wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka

„Tata” z nagrodą Kołyski Newtona

„Tata” – spektakl w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego w Teatrze Lalek „Arlekin” został najbardziej energetycznym wydarzeniem kulturalnym w 2021r. w woj. łódzkim. Tak zdecydowali widzowie i internauci TV Toya głosujący w plebiscycie „Energia Kultury”, którego sponsorem jest Rossmann.

O nagrodę główną – Kołyskę Newtona – rywalizowało osiem wydarzeń kulturalnych. Statuetka oddaje zasadę zachowania pędu i energii (dlatego konkurs nazywa się Energia Kultury) podczas sprężystego zderzenia kul. Symbolizuje wsparcie i dodatkową energię dla artystów oraz instytucji kultury.

Podczas piątkowej gali (1 kwietnia) w klubie Wytwórnia ogłoszono wyniki konkursu. Zwycięzcą został spektakl „Tata”. Tytułowy bohater to widziany oczami dziecka „ojciec idealny”. Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie chętnie okazuje emocje. Potrafi przeciwstawić się lekarzom, trenerowi pływania, ale też rozzłościć się czy nawet rozpłakać. To też zapis tęsknoty za tatą, który starzeje się, a czasem... znika. Spektakl jest okazją do konfrontacji z mitami i stereotypami na temat ojcostwa.

Na gali w wręczono też statuetkę „Osobowość Roku”. Otrzymał ją aktor – Bronisław Wrocławski.

Jakub Jankowski

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie