środowisko naturalne/ekologia ekonomia/biznes/finanse

Biurowiec K2 w gronie zrównoważonych budynków w Polsce

10.08.2022 | Vastint Poland

Vastint Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum dla biurowca K2 w Gdyni. Obiekt przeszedł weryfikację wielokryterialnej oceny środowiskowej i został zaliczony do grona najbardziej zrównoważonych budynków biurowych w Polsce. Wyróżnikiem gdyńskiej inwestycji jest wysoka efektywność energetyczna oraz wydajne systemy ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.

Grupa Vastint realizuje swoje projekty zgodnie z międzynarodowymi standardami zrównoważonego budownictwa od wielu lat. Może się poszczycić ponad 70 certyfikowanymi nieruchomościami, w tym pięcioma spośród 30 najwyżej punktowanych obiektów z certyfikatem LEED na świecie. W niektórych krajach gdzie prowadzi działalność, Vastint zrealizował jedne z pierwszych zrównoważonych budynków, m.in. Business Garden Ryga, który jako pierwszy kompleks biurowy otrzymał certyfikat LEED na Łotwie oraz Hotel Courtyard Bruksela UE, pierwszy projekt tego typu z certyfikatem LEED w krajach Beneluksu.

Do listy certyfikowanych obiektów dołączyła najnowsza inwestycja Vastint Poland – biurowiec K2, zlokalizowany przy ul. Kieleckiej w Gdyni. Otrzymany certyfikat jest potwierdzeniem, że budynek został zaprojektowany z myślą o jego długotrwałym wpływie na planetę oraz że zapewnia warunki pracy charakterystyczne dla zdrowych i wydajnych obiektów. Na szczególną uwagę zasługują zastosowane rozwiązania techniczne, które nie tylko zapewniają wspomniany standard przestrzeni biurowej, ale również pozwalają na osiągnięcie podwyższonej efektywności w zakresie redukcji zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontroli jakości powietrza. Budynek jest również przyjazny rowerzystom, którzy znajdą tu szereg udogodnień.

K2 to jeden z najciekawiej zlokalizowanych biurowców w Trójmieście. Stojący nieopodal węzła Wzgórze św. Maksymiliana przy ul. Kieleckiej, zapewnia dogodny dostęp do usług i środków transportu publicznego. Sześciopiętrowy budynek oferuje ponad 11 400 m2 powierzchni biurowej klasy A. Dla wygody najemców kameralne lobby zostało zaprojektowane jako przestrzeń do nieformalnych spotkań biznesowych, jak i towarzyskich. Dwukondygnacyjna hala garażowa mieści 136 miejsc parkingowych oraz szatnie dla rowerzystów. Dodatkowe miejsca postojowe dla jednośladów przewidziano od strony tylnego dziedzińca, który zdobi 50 ponad dwudziestoletnich brzóz.

kontakt dla mediów
Ewa Łydkowska
Marketing Manager, Vastint Poland
Ewa Łydkowska

ewa.lydkowska@vastint.eu

tel: +48 22 820 91 29

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Ewa Łydkowska
Marketing Manager, Vastint Poland
Ewa Łydkowska

ewa.lydkowska@vastint.eu

tel: +48 22 820 91 29

informacje o firmie