ekonomia/biznes/finanse

Skonsolidowane wyniki Grupy Generali na 30 lipca 2023

09.08.2023 | Grupa Generali

Generali osiąga duży wzrost wyniku operacyjnego i zysków. Grupa ma wyjątkowo solidną pozycję kapitałową.

  • Przypis składki brutto wzrósł do 42,2 mld euro (+3,6%), dzięki znacznemu wzrostowi w segmencie ubezpieczeń majątkowych i osobowych (+10,6%). Wpływy netto z ubezpieczeń na życie były w całości skoncentrowane na ubezpieczeniach typu unit-linked i ochronnych, zgodnie ze strategią Grupy.
  • Wynik operacyjny przekroczył 3,7 mld euro (+28,0%), dzięki silnemu udziałowi segmentu ubezpieczeń majątkowych i osobowych, podczas gdy segment ubezpieczeń na życie był na solidnym poziomie.
  • Wskaźnik mieszany (Combined Ratio) wzrósł do 91,6% (-5,4 p.p.).
  • Marża na nowym biznesie (New Business Margin) była doskonała i wyniosła 5,81% (+0,31 p.p.)
  • Silny wzrost skorygowanego wyniku netto do 2 330 mln euro (+60,9%).
  • Niezwykle solidna pozycja kapitałowa, ze współczynnikiem wypłacalności na poziomie 228% (221% FY2022), również dzięki silnemu udziałowi znormalizowanego generowania kapitału.

 

CEO Grupy Generali, Philippe Donnet, powiedział: Doskonałe wyniki pierwszego półrocza 2023 r. nadal potwierdzają skuteczność naszej strategii "Lifetime Partner 24: Driving Growth" i pokazują, że Generali jest coraz bardziej rentowne, zdywersyfikowane i odporne, z silną pozycją finansową. Na półmetku planu jesteśmy w pełni na dobrej drodze do osiągnięcia naszych ambitnych celów, potwierdzając, że Grupa ma odpowiednią strukturę do poruszania się w stale zmieniającym się scenariuszu makroekonomicznym i geopolitycznym. Ponadto, niedawne przejęcia Liberty Seguros i Conning, które potwierdzą naszą wiodącą pozycję ubezpieczeniową w Europie i wzbogacą naszą globalną platformę zarządzania aktywami, jeszcze bardziej wzmocnią naszą Grupę. Ten zestaw wyników został osiągnięty dzięki wysiłkom wszystkich naszych kolegów i agentów. Stanowią one solidną podstawę do dalszego osiągania zrównoważonego wzrostu, tworząc wartość dla wszystkich naszych interesariuszy.

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie