internet ekonomia/biznes/finanse

Relacje Inwestorskie KGHM wygrywają ogólnopolskie badanie komunikacji spółek z rynkiem

17.05.2022 | KGHM Polska Miedź
Departament Relacji Inwestorskich KGHM Polska Miedź S.A. zdobył I miejsce w ocenie inwestorów indywidualnych w największym w Polsce badaniu komunikacji spółek z rynkiem. Za nami 8. już edycja wspólnej inicjatywy Izby Domów Maklerskich oraz gazety Parkiet.

Relacje inwestorskiej w poszczególnych spółkach notowanych na warszawskiej giełdzie oceniane są na bazie głosów instytucji oraz inwestorów indywidualnych. KGHM zdobył średnią ocenę 4,3 (przy punktacji od 1 do 6) w głosowaniu inwestorów indywidualnych, tuż za nim w tym badaniu uplasowały się PZU (4,2) i grupa Tauron (4,1).

Dobra komunikacja polega na łączeniu obszarów dialogu w zakresie informacji, edukacji, technologii i proaktywnym podejściu do zmian rynku i potrzeb jego uczestników. Jako IR musimy być dostępni w każdej chwili - wtedy jesteśmy solidnym wsparciem dla inwestorów. Ważna jest szybka reakcja, elastyczność i dostępność przedstawicieli spółki: zarówno członków zespołu IR, ekspertów, jaki zarządu. Jesteśmy otwarci na dialog z interesariuszami – powiedział Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu KGHM ds. finansowych.

Relacje Inwestorskie KGHM w tym zestawieniu utrzymały swoją wysoką pozycję. Rok temu liderami były KGHM i Tauron (każda z tych spółek otrzymała po 4,1). Istotnie z roku na rok RI KGHM poprawiają też swoje notowania wśród inwestorów instytucjonalnych i analityków, tu zmiana o pięć pozycji w górę stawki najlepszych zespołów komunikacji finansowej.

Zainteresowanie akcjami KGHM ze strony inwestorów stale rośnie, a dialog z interesariuszami buduje dobrą reputację miedziowego giganta. Wyrazem tego jest kolejna nagroda dla departamentu Relacji Inwestorskich firmy.

Zespół Relacji Inwestorskich KGHM w 2021 roku m.in. kontynuował publikowanie Newslettera dla Inwestorów. Na bieżąco aktualizowana jest sekcja IR na stronie KGHM przygotowane są nowe materiały promocyjne dla inwestorów i mediów oraz rozwijane dotychczasowe i nowe narzędzia komunikacji.

kontakt dla mediów
Lidia Marcinkowska-Bartkowiak
Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji, KGHM Polska Miedź SA
Lidia Marcinkowska-Bartkowiak

rzecznik@kghm.com

tel: (+48) 887 772 361

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii internet

kontakt dla mediów
Lidia Marcinkowska-Bartkowiak
Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji, KGHM Polska Miedź SA
Lidia Marcinkowska-Bartkowiak

rzecznik@kghm.com

tel: (+48) 887 772 361

informacje o firmie