wydarzenia sport

Enea Poznań Open 2024. Tu rozkwita tenis

04.06.2024 | Enea

Organizatorzy poznańskiego turnieju tenisowego wraz Eneą zapraszają na kolejną edycję tenisowego ATP Challengera Enea Poznań Open. Warto przyjść na korty w Parku Tenisowym Olimpia między 16 a 22 czerwca i dopingować tenisistów, którzy są u progu swojej kariery, a część z nich w kolejnych latach będzie odnosić triumfy na światowych arenach.

Kibice znów mogą spodziewać się mocno energetycznego tenisa, bo drugi rok z rzędu sponsorem tytularnym jest Enea - koncern energetyczny z Poznania. Enea od lat wspiera polski sport, zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy.

 Enea chce dodać jak najwięcej energii zawodnikom biorącym udział w turnieju tenisowym Enea Poznań Open. Ważne jest też dla nas, jako firmy odpowiedzialnej społecznie, promowanie poprzez takie wydarzenia jak Enea Poznań Open aktywnego stylu życia i dbania o kondycję fizyczną, także wśród najmłodszych powiedział Marcin Wenzel, p.o. dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Cieszymy się, że współpraca z naszymi głównymi partnerami jest długofalowa i trwa przez kolejne edycje poznańskiego Challengera. Oznacza to, że nie tylko wzajemnie spełniamy swoje oczekiwania, ale także wyznajemy podobne wartości. Tym co łączy nas z Partnerem Tytularnym Eneą jest niewątpliwe chęć popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży oraz promocja inicjatyw ekologicznych wyjaśniała Ewelina Sterczewska, managerka Parku Tenisowego Olimpia.

Enea Poznań Open to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych odbywających się w Polsce. Kto w tym roku okaże się najlepszy? W ubiegłym roku w grze pojedynczej triumfował Argentyńczyk Mariano Navone, dla którego był to niezwykle ważny krok w tenisowej karierze. To pierwszy challenger, w którym zwyciężył, a potem dołożył jeszcze pięć takich triumfów i w maju w rankingu ATP znalazł się na 31. miejscu, najwyższym w karierze. Przez niespełna 12 miesięcy zaliczył skok o 200 pozycji! W grze podwójnej najlepszy okazał się natomiast Polak Karol Drzewiecki, który grał w parze z Czechem Petrem Nouzą.

Na wtorkowej konferencji prasowej, która odbyła się na Enea Stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu, przedstawiono listę uczestników tegorocznej edycji. W tym roku z numerem 1 rozstawiony będzie Argentyńczyk Camilo Ugo Carabelli (ATP 110), a z dwójką zagra natomiast Hiszpan Albert Ramos-Vinolas (ATP 111), który osiem lat temu był w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Swego czasu zajmował 17. miejsce w notowaniu ATP. W turnieju nie zabraknie oczywiście Polaków. Z listy rankingowej dostał się do imprezy Maks Kaśnikowski (ATP 264), a na "dziką kartę" od organizatorów może liczyć Kamil Majchrzak, który mozolnie odbudowuje swoją pozycję w klasyfikacji ATP. W tym roku pula nagród wyniesie 75 tysięcy euro plus oczywiście hospitality, czyli wszystkie koszty związane z zakwaterowaniem zawodników.

Losowanie turnieju głównego odbędzie się 16 czerwca, tego dnia na kortach odbite zostaną również pierwsze piłki w kwalifikacjach. Po raz drugi z rzędu finał odbędzie się nietypowo, bo w sobotę (22 czerwca). Powoli możemy już to nazywać tradycją - tego dnia bowiem wyłonimy zarówno zwycięzcę gry pojedynczej, jak i najlepszych w grze podwójnej. Bilety będą obowiązywać w tym roku w czwartek, piątek oraz sobotę (20, 21 i 22 czerwca), w pozostałe dni wstęp jest wolny.

Enea dla kibiców przygotuje na terenie klubu Olimpia swoją strefę aktywności, będzie ona otwarta w piątek i w sobotę w trakcie trwania turnieju. Nie zabraknie gogli VR – gier o tematyce sportowej, fotobudki i wielu innych atrakcji dla dzieci i rodziców.

Dzięki Enei, sponsorowi tytularnemu turnieju, przy okazji Challengera ATP Enea Poznań Open odbędzie się akcja dla dzieci " Z klasą na korty". W trakcie turnieju (od 17 do 19 czerwca) szkoły podstawowe będą mogły dokonywać zgłoszeń klas I, II lub III do udziału w wydarzeniu wypełniając formularz na stronie Enea Poznań Open. Podczas wydarzenia "Z klasą na korty" dzieci będą uczestniczyć w testach motorycznych, poznają zasady właściwego kibicowania tenisistom oraz wezmą udział w warsztatach ekologicznych! Klasy, które osiągną najlepsze wyniki w testach motorycznych, zdobędą nagrody sportowe dla swoich szkół, a najsprawniejsze dzieci, ze wszystkich które wezmą udział w testach,  zdobędą roczny kurs szkolenia tenisowego w Parku Tenisowym Olimpia! Dodatkowo w czwartek (20.06) w godzinach od 14.00 do 18.00 odbędą się indywidualne testy motoryczne dla dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat, w których udział mogą brać dzieci bez konieczności współudziału klasy. Dzieci z najlepszymi wynikami sportowymi również mają szansę na uzyskanie rocznego stypendium na szkolenie tenisowe w klubie.

Poznański challenger wkroczył już w czwartą dekadę swojej historii. Pierwszy turniej odbył się w 1992 roku i z małą przerwą do dziś niezmiennie organizatorzy zapraszają do Parku Tenisowego Olimpia sympatyków białego sportu. Warto przy tej okazji zatrzymać się przy haśle „Tu rozkwita tenis!”, którym reklamowana jest tegoroczna edycja. Po pierwsze tenisowe spektakle odbywają się w niesamowitym otoczeniu pięknego Lasku Golęcińskiego – takiego klimatu w jakim rozgrywany jest challenger mogą pozazdrościć wszyscy w Polsce. A po drugie – i zdecydowanie najważniejsze – organizatorzy cieszą się i szczycą tym, że goszczą tutaj zawodników, którzy później święcą triumfy na światowych kortach. Idealnym przykładem jest tutaj nasz ubiegłoroczny zwycięzca, czyli Mariano Navone, któremu został ostatni krok, żeby wskoczyć do ścisłej światowej czołówki. W poprzednich latach wygrywali w Poznaniu Belg David Goffin czy Hiszpan Pablo Carreno-Busta, dla których triumf w stolicy Wielkopolski był właśnie preludium kariery naznaczonej wieloma cennymi sukcesami. Szczególnie cieszy, że podobną drogą podążali Polacy - Jerzy Janowicz (2012), a przede wszystkim Hubert Hurkacz (2018), którzy także wygrywali w poznańskiej imprezie.

Zapraszamy do Parku Tenisowego Olimpia od 16 do 22 czerwca 2024 na Enea Poznań Open!

kontakt dla mediów
Berenika Ratajczak
Rzeczniczka prasowa, Biuro Prasowe Grupy Enea
Berenika Ratajczak

berenika.ratajczak@enea.pl

tel: +48 61 884 54 13

tel: +48 727 561 213

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Berenika Ratajczak
Rzeczniczka prasowa, Biuro Prasowe Grupy Enea
Berenika Ratajczak

berenika.ratajczak@enea.pl

tel: +48 61 884 54 13

tel: +48 727 561 213

informacje o firmie