zdrowie ekonomia/biznes/finanse

[Aktualizacja 30.03] Konkurs dla start-upów „Idea 3W dla Zdrowia”

28.02.2023 | Idea 3W

[Aktualizacja 30.03.2023]

Kapituła Konkursu zdecydowała się nie wyłaniać zwycięzcy, tym samym konkurs pozostanie nierozstrzygnięty.
Wszyscy uczestnicy drugiego etapu zostali poinformowani o tym fakcie mailowo.  

 

[AKTUALIZACJA]

Przedstawiamy listę projektów, które przechodzą do kolejnego etapu konkursu! Do autorów poniższych zgłoszeń przesłaliśmy wiadomość mailową z potwierdzeniem nominacji i zaproszeniem do następnego etapu, który polega na nagraniu krótkiej wideo prezentacji tzw. elevator pitch 17 marca br. we Wrocławiu, podczas konferencji „Zielona uczelnia w zielonym mieście”. 

  1. Przywrócenie traw Zostera w Zatoce Puckiej
  2. Nowe baterie oparte na nanorurkach przyjazne dla środowiska - inspiracją dla branży energetycznej
  3. Materiały hybrydowe służące do magazynowania wodoru na bazie nanorurek węglowych
  4. Zastosowania niskociśnieniowej plazmy jarzeniowej o niskiej częstości
  5. Materiały na bazie magnezu jako systemy magazynowania wodoru
  6. Zastosowanie wody plazmowanej do modyfikacji nanostruktur węglowych
  7. Wykorzystanie wody Plazmowanej firmy Nantes w celu zwiększenia produkcji wodoru, nie zwiększając zużycia energetycznego.
  8. Zastosowanie wody Plazmowanej firmy Nantes w celu zmniejszenia stężenia herbicydów, pestycydów w środkach ochrony roślin.

Autorom projektów serdecznie gratulujemy i do zobaczenia we Wrocławiu 17 marca!

 

 

***

Zespół 3W organizuje konkurs dla start-upów na najlepszy elevator pitch „Idea 3W dla Zdrowia”. Szczególnie poszukiwane są projekty technologiczne, które wykorzystują przynajmniej jeden z trzech zasobów – wodę, wodór, węgiel oraz pozytywnie wpływają na jakość życia i zdrowia człowieka. Zgłoszenia można wysyłać do 9 marca br. Nagrodą w konkursie będzie prezentacja projektu podczas III Kongresu 3W.

Pomysły na oczyszczanie wody, by tej nadającej się do picia nam nie brakowało, autobusy na wodór, by w miastach powietrze było czystsze, czy grafenowe biosensory do monitorowania glukozy we krwi – to tylko kilka przykładów rozwiązań, które wykorzystują zasoby 3W i mogą mieć wpływ na jakość życia każdego z nas.

Mamy w naszym kraju wielu utalentowanych naukowców, ambitnych studentów, odważnych przedsiębiorców z wizją i pomysłami, które mogą zmienić nasze codzienne życie. Tworzymy im przestrzeń, gdzie mogą zaprezentować swoje pomysły – zachęca do udziału w konkursie Adam Żelezik, dyrektor Departamentu 3W w BGK.

Kogo szukamy?

Konkurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców, start-upów, naukowców i studentów, którzy realizująprojekty zgodne z Ideą 3W oraz są autorami projektów lub pomysłodawcami technologii wykorzystujących jeden z trzech zasobów – wodę, wodór i węgiel – a które mogą pozytywnie wpływać na jakość życia i zdrowie człowieka.

Kapituła będzie oceniać wideo z elevator pitch. Uczestnicy, którzy najlepiej zaprezentują w wideo swój projekt związany z 3W, wystąpią w Warszawie przed szerokim audytorium podczas III Kongresu 3W. Ubiegłoroczna edycja imprezy organizowanej przez BGK zgromadziła prawie 500 słuchaczy i 100 mówców. Wydarzenie obserwowali dziennikarze z 35 redakcji. Wideo z relacją można obejrzeć tutaj

Jak wziąć udział w konkursie?

Na początek wystarczy przygotować opis projektu w formie tekstowej, wysłać go do 9 marca poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://forms.office.com/e/rAgMFMYcfG wraz z danymi do kontaktu.

Z nadesłanych zgłoszeń Kapituła konkursu do 10 marca wybierze do dziesięciu projektów i zaprosi ich autorów do nagrania krótkiej wideo prezentacji tzw. elevator pitch. Nagrania odbędą się 17 marca br. we Wrocławiu, podczas konferencji „Zielona uczelnia w zielonym mieście” organizowanej przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Ogłoszenie Laureatów odbędzie się najpóźniej 31 marca 2023 r., a najlepsze nagrania będą opublikowane na profilu LinkedIn Idea 3W. Regulamin konkursu dostępny jest poniżej.

informacje o firmie

załączniki

informacje o firmie