ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

Santander Bank Polska zaprasza na bezpłatne szkolenia z inwestowania na giełdzie

Bank przygotował 1000 miejsc dla chętnych, którzy chcą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z inwestowania na giełdzie. Kurs został przygotowany we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Fundacją GPW. To kolejne z działań edukacyjnych, którymi bank chce promować ideę Roku Edukacji Ekonomicznej.

Organizatorzy Roku Edukacji Ekonomicznej 2024 podkreślają potrzebę szerokiego wsparcia edukacji finansowej Polaków. Potwierdzają to wyniki badania cyklicznie przeprowadzanego przez Komisję Europejską, z których wynika, że w skali europejskiej Polska zajmuje 6. miejsce od końca pod względem poziomu wiedzy finansowej społeczeństwa. Co więcej, tylko 3 proc. ankietowanych rodaków deklaruje wysokie zaufanie do dostępnych porad inwestycyjnych.

Santander Bank Polska razem ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Fundacją GPW przygotowali program edukacyjny Szkolenie Santander | Szkoła Giełdowa GPW & SGH 2024​, który pozwoli uczestnikom zdobyć wysokiej jakości wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych oraz zasad, które pomogą swobodnie poruszać się na rynku inwestycyjnym.

Program skierowany jest do wszystkich osób pełnoletnich mieszkających w Polsce. Uczestnicy kursu otrzymają trzymiesięczny dostęp do ponad 30 godzin nagrań szkoleń przygotowanych przez SGH i Fundację GPW oraz wezmą udział w dwóch webinarach poprowadzonych przez Pawła Danielewicza – analityka Santander Biuro Maklerskie (autor książki „Geometria Fibonacciego - Praktyczny kurs inwestowania na rynkach finansowych”) oraz prof. Waldemara Rogowskiego – wykładowcę SGH, głównego analityk Biura Informacji Kredytowej. W programie dostępnych jest 1000 miejsc. Szkolenie przygotowują praktycy i wykładowcy akademiccy. Każdy uczestnik może wybrać jeden lub oba kursy:

 • Podstawy Inwestowania na giełdzie
 1. Wpływ otoczenia gospodarczego na giełdę
 2. Funkcjonowanie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
 3. Rynek kapitałowy i instrumenty finansowe
 4. Wybór i ocena spółki
 5. Analiza techniczna, finanse behawioralne i zasady zarządzania portfelem instrumentów finansowych
 • Giełda dla Średniozaawansowanych
 1. Wpływ otoczenia gospodarczego na giełdę
 2. Funkcjonowanie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
 3. Instrumenty pochodne
 4. Analiza fundamentalna
 5. Analiza techniczna i teoria portfelowa

100 uczestników, którzy podczas kursu osiągną najlepsze wyniki, otrzyma zaproszenie na Praktyczny Warsztat Inwestowania, który odbędzie się stacjonarnie w Sali Notowań w budynku GPW w Warszawie.

Do programu można zgłaszać się za pośrednictwem strony https://app.santanderopenacademy.com/pl/program/szkola-gieldowa_2024 do 6 maja 2024 roku.

„Według wielu ekspertów, w tym naszych specjalistów z SGH, w 2023 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie duże spółki zyskiwały na wartości i można stwierdzić, że panowała tu hossa. Natomiast małe spółki i NewConnect były w całkowitej bessie. Ale jak w tym skomplikowanym świecie wskaźników indeksów się odnaleźć? Co przyniesie 2024 rok? Jakie będą losy ulgi w podatkach dla emitentów czy też kwestii podatku od zysków kapitałowych dla inwestorów? Zobaczymy. Pewne jest, że bez sprawnego funkcjonowania GPW nie jest możliwy efektywny rozwój gospodarczy. Dlatego konieczne jest stałe edukowanie inwestorów. We współpracy z Fundacją GPW realizujemy specjalistyczny kurs inwestowania na giełdzie. Jego inicjatorem jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wraz z Santander Bank Polska, którego współpraca w ramach Klubu Partnerów SGH jest nieoceniona” – powiedział rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH.

 „Edukacja finansowa jest jednym z wyzwań stojącym przed naszym społeczeństwem. Naszą misją jest wspieranie społeczeństwa w rozwoju i stawianiu czoła wyzwaniom przyszłości. Poprzednia edycja tego szkolenia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego uruchamiamy kolejny nabór ze zwiększoną liczbą miejsc, aby jeszcze więcej osób mogło bezpłatnie wziąć w nim udział” – komentuje Wojciech Leśniewski, dyrektor programu Santander Universidades w Polsce.

Projekt Szkoły Giełdowej, współrealizowany przez Fundację GPW w ramach Szkoleń Santander, cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników. Niezmiernie doceniamy fakt, że bieżąca edycja programu kierowana jest do jeszcze większej liczby zainteresowanych osób, którzy pod okiem doskonałych wykładowców poznają mechanizmy oraz zasady działania rynku kapitałowego. Bazując na wiadomościach zdobytych w ramach kursu „Podstawy inwestowania na giełdzie” oraz „Giełda dla średniozaawansowanych” uczestnicy będą mogli poszerzyć wiedzę i umiejętności inwestycyjne w ramach praktycznych warsztatów inwestowania, co stanowi istotną wartość dodaną tego szkolenia” – komentuje Alina Bączar, Wiceprezes Zarządu Fundacji GPW.

Grupa Santander wzmacnia swoje zaangażowanie w edukację i zwiększanie dostępu do rynku pracy, uruchamiając programy szkoleniowe, nagrody i stypendia realizowane we współpracy z prestiżowymi instytucjami międzynarodowymi. Santander Open Academy to globalna platforma szkoleniowa oraz narzędzie do rozwoju zawodowego, oferujące dostęp do szkoleń doskonalących umiejętności zawodowe i szanse na zatrudnienie. W ramach kursów dofinansowywanych w 100%, wysokiej jakości bezpłatnych materiałów edukacyjnych i stypendiów realizowanych we współpracy z wiodącymi uczelniami i instytucjami na całym świecie, które są aktualizowane w zależności od tego, które umiejętności są w danym momencie najbardziej poszukiwane na rynku.

Santander wspiera edukację i przedsiębiorczość oraz zwiększanie szans na zatrudnienie

Grupa Santander nieustannie wspiera zrównoważony rozwój nakierowany na eliminację wykluczenia społecznego.

Trwające już od 27 lat zaangażowanie Banku w edukację, przedsiębiorczość i zwiększanie szans na zatrudnienie wyróżnia go na tle innych instytucji finansowych na świecie.

Bank przeznaczył na ten cel ponad 2,2 mld EUR i we współpracy z 1.300 uczelniami udzielił wsparcia ponad milionowi osób i firm.

Został także uznany za jedną z instytucji, które w największym stopniu przyczyniają się do zmieniania świata na lepsze według rankingu magazynu Fortune „Change the World” 2023.

 

 

[1] https://europa.eu/eurobarometer/surveys/detail/2953

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
Obszar Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Santander Bank Polska S.A.
Biuro Prasowe

biuro.prasowe@santander.pl

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
Obszar Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Santander Bank Polska S.A.
Biuro Prasowe

biuro.prasowe@santander.pl

informacje o firmie