sprawy społeczne

Żołnierze CyberWOT w drużynie NCBC-DKWOC na Locked Shields 2022

W dniach 19-22 kwietnia odbyły się ćwiczenia NATO Locked Shields 2022, największe i najbardziej kompleksowe ćwiczenia z zakresu cyberobrony na świecie.

W tegorocznym ćwiczeniu wzięło udział ponad 2000 uczestników z 24 krajów członkowskich oraz zaproszonych Gości. Polsko-litewska drużyna dowodzona przez oficera NCBC-DKWOC, w skład której wchodzili również żołnierze Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT, zajęła II miejsce!
Od zwycięskiego podium, które przypadł w tym roku Finom, dzieliła nas różnica tylko 1% punktów. Żołnierze ZDC DWOT wspierali zwycięską drużynę w obszarach Linux, Web, Media oraz pracy sztabowej.

Jak wyglądał scenariusz ćwiczeń? Fikcyjny kraj wyspiarski Berylia był celem zmasowanych ataków na wojskowe i cywilne systemy teleinformatyczne, w tym infrastruktury krytycznej. W czasie ćwiczeń wszystkie 24 drużyny broniły się sumarycznie przed ponad 7 tys. atakami na 7.2 tys. systemów.

Zespoły Zadaniowe (ang. RRT - Rapid Reaction Team) musiały rozpoznać, zabezpieczyć i bronić systemów, wykrywać i odpowiadać na incydenty oraz zapewniać ciągłość działania usług. Udział w ćwiczeniach był cenną wymianą doświadczeń, współpracy oraz świetnym testem kompetencji w bardzo realnym scenariuszu.

kontakt dla mediów
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
Zespół Prasowy

rzecznik.wot@mon.gov.pl

tel: 261-883-029

informacje o firmie

Zespoł prasowy WOT

załączniki

więcej z kategorii sprawy społeczne

kontakt dla mediów
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
Zespół Prasowy

rzecznik.wot@mon.gov.pl

tel: 261-883-029

informacje o firmie

Zespoł prasowy WOT