zdrowie ekonomia/biznes/finanse

Novo Nordisk sfinansuje rozwiązania start-upów i scale-upów, które ułatwią dostęp do świadczenia opieki zdrowotnej osobom chorującym na otyłość w Polsce

11.05.2022 | Novo Nordisk

O otyłości i konieczności jej leczenia nie bez powodu mówi się coraz więcej. Otyłość to poważna choroba przewlekła, a odsetek osób cierpiących na otyłość w naszym kraju stale rośnie. Otyłość szybko stała się chorobą cywilizacyjną, ponieważ boryka się z nią coraz większy odsetek społeczeństwa. Szacuje się, że co czwarty dorosły Polak mierzy się z problemem otyłości, co łącznie stanowi prawie 8 mln ludzi, a tylko niecały procent podejmuje leczenie[1]. Eksperci szacują, że aż 80 proc. Polaków z otyłością nie uważa jej za poważną chorobę, ale za defekt kosmetyczny[2]. Tymczasem otyłość zwiększa ryzyko wystąpienia prawie 200 różnych powikłań i schorzeń, w tym chorób serca, cukrzycy typu 2, a nawet niektórych rodzajów nowotworów[3].

Ułatwienie dla 8 mln osób chorujących na otyłość

Zanim osoba chorująca na otyłość osiągnie cel, którym jest redukcja masy ciała oraz przywrócenie dobrych parametrów zdrowotnych, musi przejść długą drogę, zaczynając od zbudowania świadomości na temat choroby, poprzez uzyskanie diagnozy i rozpoczęcie skutecznego leczenia.

- Novo Nordisk jest firmą innowacyjną, która szuka nowych rozwiązań wpływających na poprawę życia pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi, a od kilku lat również z otyłością. Otyłość rujnuje zdrowie, może też odbierać radość życia, niszczyć samoocenę, izolować od bliskich. Dlatego chcemy zrewolucjonizować sposób, w jaki diagnozowana i leczona jest otyłość, otwierając przestrzeń dla start-upów i scale-upów, które będą mogły nam w tym pomóc – mówi Magdalena Paradzińska, General Manager & Vice President w Novo Nordisk Pharma Sp. z.o.o.

Start-upy i scale-upy na start!

Projekty w ramach Akceleratora opieki nad pacjentem z otyłością w Polsce mogą zgłaszać start-upy i scale-upy z branży zdrowia cyfrowego, które oferującą rozwiązania upraszczające ścieżkę pacjenta w obszarze diagnozy i leczenia choroby otyłościowej, rozumieją wyzwania współczesnego pacjenta, znają realia polskiego rynku i chcą współpracować z Novo Nordisk w ramach inicjatywy.

Wyzwanie jest proste! Wystarczy do 31 lipca 2022 r. za pośrednictwem strony https://www.novonordisk.pl/sustainable-business/direct-care-obesity-accelerator.html wypełnić formularz, a w tym opisać rozwiązanie, określić jego skalowalność i przedstawić jak może odnieść sukces.

Panel ekspertów oceni zgłoszenia, a następnie wyłoni najbardziej innowacyjne i obiecujące rozwiązania, które odpowiadają na wyzwanie projektowe. Wybrane start-upy lub scale-upy 9 września 2022 r. wezmą udział w prezentacji, podczas której przedstawią swoje koncepcje i odpowiedzą na dodatkowe pytania.

Dlaczego warto zgłosić projekt w ramach Akceleratora?

Novo Nordisk zadba o przeniesie innowacyjnego pomysłu na wyższy poziom, zapewni finansowanie niekapitałowe start-upom lub scale-upom w zależności od zakresu prac i zasobów wymaganych do zapewnienia opieki zdrowotnej pacjentom zmagającym się z otyłością w Polsce.

Start-up lub scale-up będzie ściśle współpracował z Novo Nordisk, międzynarodową firmą farmaceutyczną, liderem w leczeniu otyłości, w tym zespołami medycznymi, marketingowymi i digitalowymi, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i regionalnym.

Więcej informacji o Akceleratorze opieki nad pacjentem z otyłością w Polsce, formularz zgłoszeniowy, wymogi dotyczące przesyłanych projektów oraz szczegóły inicjatywy dostępne są na stronie: https://www.novonordisk.pl/sustainable-business/direct-care-obesity-accelerator.html.

 

[1] P. Bogdański i wsp., Interdyscyplinarne stanowisko w sprawie rozpoznawania i leczenia otyłości, Forum Zaburzeń Metabolicznych 2020, tom 11, nr 2, 47–54.

[2] Badanie opinii zrealizowane w ramach kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” w dn. 17-21.02.2021 przez agencję badawczą SW Research na grupie 1070 Polaków.

[3] Yuen M., Earle R., Kadambi N., et al. A systematic review and evaluation of current evidence reveals 195 Obesity-Associated Disorders (OBAD). The obesity society 2016 abstract bo ok 2016:92.

kontakt dla mediów
Public Affairs Manager / Spokesperson, Novo Nordisk
Marta Nowacka

zmno@novonordisk.com

tel: 725 450 113

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Public Affairs Manager / Spokesperson, Novo Nordisk
Marta Nowacka

zmno@novonordisk.com

tel: 725 450 113

informacje o firmie