sport

Enea wspiera Poland Business Run 2022

20.05.2022 | Enea

4 września po raz 11. wystartuje charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run. Organizatorzy przygotowali zawody w Krakowie oraz rywalizację wirtualną na trasach samodzielnie wybranych przez zawodników. W tym roku pięcioosobowe sztafety pobiegną na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i kobiet po mastektomii. Zapisy trwają od 10 maja. Wydarzenie od 2018 r. wspiera Enea.

Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji, którą doceniły firmy i zawodnicy. W obu przypadkach dystans dla każdego biegacza to przyjazne 4 km.

Przeanalizowaliśmy nastroje naszych biegaczy po dwóch ostatnich edycjach Poland Business Run. Okazało się, że firmy pokochały nową formułę wirtualną, w której mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata. Z drugiej strony nie brakowało też głosów osób, które w pandemii tęskniły za biegiem ulicznym. Postanowiliśmy dać naszym uczestnikom obie opcje i możliwość wyboru – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Uczestnicy wystartują w dwóch turach po 1 000 drużyn (5 000 biegaczy), a pomiaru czasu dokona profesjonalna firma. Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia swojego odcinka bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać przez stronę internetową organizatora.

- Wirtualna formuła biegu sprawiła, że Poland Business Run obecny jest w całej Polsce, miastach i miasteczkach, w których trudno byłoby zorganizować uliczny bieg. W ten sposób jeszcze więcej osób może włączyć się w pomoc. Reprezentanci naszej Grupy od wielu lat licznie uczestniczą w charytatywnym biegu. Jesteśmy dumni, że wraz z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem pracowników Grupy Enea, po raz kolejny realnie wesprzemy osoby z niepełnosprawnością ruchową – podkreśla Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.  

Możliwość integracji pracowników w szczytnym celu już od lat motywuje firmy do biegania w Poland Business Run. Ubiegłoroczna edycja, przeprowadzona w formule wirtualnej, zgromadziła ponad 28 tys. uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczęły się 10 maja i potrwają do 31 maja lub do wyczerpania limitu miejsc (2 000 sztafet w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym.

Finansując udział w biegu pracowników, firmy pomagają osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz kobietom po mastektomii. Jedną z beneficjentek sztafety jest 37-letnia Dominika z Łodzi, która w wyniku choroby przeszła amputację nogi i potrzebuje protezy. Nowy sprzęt pozwoli jej swobodnie poruszać się w obrębie swojego mieszkania, zlokalizowanego na IV piętrze kamienicy, a w dalszej perspektywie wrócić do aktywności i pracy zawodowej.

Koszt protezy to dla mnie suma nierealna do zdobycia, dlatego dziękuję za wszelką pomoc w uzbieraniu tej kwoty. Otrzymanie protezy docelowej jest w tej chwili moim największym marzeniem. Wierzę, że gdy już nauczę się chodzić, swoje dalsze cele będę w stanie pomału realizować sama – mówi Dominika, beneficjentka Poland Business Run 2022.

Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl. Sponsorem strategicznym biegu jest Enea, która wspiera wydarzenie nieprzerwanie od 2018 r.

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii sport

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

informacje o firmie