ekonomia/biznes/finanse

Santander wśród „Najbardziej podziwianych spółek na świecie” w roku 2024 według magazynu Fortune

  • Santander jest siódmym najbardziej podziwianym bankiem na świecie
  • Listę tworzą najbardziej renomowane spółki pośród największych światowych firm. Badanie przeprowadzane przez magazyn Fortune oraz firmę konsultingową Korn Ferry bazuje na ankietach wypełnianych przez 15 000 menedżerów najwyższego szczebla, członków zarządów oraz analityków

 

W dorocznym rankingu publikowanym przez magazyn Fortune, Santander został wyróżniony jako jedna z „Najbardziej podziwianych spółek na świecie”. Listę tworzą najbardziej renomowane spółki pośród największych światowych firm a badanie bazuje na ankietach wypełnianych przez 15 000 menedżerów najwyższego szczebla, członków zarządów oraz analityków. Santander jest siódmym najbardziej podziwianym bankiem na świecie.

Santander obsługuje 165 milionów klientów w Europie i obu Amerykach. W roku 2023 bank osiągnął rekordowe wyniki, w tym zysk na poziomie 11,1 mld EUR i zrealizował wszystkie cele finansowe. Przez ostatnie osiem lat Santander przechodził istotną transformację konsolidując wszystkie swoje działania w ramach pięciu globalnych linii biznesowych i wdrażając własne, wiodące na rynku rozwiązania technologiczne w celu poprawy jakości obsługi i zwiększenia efektywności.  W bieżącym roku Bank stawia sobie za cel dalszą poprawę jakości obsługi klienta, a także zwiększenie przychodów i rentowności.  

Ana Botín, przewodnicząca Grupy Santander, tak skomentowała to wyróżnienie: “Uznanie Santander za jedną z najbardziej podziwianych spółek na świecie to docenienie pracy naszych 200 000 pracowników w Europie i obu Amerykach. Każdego dnia nasze zespoły wykonują znakomitą pracę wspierając 165 milionów klientów detalicznych i biznesowych, przyczyniając się do rozwoju lokalnych społeczności i generując zysk dla akcjonariuszy. Jestem zachwycona, że ta ciężka praca została doceniona w taki sposób".

W badaniu przeprowadzonym przez magazyn Fortune we współpracy z firmą konsultingową Korn Ferry, respondenci zostali poproszeni o ocenienie spółek na podstawie szeregu kryteriów, w tym kondycji finansowej, jakości zarządzania i produktów, odpowiedzialności społecznej, zdolności do przyciągania talentów lub skuteczności w prowadzeniu działalności na całym świecie.  Ostatecznie publikowana lista zawiera 317 spółek działających w ponad 50 sektorach. Magazyn Fortune przeprowadza swój doroczny ranking od roku 1997.

W roku 2023, Santander został również uwzględniony w rankingu „Change the World”, prezentującym spółki, które pomagają w rozwiązywaniu problemów stojących przed współczesnym społeczeństwem. Santander zajął najwyższe miejsce wśród banków, co zawdzięcza 27 latom swoich działań na rzecz rozwoju edukacji, przedsiębiorczości i zwiększania szans na zatrudnienie w ramach programu Santander Universidades, który jest jedną z największych na świecie inicjatyw edukacyjnych finansowanych ze środków prywatnych.

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
Obszar Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Santander Bank Polska S.A.
Biuro Prasowe

biuro.prasowe@santander.pl

Monika Nowakowska
Dyrektor Departamentu Public Relations, Santander Bank Polska S.A.
Monika Nowakowska

monika.nowakowska@santander.pl

tel: 22 586 80 40

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
Obszar Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Santander Bank Polska S.A.
Biuro Prasowe

biuro.prasowe@santander.pl

Monika Nowakowska
Dyrektor Departamentu Public Relations, Santander Bank Polska S.A.
Monika Nowakowska

monika.nowakowska@santander.pl

tel: 22 586 80 40

informacje o firmie