ekonomia/biznes/finanse

Wyniki Grupy Generali na 30.09.2023

17.11.2023 | Grupa Generali

Na koniec września br. Generali osiąga dalszy wzrost wyniku operacyjnego i wyniku netto oraz potwierdza solidną pozycję kapitałową.

Składki przypisane brutto wzrosły do 60,5 mld euro (+4,7%), zwiększając się dzięki silnemu wzrostowi ubezpieczeń majątkowych i osobowych (+11,4%). Wpływy netto z ubezpieczeń na życie były w całości skoncentrowane na ubezpieczeniach typu unit-linked i ochronnych, zgodnie ze strategią Grupy. 

W dalszym ciągu rósł wynik operacyjny osiągając poziom 5,1 mld euro (+16,7%), na czele z segmentem ubezpieczeń majątkowych i osobowych, kompensujący wpływ katastrof naturalnych. Wskaźnik mieszany poprawił się do 94,3% (-3,1 p.p.). Generali osiągnęło solidne wyniki w segmencie ubezpieczeń na życie i doskonałą marżę na nowym biznesie na poziomie 5,74% (+0,04 p.p.).
Nastąpił dalszy wzrost skorygowanego wyniku netto do 2 979 mln EUR (+29,6%).
Grupa potwierdziła solidną pozycję kapitałową, ze współczynnikiem wypłacalności na poziomie 224% (221% FY2022).

Cristiano Borean, CFO Grupy Generali, powiedział: "Grupa kontynuowała rentowny wzrost w pierwszych dziewięciu miesiącach dzięki silnemu wzrostowi zarówno wyników operacyjnych, jak i netto, pomimo większego wpływu zdarzeń pogodowych, potwierdzając swoją odporność w trudnym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym. Zgodnie z naszą strategią, utrzymujemy nasze zaangażowanie w doskonałość techniczną w segmencie ubezpieczeń majątkowych i osobowych, podczas gdy w segmencie ubezpieczeń na życie będziemy nadal rozwijać najbardziej dochodowe linie biznesowe. Dzięki zdywersyfikowanemu modelowi biznesowemu i solidnej pozycji kapitałowej Generali pozostaje na dobrej drodze do osiągnięcia wszystkich celów naszej strategii "Lifetime Partner 24: Driving Growth"."

Pełny komunikat z informacją finansową Grupy Generali znajduje się poniżej w załączonym pliku pdf.

 

 

 

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie