sport technologie

Samsung rozpoczyna olimpijskie odliczanie i prezentuje skład Team Samsung Galaxy na Mediolan-Cortina 2026

Różne historie, doświadczenia i drogi na sportowy szczyt spotykają się w jednym miejscu. Sportowcy przygotowujący się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paralimpijskich realizują przesłanie „Niech wygra otwartość”

Samsung, globalny partner Igrzysk Olimpijskich i Paralimpijskich, przedstawił nowy skład drużyny Team Samsung Galaxy - sportowców, którzy będą reprezentować markę podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paralimpijskich Mediolan-Cortina 2026. Wśród nich znalazło się 68 zawodników z 17 krajów, startujących w dyscyplinach olimpijskich i paralimpijskich. Polskim reprezentantem Team Samsung Galaxy został łyżwiarz figurowy - Michał Woźniak. Selekcja objęła sportowców, którzy łączą sportową konsekwencję z otwartością, kreatywnością i aktywnością wykraczającą poza samą rywalizację.

Sportowcy będą dzielić się swoją drogą do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paralimpijskich Mediolan-Cortina 2026, jednocześnie nadając realny wymiar głównemu przesłaniu marki „Niech wygra otwartość”. Idea, po raz pierwszy zaprezentowana w Paryżu w 2024 roku, powraca teraz w zimowej odsłonie, podkreślając przekonanie marki, że otwarty umysł pozwala przekraczać granice. Dzięki temu podejściu sportowcy pokażą, jak technologie Galaxy wspierają ich olimpijskie ambicje i codzienne doświadczenia, a jednocześnie wzmacniają zaangażowanie marki w inicjatywy towarzyszące sportowym zmaganiom.„To sportowcy i kibice tworzą atmosferę igrzysk olimpijskich i paralimpijskich, a Samsung z dumą wspiera ich w byciu bliżej siebie i w dzieleniu się emocjami – od historii opowiadanych przez sportowców po doświadczenia kibiców podczas igrzysk olimpijskich i paralimpijskich” – podkreśliła Stephanie Choi, EVP and Head of Mobile Marketing Center, Mobile eXperience Business w Samsung Electronics. –  „Wspólnie z Team Samsung Galaxy chcemy otwierać nowe perspektywy i nieskończone możliwości przez cały czas trwania igrzysk. „Niech wygra otwartość” - to nasze przesłanie dla kibiców i społeczności.”

Sportowcy Team Samsung Galaxy na igrzyskach Mediolan-Cortina 2026

Z silną reprezentacją w dziewięciu kluczowych dyscyplinach – w tym snowboardzie, łyżwiarstwie, narciarstwie, bobslejach oraz narciarstwie biegowym – Team Samsung Galaxy odzwierciedla różnorodność sportów zimowych, łączących kreatywność, ekspresję i rywalizację na najwyższym poziomie. To dyscypliny, w których liczy się nie tylko technika, ale także umiejętność działania pod presją i gotowość do przekraczania granic.

W kontekście igrzysk Mediolan-Cortina 2026 skład Team Samsung Galaxy tworzą wybitni sportowcy z całego świata: mistrz olimpijski w narciarstwie dowolnym Alex Hall (USA), rodzeństwo freestyle’owych narciarzy Miro i Flora Tabanelli (ITA), snowboardzista wyznaczający światowe standardy w trikach Ian Matteoli (ITA), wielokrotna mistrzyni świata w short tracku i medalistka olimpijska Minjeong Choi (KOR), mistrzyni świata w narciarstwie dowolnym Zoe Atkins (UK) oraz dwukrotna mistrzyni olimpijska w snowboardzie Anna Gasser (AUT). W narciarstwie alpejskim Arthur Bauchet (FRA) może pochwalić się licznymi tytułami paraolimpijskimi i mistrzostw świata, a były mistrz kraju Adam Žampa (SVK) reprezentuje czołówkę tej dyscypliny. Zespół uzupełniają także przedstawiciele światowej elity łyżwiarstwa figurowego – mistrzyni świata Alysa Liu (USA) oraz dwukrotny mistrz świata Ilia Malinin (USA).

Niezależnie od dyscypliny i kraju pochodzenia, każdy z zawodników Team Samsung Galaxy na swój sposób wciela w życie ideę otwartości. Ich sportowe drogi, kształtowane przez kreatywność, odporność i gotowość do odkrywania nowych możliwości, wykraczają poza samą rywalizację. Inspirują kibiców na całym świecie, pokazując, że otwarty sposób myślenia wpływa nie tylko na wyniki sportowe, lecz także na codzienne życie – zarówno na lodzie i stoku, jak i poza drogą prowadzącą do Mediolan-Cortina 2026.

Michał Woźniak. Polska perspektywa w Team Samsung Galaxy

W przypadku Michała Woźniaka, polskiego reprezentanta w drużynie team Samsung Galaxy, otwartość oznacza gotowość do podążania nową ścieżką i odwagę w redefiniowaniu własnej drogi sportowej. Jazda na łyżwach była obecna od samego początku. Dorastanie w Katowicach, w rodzinie żyjącej łyżwiarstwem, ukształtowało jego sportową tożsamość. Przez lata rywalizował jako solista, by w 2019 roku otworzyć nowy rozdział swojej kariery i rozpocząć starty w jeździe w parach.

Zmiana dyscypliny wymagała elastyczności, zaufania i ciągłego rozwoju, ale pozwoliła Michałowi w pełni wykorzystać swoje umiejętności i sportowy potencjał. Jego historia pokazuje, że otwartość na nowe wyzwania i umiejętność adaptacji mogą stać się impulsem do dalszego rozwoju i osiągania kolejnych celów na lodzie.

– Dorastałem na lodowisku, więc łyżwiarstwo było dla mnie czymś naturalnym – podsumowuje Michał. – Decyzja o przejściu do jazdy w parach była wyzwaniem, ale też szansą na nowy początek. Otworzyła przede mną zupełnie inne możliwości rozwoju i pozwoliła spojrzeć na ten sport z nowej perspektywy.

W drodze do Mediolan-Cortina 2026

Kontynuując swoje wieloletnie zaangażowanie w ruch olimpijski i paralimpijski, Samsung z pomocą Team Samsung Galaxy wzmacnia swoją obecność na globalnej arenie sportowej. Wraz ze zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi i Paralimpijskimi Mediolan-Cortina 2026 marka będzie wykorzystywać innowacyjne technologie, aby wspierać komunikację, kreatywność i rozwój, łącząc sportowców, kibiców i społeczności na całym świecie. Informacje dotyczące idei „Niech wygra otwartość” oraz zaangażowania Samsung w Drogę do Igrzysk będą publikowane wraz z kolejnymi etapami przygotowań.

Poznaj skład drużyny Team Samsung Galaxy na Olimpiadę Mediolan-Cortina 2026:

  1. Zoe Atkin (Zjednoczone Królestwo), narciarstwo dowolne
  2. Amedeo Bagnis (Włochy), skeleton
  3. Corrado Barbera (Włochy), narciarstwo alpejskie
  4. Elia Barp (Włochy), biegi narciarskie
  5. Marta Bassino (Włochy), narciarstwo alpejskie
  6. Arthur Bauchet (Francja), paranarciarstwo alpejskie
  7. Giacomo Bertagnolli (Włochy), paranarciarstwo alpejskie
  8. Federica Brignone (Włochy), narciarstwo alpejskie
  9. Gaon Choi (Korea Południowa), snowboarding
  10. Minjeong Choi (Korea Południowa), łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim
  11. Giorgia Collomb (Włochy), narciarstwo alpejskie
  12. Stefania Constantini (Włochy), curling
  13. Elena Curtoni (Włochy), narciarstwo alpejskie
  14. Renè de Silvestro (Włochy), paranarciarstwo alpejskie
  15. Lara Della Mea (Włochy), narciarstwo alpejskie
  16. Simone Deromedis (Włochy), skicross
  17. Leonardo Donaggio (Włochy), narciarstwo dowolne
  18. Roland Fischnaller (Włochy), snowboarding
  19. Arianna Fontana (Włochy), łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim
  20. Loris Framarin (Włochy), snowboarding
  21. Giovanni Franzoni (Włochy), narciarstwo alpejskie
  22. Ralfs Freibergs (Łotwa), hokej na lodzie
  23. Jole Galli (Włochy), skicross
  24. Anna Gasser (Austria), snowboarding
  25. David Ghiotto (Włochy), łyżwiarstwo szybkie
  26. Tommaso Giacomel (Włochy), biathlon
  27. Renars Grantiņš (Łotwa), bobslej
  28. Daniel Grassl (Włochy), łyżwiarstwo figurowe
  29. Alex Hall (Stany Zjednoczone), narciarstwo dowolne
  30. Jakub Hroneš (Czechy), snowboarding
  31. Daeheon Hwang (Korea Południowa), łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim
  32. Alex Insam (Włochy), skoki narciarskie
  33. Gilli Kim (Korea Południowa), łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim
  34. Marcus Kleveland (Norwegia), snowboarding
  35. Tess Ledeux (Francja), narciarstwo dowolne
  36. Alysa Liu (Stany Zjednoczone), łyżwiarstwo figurowe
  37. Nicola Liviero (Włochy), snowboarding
  38. Zrinka Ljutić (Chorwacja), narciarstwo alpejskie
  39. Jacopo Luchini (Włochy), para-snowboarding
  40. Ilia Malinin (Stany Zjednoczone), łyżwiarstwo figurowe
  41. Valentina Margaglio (Włochy), skeleton
  42. Ian Matteoli (Włochy), snowboarding
  43. Txema Mazet-Brown (Zjednoczone Królestwo), snowboarding
  44. Annika Morgan (Niemcy), snowboarding
  45. Dominik Paris (Włochy), narciarstwo alpejskie
  46. Anna Pezzetta (Włochy), łyżwiarstwo figurowe
  47. Federico Pellegrino (Włochy), biegi narciarskie
  48. Emanuel Perathoner (Włochy), snowboarding
  49. Manon Petit-Lenoir (Francja), snowboarding
  50. Laura Pirovano (Włochy), narciarstwo alpejski
  51. Sára Pónya (Węgry), biegi narciarskie
  52. Jongun Rim (Korea Południowa), łyżwiarstwo szybkie na torze krótki
  53. Matteo Rizzo (Włochy), łyżwiarstwo figurowe
  54. Marta Rossetti (Włochy), narciarstwo alpejskie
  55. Suzanne Schulting (Niderlandy), łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim
  56. Mike Schultz (Stany Zjednoczone), para-snowboarding
  57. Arianna Sighel (Włochy), łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim
  58. Pietro Sighel (Włochy), łyżwiarstwo szybkie na torze krótki
  59. Bart Swings (Belgia), łyżwiarstwo szybkie
  60. Flora Tabanelli (Włochy), narciarstwo dowolne
  61. Miro Tabanelli (Włochy), narciarstwo dowolne
  62. Deniss Vasiļjevs (Łotwa), łyżwiarstwo figurowe
  63. Lisa Vittozzi (Włochy), biathlon
  64. Leon Vockensperger (Niemcy), snowboarding
  65. Walter Wallberg (Szwecja), narciarstwo dowolne
  66. Dorothea Wierer (Włochy), biathlon
  67. Michał Woźniak (Polska), łyżwiarstwo figurowe
  68. Adam Žampa (Słowacja), narciarstwo alpejskie

Zaangażowanie Samsung w Igrzyska Olimpijskie – ponad 25 lat wspólnej historii
Samsung jest światowym partnerem organizatorów igrzysk olimpijskich nieprzerwanie od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano w 1998 roku. Od ponad 25 lat sportowcy i kibice na całym świecie polegają na przełomowych technologiach mobilnych Samsung, które umożliwiają dzielenie się duchem olimpijskim i wspierają rozwój cyfrowej przyszłości igrzysk – również tych, które odbędą się w Mediolanie w 2026 roku oraz kolejnych edycji. Zaangażowanie firmy w Ruch Olimpijski wkrótce przekroczy czwartą dekadę partnerstwa i potrwa co najmniej do igrzysk w Los Angeles w 2028 roku. Przemyślane innowacje Samsung w obszarze komunikacji bezprzewodowej oraz sprzętu komputerowego – w tym rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, rzeczywistość wirtualną, rzeczywistość rozszerzoną oraz łączność 5G – będą nadal zmieniać sposób, w jaki świat postrzega i doświadcza igrzysk olimpijskich.

Partnerstwo Samsung z Ruchem Paralimpijskim
Podobnie jak w przypadku Igrzysk Olimpijskich, Samsung angażuje się również w rozwój Igrzysk Paralimpijskich jako globalny partner Międzynarodowego Komitetu Paralimpijskiego (IPC) w obszarze urządzeń do komunikacji bezprzewodowej i sprzętu komputerowego. Od Zimowych Igrzysk Paralimpijskich w Turynie w 2006 roku firma wspiera Ruch Paralimpijski, umożliwiając sportowcom i kibicom z całego świata dzielenie się emocjami oraz doświadczeniami związanymi z igrzyskami dzięki innowacyjnym technologiom mobilnym Samsung. Zaangażowanie firmy w Igrzyska Paralimpijskie będzie kontynuowane do Los Angeles w 2028 roku i realizowane poprzez nowoczesne rozwiązania mobilne i komputerowe, oparte na przemyślanych innowacjach w zakresie komunikacji bezprzewodowej i sprzętu komputerowego, w tym wykorzystujących sztuczną inteligencję, rzeczywistość wirtualną, rzeczywistość rozszerzoną oraz łączność 5G.

 

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie Samsung Electronics

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie tworzy i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych (wearables), tabletów, urządzeń AGD, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników czy rozwiązań LED

Samsung rozwija również technologie obrazowania medycznego, rozwiązania HVAC i robotykę, jednocześnie tworząc innowacyjne produkty motoryzacyjne i audio za pośrednictwem firmy Harman. Dzięki ekosystemowi SmartThings, otwartej współpracy z partnerami i integracji AI w całym swoim portfolio, Samsung zapewnia płynne i inteligentne doświadczanie połączonych ze sobą urządzeń. Najnowsze informacje ze świata Samsung można znaleźć na stronie news.samsung.com/pl

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie Samsung Electronics

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie tworzy i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych (wearables), tabletów, urządzeń AGD, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników czy rozwiązań LED

Samsung rozwija również technologie obrazowania medycznego, rozwiązania HVAC i robotykę, jednocześnie tworząc innowacyjne produkty motoryzacyjne i audio za pośrednictwem firmy Harman. Dzięki ekosystemowi SmartThings, otwartej współpracy z partnerami i integracji AI w całym swoim portfolio, Samsung zapewnia płynne i inteligentne doświadczanie połączonych ze sobą urządzeń. Najnowsze informacje ze świata Samsung można znaleźć na stronie news.samsung.com/pl