Informacje Cushman & Wakefield

Raport Cushman & Wakefield: osiem kluczowych korytarzy logistycznych powstających w Europie

18.01.2019 12:45 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała raport na temat nowych, kluczowych korytarzy transportowych, które powstaną do 2030 roku i będą wspierały rozwój branży logistycznej w Europie. Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield: „Najnowsza publikacja Cushman & Wakefield koncentruje się na analizie korytarzy transportowych w regionie EMEA oraz perspektywie ich rozwoju w najbliższych latach. Rosnące wolumeny przewozów transportowych, rosnące koszty, zatłoczenie dróg czy niedobór siły roboczej to główne czynniki zmian w tym zakresie. Dodatkowej dynamiki dodaje rozwój handlu elektronicznego i nowych technologii. Szczególnie interesujący, z naszej perspektywy, jest dalszy rozwój Korytarza środkowoeuropejskiego oraz Korytarza bałtyckiego. Niezbędne będą dalsze znaczne inwestycje infrastrukturalne, jednak Polska - z uwagi na korzystne położenie w centralnej części kontynentu, konkurencyjny rynek pracy oraz duży, chłonny rynek wewnętrzny - jest i pozostanie ważna w europejskiej sieci dystrybucji.

2018 rokiem biur i magazynów

17.01.2019 12:59 Cushman & Wakefield

Kondycja polskiego rynku nieruchomości komercyjnych jest najlepsza w historii, o czym świadczy rekordowy wolumen aktywności inwestycyjnej. W 2018 roku przekroczył on 7 miliardów euro. Rekordy popularności biją przede wszystkim nieruchomości biurowe (blisko 2,6 mld euro w 2018 roku) i magazynowe (blisko 1,9 mld euro w 2018 roku).

Amer Sports Polska w O3 Business Campus III

14.01.2019 12:47 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała Amer Sports, fińskiego producenta odzieży, obuwia oraz sprzętu sportowego, w transakcji najmu 650 mkw. powierzchni biurowej w III etapie krakowskiego kompleksu O3 Business Campus. Właścicielem inwestycji jest Echo Investment.

Cushman & Wakefield z nowym liderem zespołu Design & Build

11.01.2019 13:13 Cushman & Wakefield

Wraz z początkiem nowego roku do zespołu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dołączył architekt Michał Ulasiński. Stanie on na czele niedawno utworzonego zespołu Design & Build.

Cushman & Wakefield zarządcą Proximo II

10.01.2019 15:42 Cushman & Wakefield

Z początkiem października 2018 roku międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została zarządcą warszawskiego budynku biurowego Proximo II. Właścicielem obiektu jest ČS nemovitostní fond, największy w Czechach otwarty fundusz inwestycyjny zarządzany przez REICO.

Marka Etam dołączy do najemców Złotych Tarasów

09.01.2019 13:42 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała markę Etam w transakcji najmu 180 mkw. powierzchni handlowej w Złotych Tarasach. Salon z bielizną dzienną i nocną, odzieżą sportową, strojami kąpielowymi i akcesoriami zostanie zlokalizowany na parterze warszawskiej galerii handlowej. Otwarcie nowego sklepu zaplanowano na drugą połowę lutego 2019 roku, będzie to 26 lokalizacja grupy w Polsce. 

Firma CAT LC wybrała Panattoni Park Sosnowiec

08.01.2019 13:56 Cushman & Wakefield

Firma CAT LC wynajęła ponad 5 300 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku magazynowym Panattoni Park Sosnowiec. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wprowadza Conectys do Polski

27.12.2018 11:54 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, wspólnie z partnerem strategicznym polskim startupem ShareSpace, reprezentowała firmę Conectys w pozyskaniu elastycznej powierzchni biurowej zlokalizowanej w budynku Maraton Office Building początkowo dla 100 pracowników. Oficjalne otwarcie biura nastąpiło 30 listopada 2018. Za transakcję z ramienia Cushman & Wakefield odpowiadali lokalni agenci Zuzanna Krech i Grzegorz Bobrowski. Operatorem przestrzeni biurowo-co-workingowej w Maraton Office Building jest firma Business Link.

Cushman & Wakefield reprezentuje Mary Kay Cosmetics na warszawskim rynku magazynowym

21.12.2018 13:43 Cushman & Wakefield

Międzynarodowy producent kosmetyków Mary Kay Cosmetics Polska podpisał umowę najmu 1 380 mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w centrum logistycznym Gate One Business Park w Warszawie. Właścicielem obiektu jest Pershore Sp z o.o. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Jak święty dostarcza prezenty? Logistyka św. Mikołaja

21.12.2018 08:43 Cushman & Wakefield

O tej porze roku na prezenty od świętego Mikołaja czeka niemal każdy, niezależnie od wieku. Co roku w nocy z 24 na 25 grudnia dostarcza paczki wielu osobom na różnych krańcach świata. Mało kto zwraca uwagę na fakt, jakie to olbrzymie logistycznie wyzwanie. Dostarczenie prezentów do każdego domu w tak krótkim czasie nie byłoby możliwe bez pomocy elfów. Logistykę tego szczególnego dnia przybliża międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield w świątecznej infografice – Jak święty dostarcza prezenty.

ShareSpace reprezentuje PayU w największej transakcji coworkingowej w regionie

20.12.2018 16:54 Cushman & Wakefield

PayU- światowy lider płatności online, wybrał WeWork Krucza jako lokalizację swojego nowego biura, ustanawiając tym samym największą tego typu transakcję w Europie Środkowo-Wschodniej. W grudniu 2018 światowy lider płatności online podpisał umowę członkowską z WeWork. Od początku lutego PayU będzie miało swoją siedzibę na Kruczej 50 w Warszawie, dając swoim pracownikom możliwość korzystania ze wszystkich udogodnień proponowanych przez WeWork. W procesie uczestniczyli: Katarzyna Szymczak - HR Manager PayU, Mateusz Piotrowicz - Country Manager ShareSpace i Piotr Capiga - Associate w Cushman & Wakefield.

HiKOKI na dłużej w Ursus Logistics Center

20.12.2018 13:53 Cushman & Wakefield

Firma HiKOKI (dawniej Hitachi) przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowo-biurowej w parku Ursus Logistics Center. Japoński koncern technologiczny zajmuje w tej inwestycji powierzchnię przekraczającą łącznie 2 300 mkw. Najemcę podczas renegocjacji kontraktu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Cushman & Wakefield wprowadza salon Distance do Złotych Tarasów

20.12.2018 11:54 Cushman & Wakefield

Już w najbliższy piątek 21 grudnia br. nowym najemcą Złotych Tarasów zostanie Distance. Butik z modowym obuwiem sportowym zajmie lokal o powierzchni blisko 100 mkw. na drugim piętrze warszawskiej galerii handlowej.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wspiera Fundację Nasze Dzieci

19.12.2018 15:27 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zdecydowała, że tegoroczne środki z budżetu prezentowego zostaną przekazane na wsparcie Fundacji „Nasze Dzieci”, działającej przy klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" (IPCZD). W trakcie grudniowej kampanii, firma będzie zachęcała klientów do dołączenia do tej szczytnej inicjatywy. Akcji towarzyszy hasztag #CWsanta

Usłyszeć Wszechświat – to muzyczne wydarzenie otworzyło drugi cykl koncertów „Moc Klasyki” w warszawskim biurowcu FOCUS

18.12.2018 15:07 Cushman & Wakefield

2 grudnia br. podczas wydarzenia „Moc Klasyki”, hol atrium w budynku FOCUS zamienił się w aulę, w której zorganizowano koncert muzyki klasycznej. W tym roku inaugurującym wystąpieniem była suita symfoniczna „Planety” autorstwa Gustawa Holsta ilustrowana projekcją animacji i fotografii kosmosu na ekranie kinowym oraz fragmenty poematu symfonicznego Ryszarda Straussa „Tako rzecze Zaratustra”. Zarządcą budynku FOCUS jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Rynek hotelowy w EŚW cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Nowe trendy wyznaczają innowacyjne koncepty adresowane do nowego pokolenia podróżujących.

12.12.2018 15:01 Cushman & Wakefield

Sektor nieruchomości hotelowych w regionie EŚW nadal dynamicznie się rozwija, a do końca 2018 roku całkowita wartość transakcji inwestycyjnych może przekroczyć 800 mln euro, czyli wyniesie nieznacznie mniej niż w ubiegłym roku. Jest to spowodowane przede wszystkim brakiem najbardziej atrakcyjnych obiektów i portfeli aktywów na rynku, które mogłyby zaspokoić utrzymujący się apetyt na inwestycje hotelowe w największych miastach regionu. Wzrasta aktywność inwestorów instytucjonalnych i giełdowych, których udział w łącznym wolumenie transakcji inwestycyjnych wyniósł 74% w 2017 roku i 54% w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku. W wyniku zmieniających się w ostatnich latach trendów konsumenckich i konceptów zakwaterowania, zacierają się granice podziału pomiędzy tradycyjnymi klasami obiektów hotelowych – podaje pierwszy wspólny raport międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield i kancelarii CMS dotyczący rynku inwestycji hotelowych w EŚW i trendów inwestycyjnych.

Cushman & Wakefield ogłasza awanse w Polsce

11.12.2018 14:43 Cushman & Wakefield

Siedmioro pracowników międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield otrzymało promocję na nowe stanowiska. W dziale Marketingu Eliza Bingül awansowała na stanowisko Associate Director, a Malwina Kierebińska i Monika Żak na Senior Marketing Specialist. W dziale Wycen i Doradztwa Katarzyna Bartos i Michał Kuliński otrzymali nominację na Starszych Rzeczoznawców. Natomiast w dziale Zarządzania Nieruchomościami Małgorzata Kita od października br. pełni rolę Associate, Core Team, a Magdalena Popiołek Senior Portfolio Property Managera.

Wystawa nagrodzonych fotografii z wydarzenia Noc Wieżowców 2018 w kawiarni #tag

10.12.2018 15:01 Cushman & Wakefield

29 września 2018 roku odbyła się trzecia edycja niezwykłego wydarzenia, jakim jest Noc Wieżowców. To najprawdopodobniej jedyne takie wydarzenie na świecie dla pasjonatów fotografowania, osób lubiących podziwiać panoramę miasta z wysokości, fanów odwiedzania miejsc, które na co dzień są niedostępne oraz dla miłośników Warszawy. W tym roku organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, którymi byli Cushman & Wakefield oraz kawiarnia #tag nagrodzili 12 najlepszych zdjęć wybranych spośród ponad 1400 prac.

Ekspansja marki SUSHI ROYAL w Warszawie

06.12.2018 11:12 Cushman & Wakefield

Już 7 grudnia w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy nastąpi oficjalne otwarcie kolejnej lokalizacji marki SUSHI ROYAL. Wyspa zostanie zlokalizowana w strefie restauracyjnej na poziomie +2, na przeciwko sklepu Samsonite. Na dzień otwarcia firma przygotowała specjalne promocje dla klientów centrum, m.in. degustację produktów i zniżki. SUSHI ROYAL w transakcji najmu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Cushman & Wakefield nawiązuje współpracę z Plug and Play

05.12.2018 14:25 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) poinformowała  o nawiązaniu współpracy z Plug and Play, globalną platformą innowacji i programów akceleracyjnych dla startupów. Cushman & Wakefield jest głównym partnerem założycielskim Plug and Play Real Estate & Construction.

Cushaman & Wakefield jedynym agentem komercjalizujacym Horizon Plaza

04.12.2018 13:32 Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została jedynym podmiotem odpowiedzialnym za komercjalizację powierzchni biurowej w budynku Horizon Plaza na warszawskim Mokotowie na zasadzie wyłączności.

Niższy wolumen transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej spowodowany niewystarczającą podażą atrakcyjnych produktów inwestycyjnych. Rok 2018 może zakończyć się w Polsce rekordowym wynikiem 6 mld euro.

03.12.2018 14:42 Cushman & Wakefield

Rynek Europy Środkowo-Wschodniej jest nadal bardzo atrakcyjny dla inwestorów instytucjonalnych, ale największym wyzwaniem jest niewystarczająca podaż najbardziej poszukiwanych aktywów. Według najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku łączna wartość transakcji inwestycyjnych w sześciu krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (tj. w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji oraz na Słowacji i Węgrzech) wyniosła 8,9 mld euro. W Polsce aktywność inwestycyjna przekroczyła już wartość odnotowaną w całym 2017 roku, a bieżący rok może zakończyć się rekordowym wynikiem 6 mld euro. Dzięki dużej aktywności inwestorów Węgry i Słowacja odnotowały wolumeny transakcji zbliżone do ubiegłorocznych, a w Rosji, Czechach i Rumunii tegoroczne obroty mogą być nieznacznie niższe od zarejestrowanych w 2017 roku.

Łódzka siedziba Clariant jeszcze większa

29.11.2018 11:15 Cushman & Wakefield

Clariant, wiodący szwajcarski koncern chemiczny, zdecydował się na powiększenie swojej siedziby w łódzkim Monopolis o dodatkowe 1 000 mkw. Tym samym powierzchnia biura firmy w zabytkowych przestrzeniach dawnego Monopolu Wódczanego urośnie do niemal 5 000 mkw. Clariant wprowadzi się do kompleksu już w połowie przyszłego roku. W procesie negocjacji inwestorowi kompleksu Monopolis – Virako – doradzali eksperci z JLL, natomiast najemcy – firmie Clariant – Cushman & Wakefield.

Dostępność talentów najważniejszym czynnikiem warunkującym wybór nowej lokalizacji – wyniki badania „What Occupiers Want - Global Survey 2018”

28.11.2018 12:22 Cushman & Wakefield

Od 2016 roku międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wraz z CoreNet Global przeprowadza ankietę wśród globalnych dyrektorów CRE (Corporate Real Estate) firm działających w różnych sektorach gospodarki, dzięki której bada najważniejsze założenia strategiczne związane z lokalizacją biur oraz wszystkie czynniki mające największy wpływ na wybory dokonywane przez CRE w różnych rejonach świata. - Nasze badania pokazały, że aspekty uznawane dotychczas za obszary i wyzwania HR-owe, stają się obecnie priorytetem i wyzwaniem również dla działów Corporate Real Estate, dla których przez lata głównym kryterium w strategiach lokalizacji firm były koszty. Obecnie lokalizacja musi spełniać wszystkie cele operacyjne i biznesowe, a jednocześnie stanowić o innowacyjności i wyróżniać firmę wśród konkurencji – mówi Magdalena Stańczuk z Workplace Strategy, Cushman & Wakefield. 

Inwestycje na rynku nieruchomości bez tajemnic – Cushman & Wakefield organizuje spotkanie dla małych i średnich deweloperów

27.11.2018 11:53 Cushman & Wakefield

21 listopada br. w Warszawie międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zorganizowała śniadanie biznesowe dotyczące inwestycji na rynku nieruchomości. Prelegenci skupili się na zagadnieniach związanych z prowadzeniem i obsługą inwestycji. Poruszane były kwestie finansowania i zarządzania. Omówiono także planowane zmiany prawne.

Strona 1 następna

Dla mediów

Jesteś wydawcą, dziennikarzem, blogerem? Uzyskaj akredytację i ciesz się bezpłatną licencją na wykorzystanie informacji, zdjęć, MP3, a także wideo - nawet w jakości TV!

Dla firm

Odpowiadasz za komunikację? Zwiększ swoją widoczność w mediach!

Wideo od Cushman & Wakefield
James Chapman - Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów
James Chapman - Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów
Krzysztof Misiak: Rynek biurowy – miasta regionalne w Polsce
Krzysztof Misiak: Rynek biurowy – miasta regionalne w Polsce
Richard Aboo - Warszawski rynek biurowy
Richard Aboo - Warszawski rynek biurowy