turystyka/wypoczynek ekonomia/biznes/finanse

Niezbędnik podróżnika, czyli jak zadbać o finanse w podróży?

30.05.2023 | Bank BNP Paribas

Do wakacyjnej walizki pakujemy zapas kremu z filtrem, dokumenty, coś do czytania oraz odpowiednią ilość ubrań. A co z pieniędzmi? Podpowiadamy jak nie zostawić tej kwestii przypadkowi i zaopiekować odpowiednio tematy finansowe, takie jak dostępność do konta, wymiana walut czy ubezpieczenie, przygotowując się do wakacji i w trakcie ich trwania.

Bank BNP Paribas od lat rozwija aplikacje i usługi zmieniające świat finansów osobistych na bardziej przyjazny. Z myślą o osobach ceniących bezpieczeństwo, elastyczność oraz wygodę przygotował pakiet rozwiązań all inclusive, który sprawdzi się zarówno w luksusowym kurorcie, na egzotycznej wyprawie, jak i na „wczasach pod gruszą”.

- Wakacje i urlopy są po to, aby odpocząć od trosk codzienności. Chcemy, aby nasi Klienci, organizując czas wypoczynku dla siebie i swoich bliskich, mieli do niego jak najlepsze warunki. Ponieważ trudno czuć się swobodnie i bezpiecznie bez zadbania o odpowiedni poziom bezpieczeństwa swoich finansów, naszym Klientom oferujemy serię produktów i usług bankowych, które zapewnią im stały i szybki dostęp do pieniędzy, pozwolą na zmianę waluty bez poszukiwania kantora, dadzą elastyczny i kompleksowy pakiet ubezpieczeń podróżnych oraz masę udogodnień, które doceni nawet najbardziej wytrawny podróżnik. A wszystko to za pośrednictwem smartfona czy tabletu, bo na wakacjach powinno być lekko, szybko i bez nadbagażu – mówi  Łukasz Wojdak, dyrektor Departamentu zarządzania Segmentem Klientów Biznesowych i Premium.

Karta pokładowa i debetowa

Jaka powinna być idealna na podróż i wakacje karta bankowa? Taka, do której da się spakować wszystkie potrzebne w drodze i na leżaku usługi. Te z ofert Banku BNP Paribas nie tylko gwarantują szybki i bezproblemowy dostęp do środków pieniężnych, ale też pełne są usług i udogodnień, które zapewnią spokojny wypoczynek. Debetowa Moja Karta PREMIUM, wydawana do Mojego Konta Premium, zapewnia maksymalną wygodę i elastyczność w korzystaniu z życia zarówno w domowym zaciszu, jak i na zasłużonych wakacjach. Zarówno opłata za jej użytkowanie, jak i prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów – polskich i zagranicznych – wynosi 0 złotych. Przewalutowanie? Też nic nie kosztuje – taka usługa dostępna jest dla prawie 160 walut w przypadku płatności kartą za granicą. Więc plecak i głowa od razu są lżejsze i bardziej gotowe do wypoczynku. Głowy nie trzeba sobie też zawracać samą kartą, bo można korzystać z jej mobilnej wersji w telefonie czy smartwatchu. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i aplikację GOmobile, i już! Snu z powiek użytkownikom karty nie spędzają też kwestie bezpieczeństwa transakcji – dane posiadacza i samej karty ukryte są na jej rewersie. Nie musi się też martwić o koszty w razie nagłej konieczności zmiany planów, bo w pakiecie z kartą dostajemy bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”, na wypadek, gdyby nieprzewidziane zdarzenie pokrzyżowałowakacyjne plany. Wówczas w oczekiwaniu na zwrot środków poniesionych z odwołanej podróży i planując kolejny wyjazd możemy   skorzystać z 10 proc. zniżki na bilety do kin sieci Cinema City.

Platyna dla zuchwałych

Globtroterom spodobać się może również karta kredytowa BNP Paribas VISA Platinium, która m.in. w tym roku zdobyła 1. miejsce w Rankingu kart kredytowych premium realizowanym przez portal money.pl. Za jej wydanie oraz pierwszy rok użytkowania nie płaci się nic. Podobnie za przewalutowanie, tu również bank nie pobiera dodatkowej prowizji, więc bez przeszkód, stresu i dodatkowych kosztów można korzystać z niej na całym świecie[i]. Dostęp do gotówki w ramach przyznanego limitu kredytowego można uzyskać poprzez przelewy oraz wypłaty z bankomatu, okres bezodsetkowy może wynosić nawet 56 dni. Wybierając możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta osobistego prowadzonego w Banku BNP Paribas, kalendarz na czas urlopu można wypełniać tylko przyjemnościami, a nie obowiązkami. W ofercie nie ma co prawda gwarancji słonecznej pogody, ale chmury znad czoła przegonić może fakt, że wraz z kartą zyskujemy bezpłatne ubezpieczenie podróży zagranicznej, które zapewnia szeroką ochronę oraz wsparcie assistance na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń związanych z podróżowaniem za granicą. Miło, prawda? Nastrój ten podtrzyma fakt, że posiadacze karty mają w pakiecie gwarancję czterech w roku bezpłatnych wejść do saloników lotniskowych gdzie w oczekiwaniu na lot wygodnie spędzą czas ,a dodatkowo otrzymają zniżki  w punktach gastronomicznych i handlowych w ramach usługi Dragon Pass.

GO w drogę

Wygoda i dostępność produktów, i usług Banku BNP Paribas to ich wyróżnik. Dlatego każdy z nich można obsługiwać poprzez darmową aplikację mobilną GOmobile. Instalujemy ją na dowolnym urządzeniu mobilnym i od ręki dostajemy dostęp do wszystkich naszych kont, lokat czy kredytów. I wiele więcej, bo ta aplikacja jest jak szwajcarski scyzoryk: karta mobilna, BLIK, przelewy na telefon, sklep z biletami komunikacji miejskiej w całej Polsce, możliwości płacenia za parkingi, czyli wszystko, co przyda się podczas city breaków. Wolimy ruszyć w dalszą podróż? No to GO, bo w aplikacji mamy też dostęp do całodobowego kantoru wymiany walut (jeśli potrzebujemy bardziej zaawansowanego narzędzia, to warto wypróbować aplikację BNP Paribas GOdealer). Aplikacja GOmobile podczas wypoczynku zadba też o wytchnienie dla naszego wzroku – możemy ją przełączyć na tryb ciemny i ograniczyć się na ekspozycję niebieskiego światła. To pozwoli nam odsapnąć i odzyskać energię. Tę z kolei możemy wykorzystać na zaopiekowanie się naszymi oszczędnościami, np. wpłacając je na Lokatę GOmobile oprocentowaną na 5% w skali roku.

Oszczędności – np. z myślą o kolejnych wakacjach – można dobrze pozyskać dzięki usłudze Doradztwa Inwestycyjnego GOinvest. W ramach usługi Klienci otrzymują indywidualne comiesięczne rekomendacje doradców inwestycyjnych, których celem jest maksymalizacja portfela inwestycyjnego. Dzięki bieżącej analizie sytuacji rynkowej, przy uwzględnieniu preferencji inwestycyjnych i indywidualnej sytuacji finansowej Klienta oraz profilu ryzyka, jaki akceptuje, Klient otrzymuje gotowe propozycje inwestycyjne, z których może skorzystać. Dodatkowo usługa do końca 2023 roku jest bezpłatna, co pozwala nie tylko zaoszczędzić czas na analizowanie rynku, ale i nasze pieniądze. . Usługa dostępna jest dla klientów Premium oraz Wealth Management.

 

[i] Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 1.06.2023 r. wynosi 25,28%. Udzielenie kredytu jest uzależnione od pozytywnego zweryfikowania przez bank zdolności kredytowej Klienta.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

Sławomir Czajkowski
Kierownik Zespołu ds. PR, BNP Paribas Bank Polska
Sławomir Czajkowski

slawomir.czajkowski@bnpparibas.pl

Michalina Słupska-Benesz
Ekspertka ds. Relacji z Mediami, BNP Paribas Bank Polska
Michalina Słupska-Benesz

michalina.slupska@bnpparibas.pl

Paweł Sokół
Specjalista ds. PR, BNP Paribas Bank Polska
Paweł Sokół

pawel.sokol@bnpparibas.pl

Biuro Prasowe
BNP Paribas Bank Polska
Biuro Prasowe

rzecznik.prasowy@bnpparibas.pl

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

Sławomir Czajkowski
Kierownik Zespołu ds. PR, BNP Paribas Bank Polska
Sławomir Czajkowski

slawomir.czajkowski@bnpparibas.pl

Michalina Słupska-Benesz
Ekspertka ds. Relacji z Mediami, BNP Paribas Bank Polska
Michalina Słupska-Benesz

michalina.slupska@bnpparibas.pl

Paweł Sokół
Specjalista ds. PR, BNP Paribas Bank Polska
Paweł Sokół

pawel.sokol@bnpparibas.pl

Biuro Prasowe
BNP Paribas Bank Polska
Biuro Prasowe

rzecznik.prasowy@bnpparibas.pl

informacje o firmie