budownictwo/nieruchomości ekonomia/biznes/finanse

Biurowiec K2 wita pierwszego najemcę

07.04.2022 | Vastint Poland

Vastint Poland podpisał umowę z firmą C.Hartwig Gdynia S.A., wiodącym spedytorem działającym na rynku krajowym i międzynarodowym. Najemca wynajął 2 562 m2 w nowo wybudowanym biurowcu K2 przy ulicy Kieleckiej w Gdyni. W nowej lokalizacji firma planuje otwarcie głównej siedziby, gdzie nastąpi konsolidacja biur lokalnych spółki. W negocjacjach najemcę reprezentowała agencja doradcza JLL.

Biurowiec K2, usytuowany nieopodal węzła Wzgórze św. Maksymiliana, to najnowsza inwestycja biurowa w Gdyni. Dogodne położenie tuż przy stacji SKM, bliskość centrum, a co z tym się wiąże usług i centrów handlowych, to tylko niektóre zalety tego miejsca. Pracownicy na pewno docenią zalety lokalizacji nowej siedziby, jak również wysoki standard samego budynku. Z narożników od strony północnej, na wyższych kondygnacjach, można podziwiać panoramę Gdyni i widok na Zatokę Gdańską - mówi Maciej Kandybowicz, Leasing Manager Vastint Poland.

Od samego początku było dla nas jasne, że siedziba spółki powinna pozostać w Gdyni. Dodatkowo szukaliśmy miejsca, które pozwoliłoby nam stworzyć wygodne i zdrowe środowisko pracy. Biurowiec K2 spełnia oba te wymogi. Efektywny układ pięter umożliwi nam przygotowanie aranżacji przestrzeni biurowej, która wpisze się w aktualne, post-pandemiczne trendy stylu pracy oraz spełni oczekiwania naszego zespołu - mówi Andrzej Hass, Dyrektor Finansowy C.Hartwig Gdynia SA.

Trójmiejski rynek biurowy zbliża się do poziomu miliona metrów kwadratowych, co pokazuje, że jest to atrakcyjna lokalizacja dla prężnie działającego biznesu. Wyróżnia się dużą różnorodnością oferty w związku z odmiennym charakterem Gdańska, Gdyni i Sopotu.
Oprócz dostępu do rozbudowanej infrastruktury biznesowej w Trójmieście kapitalne znaczenie ma wysoka jakość życia i poziom zadowolenia mieszkańców tego regionu. Portowy, dość kameralny klimat Gdyni jest jej ogromnym atutem, a nowoczesny biurowiec K2 oferuje komfortowe warunki do stworzenia przyjaznego środowiska pracy. Dla działającej na rynku międzynarodowym, ale wywodzącej się z Gdyni firmy C.Hartwig jest to optymalna propozycja na stworzenie idealnego biura. Usytuowanie inwestycji przy głównej arterii miasta łączącej ją z resztą Trójmiasta, a także między innymi w pobliżu stacji SKM było także istotnym czynnikiem przemawiającym właśnie za wyborem K2 - mówi Marcin Faleńczyk, Dyrektor Regionalnego Biura JLL w Trójmieście.

Sześciopiętrowy budynek o kształcie litery „H” oferuje najemcom biurowym ponad 11 000 m2 efektywnej powierzchni z wygodnym lobby na parterze oraz dwukondygnacyjną halą garażową ze 136 miejscami postojowymi i infrastrukturą dla rowerzystów. Inspiracją dla architektury biurowca, zaprojektowanego przez APA Wojciechowski, był gdyński modernizm. Kształt regularnie rozmieszczonych na elewacji białych, pionowych paneli stanowi odniesienie do żagli i architektury okrętowej obecnej w Gdyni w latach 30. XX wieku. Zakończenie prac budowlanych i oddanie biurowca do użytku zaplanowano na drugi kwartał tego roku.

kontakt dla mediów
Ewa Łydkowska
Marketing Manager, Vastint Poland
Ewa Łydkowska

ewa.lydkowska@vastint.eu

tel: +48 22 820 91 29

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Ewa Łydkowska
Marketing Manager, Vastint Poland
Ewa Łydkowska

ewa.lydkowska@vastint.eu

tel: +48 22 820 91 29

informacje o firmie