wydarzenia ekonomia/biznes/finanse

Znamy laureatów 2. edycji konkursu „Pulsu Biznesu” i Santander Bank Polska - EconoMY! Challenge

16.05.2024 | Puls Biznesu

15 maja poznańska scena Impact’24 - największego eventu innowacyjnego biznesu w Polsce zgromadziła najlepszych studentów ekonomii w Polsce, finalistów drugiej edycji konkursu „Pulsu Biznesu” i Santander Bank Polska – EconoMY! Challenge. 17 kwietnia studenci uczelni i wydziałów ekonomii zmierzyli się z wielkim testem wiedzy online, w którym musieli wykazać się wiedzą z ekonomii, finansów i gospodarki. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 1147 osób (przed rokiem – 783), a test ukończyło 675 osób (w pierwszej edycji – 491).  

Pytania (a pojawiło się ich w teście 84) opracował główny ekonomista „Pulsu Biznesu”, Ignacy Morawski oraz zespół ekonomistów Santander Bank Polska, których pracami kierował główny ekonomista banku, Maciej Reluga. Tematyka testu była bardzo różnorodna – pytania dotyczyły ekonomii i rynku finansowego od strony teoretycznej, najważniejszych wskaźników gospodarczych, trendów makroekonomicznych oraz struktury polskiej i światowej gospodarki i rynku finansowego. Nie zabrakło też pytań dotyczących firm, ludzi i wydarzeń biznesowych, o których było głośno – i o których w ostatnim czasie pisał „Puls Biznesu”.

Drugi rok z rzędu w konkursie najlepszy okazał się Piotr Zawadzki, student drugiego roku studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Wyjechał z Poznania z czekiem na 10 000 złotych,  uzyskując wynik 86,9%. Drugie miejsce zajął Michał Sokół, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który dzięki wynikowi 84,5% otrzymał czek na 8 000 zł. Podium uzupełnił Michał Literski z Uniwersytetu Warszawskiego, któremu do zdobycia czeku na 5 000 zł wystarczyło 80,9%. Dodatkowo nagrodziliśmy studentów uczelni partnerskich „Pulsu Biznesu” – ci, którzy uzyskali na nich najlepszy wynik otrzymali od organizatorów najnowszy model czytnika Kindle – Paperwhite 5. Do uczelni partnerskich PB należy 12 szkół wyższych, których studenci mają zapewniony bezpłatny dostęp do subskrypcji „Pulsu Biznesu” w pakiecie Premium – pełną ich listę można znaleźć >>TUTAJ<<

Wszyscy nagrodzeni otrzymali także możliwość odbycia stażu w skróconej ścieżce w Santander Bank Polska lub Pulsie Biznesu.

Nagrody wręczyła Dorota Strojkowska, członkini zarządu kierująca Pionem Partnerstwa Biznesowego w Santander Bank Polska, a uroczystość poprowadził Łukasz Korycki, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”.

Więcej informacji o konkursie znajduje się >>TUTAJ<<

Wywiad z Piotrem Zawadzkim, zwycięzcą pierwszej i drugiej edycji konkursu znajduje się >>TUTAJ<<

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

 

 

załączniki

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie