynika, że wraz z wkraczaniem rynków centrów handlowych w fazę dojrzałą w większości krajów europejskich wzrośnie polaryzacja pomiędzy najlepszymi i najbardziej popularnymi obiektami handlowymi a drugorzędnymi centrami handlowymi, które ze względu na słabsze wyniki będą musiały dywersyfikować swoją ofertę, aby przetrwać.

Coworking coraz bardziej popularny w regionie EŚW

15.04.2019 12:10 Cushman & Wakefield

Rosnące zainteresowanie międzynarodowych korporacji powierzchniami coworkingowymi było jednym z trendów, który wpłynął na rynek powierzchni biurowych w czterech największych stolicach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW) w 2018 roku. Całkowity zasób elastycznych biur w Budapeszcie, Moskwie, Pradze i Warszawie wynosi już 286 000 mkw., co jest równowartością ok. 1% łącznego zasobu biurowego tych miast (29,9 mln mkw.). Popyt generowany przez operatorów coworkingowych w 2018 roku stanowił natomiast 5% łącznego wolumenu najmu na rynku biurowym w stolicach EŚW.

STRABAG z nowym biurem w Lublinie

10.04.2019 13:35 Cushman & Wakefield

Europejska spółka budowlana STRABAG wynajęła ponad 1000 mkw. powierzchni biurowej w budynku Point 75 w Lublinie. Najemcę reprezentowali Agnieszka Gułaś oraz Michał Grabowiecki z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielem nieruchomości jest K-Investment.

Skuteczny marketing nieruchomości biurowych – czyli jak wykreować miejsce pełne zadowolonych najemców?

04.04.2019 13:52 Cushman & Wakefield

W ciągu ostatnich kilkunastu lat polski rynek nieruchomości rozwijał się bardzo dynamicznie. Duża liczba realizowanych inwestycji i wydanych pozwoleń na budowę, coraz więcej transakcji na rynku biurowym, a także rosnąca wartość budynków potwierdzają doskonałą kondycję sektora biurowego. Z drugiej strony - rosnąca konkurencja wymusza na właścicielach nieruchomości ciągłe udoskonalanie procesów sprzedażowych. Korzystanie z profesjonalnych usług marketingowych staje się warunkiem koniecznym dla skutecznej komercjalizacji obiektu.

Raport Cushman & Wakefield: wiodące lokalizacje coworkingowe przyszłości w Europie

03.04.2019 13:14 Cushman & Wakefield

Amsterdam, Sztokholm, Helsinki i Dublin znalazły się wśród największych miast uwzględnionych w najnowszym raporcie opracowanym przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield na temat rynku coworkingowej i elastycznej powierzchni biurowej. Raport zawiera prognozy dotyczące popytu oraz wskazuje na lokalizacje coworkingowe w Europie, które mogą liczyć na wzrost w przyszłości. Jan Szulborski, konsultant w dziale Badań i Doradztwa, Cushman & Wakefield, komentuje: „Obserwowany obecnie dynamiczny przyrost podaży powierzchni coworkingowej w Warszawie rozpoczął się około 7 lat temu i w tym okresie urósł do poziomu 77 400 mkw. rosnąc w tempie około 70% rocznie. Tempo rozwoju sektora elastycznej powierzchni wpisuje się w proces zmian w podejściu do tradycyjnych koncepcji pracy ewoluującej z układu gabinetowego, przez open-space do coraz częściej spotykanej elastycznej formuły pracy (Activity Based Working). (...) Dynamiczny rozwój operatorów coworkingowych sprawił, że Warszawa stała się liderem w regionie Europy Środkowo Wschodniej pod względem udziału powierzchni coworkingowej w całkowitym zasobie powierzchni biurowej (0,9%) jak i aktywności operatorów powierzchni coworkingowej w całkowitym wolumenie transakcji (10,7%)”.

Kraków na celowniku Rise.pl

02.04.2019 09:21 Cushman & Wakefield

Rise.pl, polska firma oferująca gotowe biura serwisowane oraz przestrzenie coworkingowe, postawiła na dalszą ekspansję w Krakowie i wynajęła powierzchnię ponad 4 400 m kw. w nowo powstającym kompleksie Fabryczna Office Park. Piąta już placówka Rise.pl w Krakowie ruszy w sierpniu tego roku. W procesie najmu firmie Rise.pl doradzał Knight Frank. Stronę właściciela obiektu, Grupę INTER-BUD, reprezentowała firma Cushman & Wakefield.

Ostatnia szansa na zgłoszenie drużyny do udziału w Niebieskim Biegu Charytatywnym oraz grze miejskiej „Po Woli” przygotowanej przez Adventure Warsaw

01.04.2019 15:13 Cushman & Wakefield

To już ostania szansa na zgłoszenie udziału drużyny w Niebieskim Biegu Charytatywnym, który odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. na warszawskiej Woli. Wydarzenie to zostanie po raz trzeci zorganizowane przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, a cały przychód – podobnie jak w poprzednich edycjach – zostanie przekazany na rzecz Fundacji Mądre Główki, która przez cały rok wspiera rodziny i dzieci zmagające się z autyzmem. W tym roku w ramach rywalizacji sportowej uczestnicy wezmą udział w grze miejskiej przygotowanej specjalnie na tę okazję przez Adventure Warsaw.

Cushman & Wakefield ze specjalistką ds. property marketingu

01.04.2019 13:58 Cushman & Wakefield

W związku z rosnącymi oczekiwaniami właścicieli nieruchomości, a także coraz większą rywalizacją o najlepszych najemców na rynku biurowym, Dział Reprezentacji Wynajmujących w międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield rozszerza zakres oferowanych usług. Do zespołu Reprezentacji Wynajmujących Cushman & Wakefield została włączona Małgorzata Frąckiewicz, która jako Property Marketing Manager jest odpowiedzialna za przygotowywanie strategii i komunikację marketingową na rzecz właścicieli nieruchomości biurowych.

Warszawski start-up SoftwarePlant wynajmie powierzchnię biurową w kompleksie Astrum Business Park

27.03.2019 14:29 Cushman & Wakefield

Zespół reprezentacji najemcy międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield doradzał firmie SoftwarePlant, podczas gdy dział zajmujący się komercjalizacją powierzchni biurowych, reprezentował IRYDION Sp. z o.o., właściciela Astrum Business Park. Najemca wprowadził się na nową powierzchnię w marcu 2019 roku.

3. edycja Blue Run - „Pobiegnij Po Woli dla Autyzmu”

21.03.2019 15:57 Cushman & Wakefield

12 kwietnia br. o godz. 10.00 wystartuje kolejna, już trzecia edycja Niebieskiego Biegu Charytatywnego organizowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. Głównym celem wydarzenia jest integracja środowiska ekspertów rynku nieruchomości komercyjnych poprzez wspólne działanie na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin. Cushman & Wakefield zachęca do wsparcia tej szczytnej inicjatywy i wzięcia udziału w niebieskim drużynowym biegu charytatywnym. W tym roku bieg będzie połączony z grą miejską „Po Woli”.

SMA Magnetics kolejnym najemcą Goodman Kraków Airport Logistics Centre

18.03.2019 12:53 Cushman & Wakefield

Firma SMA Magnetics wynajęła prawie 14 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej w parku logistycznym Goodman Kraków Airport Logistics Centre. W transakcji najemcę reprezentowali Konrad Jacewicz i Michał Sikora z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Strona 1 następna

Dla mediów

Jesteś wydawcą, dziennikarzem, blogerem? Uzyskaj akredytację i ciesz się bezpłatną licencją na wykorzystanie informacji, zdjęć, MP3, a także wideo - nawet w jakości TV!

Dla firm

Odpowiadasz za komunikację? Zwiększ swoją widoczność w mediach!

Wideo od Cushman & Wakefield
James Chapman - Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów
James Chapman - Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów
Krzysztof Misiak: Rynek biurowy – miasta regionalne w Polsce
Krzysztof Misiak: Rynek biurowy – miasta regionalne w Polsce
Richard Aboo - Warszawski rynek biurowy
Richard Aboo - Warszawski rynek biurowy