ekonomia/biznes/finanse

Bank BNP Paribas kolejny raz finalistą w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych w kategorii „Bank finansujący roku”

16.05.2023 | Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas został zaliczony przez jury konkursu Nagrody PSIK 2023 do grona finalistów, tj. trzech najlepszych banków finansujących na rynku private equity. To szósta edycja konkursu i czwarta z rzędu, w której Bank BNP Paribas został doceniony w tej kategorii. Laureatów wskażą w głosowaniu członkowie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Wyniki ogłoszone zostaną podczas uroczystej gali 12 czerwca.

Bank BNP Paribas od lat zapewnia funduszom private equity finansowanie oraz doradztwo na wszystkich etapach – od poszukiwania atrakcyjnych spółek, po wyjście z inwestycji.

- Cieszymy się, że od wielu lat nasze zaangażowanie w tym obszarze jest dostrzegane i doceniane. Jako bank działający na międzynarodową skalę aktywnie współpracujemy z funduszami Private Equity o zasięgu globalnym i regionalnym. Mimo wyzwań wynikających z sytuacji makroekonomicznej i geopolitycznej, w minionym roku nasz bank prowadził i uczestniczył w kilkunastu transakcjach z funduszami Private Equity i ich spółkami portfelowymi – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego w Banku BNP Paribas.

Do grona finalistów różnych kategorii trafiają zarządzający funduszami private equity/venture capital, firmy doradcze, banki i kancelarie prawne, które w opinii niezależnego jury mają największe osiągniecia na polskim rynku PE/VC oraz wyróżniają się pod względem działalności społecznej. Jury wybiera ich spośród kandydatów zgłoszonych przez członków PSIK. Laureaci w poszczególnych kategoriach wybierani są przez członków stowarzyszenia w drodze głosowania. Konkurs promuje najwyższe standardy w branży PE/VC oraz wkład inwestorów w rozwój polskich spółek.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie