kultura/sztuka/rozrywka

Wspólnota Rossmanna i Fotofestiwalu

Wspólnota – pod tym tytułem odbędzie się w Łodzi (9-26 czerwca) 21. edycja Fotofestiwalu. Do zobaczenia m.in. zdjęcia Denae Howard opowiadające o czarnoskórej społeczności Nowego Jorku (Art_Inkubator) oraz wystawa „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” z pracami polskich fotografek z lat 70., 80 i 90. XX wieku (Muzeum Miasta Łodzi). Rossmann jest jednym ze sponsorów festiwalu.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Fotografii wziął na warsztat wszelkiego rodzaju wspólnoty: rodzinę, sąsiadów, naród. Ze względu na wojnę trwającą w Ukrainie, organizatorzy zdecydowali się na zmianę pierwotnie zaplanowanego programu. Liczą na to, że „wspólnota” pozwoli przezwyciężyć kryzys i będzie artystyczną formą sprzeciwu wobec zdarzeń zza wschodnią granicą.

W programie aż 40 wystaw i wydarzeń towarzyszących. Do Łodzi zaproszono również dwa inne festiwale: Miesiąc Fotografii w Mińsku oraz Odesa Photo Days, które nie mogły się odbyć w Białorusi i Ukrainie. Ponadto z inicjatywy Fotofestiwalu powstał film o sytuacji na granicy ukraińskiej, zrealizowany przez palestyńskiego reżysera Mohameda Almughanni oraz film o uchodźcach w Polsce autorstwa syryjskiego filmowca Ramiego Shai.

Na uczestników Fotofestiwalu czekają liczne koncerty, wernisaże, spotkania z twórcami, imprezy czy oprowadzania kuratorskie.
Pełnym program jest dostępny tutaj: https://fotofestiwal.com/2022/program-2022.

Jakub Jankowski

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie