ekonomia/biznes/finanse

Generali porozumiało się w sprawie przejęcia emerytalnego biznesu MetLife od Grupy Nationale Nederlanden

13.09.2022 | Grupa Generali

Generali PTE SA, należące do Grupy Generali poprzez Generali TU SA, podpisało umowę nabycia przedsiębiorstwa od MetLife PTE SA (Polska), należącego do holenderskiej międzynarodowej grupy finansowej NN/Nationale-Nederlanden. Transakcja przewiduje przeniesienie "umowy o zarządzanie" funduszami OFE i DFE oraz odpowiednich składników przedsiębiorstwa.

Transakcja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz odpowiednie organy antymonopolowe (w tym lokalnie UOKiK), co jest wymagane w przypadku tego typu transakcji.

Dzięki przejęciu, Generali awansuje w rankingu funduszy emerytalnych w Polsce na 4. miejsce z ok. 13% udziałem w rynku, 19,2 mld zł aktywów pod zarządzaniem i 2,4 mln klientów (według danych na koniec lipca 2022).

Josef Benes, CEO Generali Investments CEE, powiedział: "To przejęcie daje nam szansę na strategiczny wzrost i wzmocni naszą pozycję w zakresie zarządzania aktywami w Polsce, która jest  jednym z naszych kluczowych rynków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu będziemy rosnąć na rynku emerytalnym, jednocześnie rozszerzając nasze ambicje bycia partnerem na całe życie (Lifetime Partner) na ten ważny segment klientów."

Piotr Pindel, prezes Generali PTE, dodał: "Cieszymy się, że będziemy mogli przyjąć dotychczasowych członków MetLife OFE i MetLife DFE pod skrzydła funduszy Generali. Zmiana ta nie wymaga od nich podejmowania działań. Dodatkowo, ze względu na wyższe aktywa funduszy emerytalnych po połączeniu, klienci będą mogli otrzymać korzystniejszą stawkę opłaty za zarządzanie."

MetLife PTE zostało przejęte w kwietniu 2022 roku przez Grupę NN w ramach większej transakcji całych biznesów MetLife w Polsce i Grecji. MetLife OFE posiada 11,4 mld zł aktywów pod zarządzaniem, co czyni go piątym towarzystwem emerytalnym w Polsce z prawie 8% udziałem w rynku OFE i bazą klientów liczącą 1,5 mln osób.

 

 

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie