sprawy społeczne ekonomia/biznes/finanse

Polski biznes pomaga Ukrainie

08.03.2022 | Puls Biznesu

Zaangażowanie polskich przedsiębiorców napawa optymizmem — wartość pomocy rzeczowej i finansowej dla obywateli Ukrainy przekroczyła już 100 mln zł. To jednak wciąż niewiele w stosunku do rosnących potrzeb społeczeństwa wyniszczanego wojną. Dlatego organizatorzy akcji Pomoc Ukrainie nieustannie apelują o dołączanie do tego przedsięwzięcia.

Pracodawcy RP, organizacja zrzeszająca ponad 19 tys. firm, a także Corporate Connections, BNI Polska, Polska Rada Biznesu, Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców Business Centre Club i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza wspólnie wspierają obywateli Ukrainy. Zrzeszone firmy organizują transport tysięcy uchodźców, przekazują pieniądze, leki, żywność, odzież, środki sanitarne i higieniczne. Obywatele Ukrainy mogą liczyć na zakwaterowanie, pomoc w znalezieniu pracy odpowiadającej kwalifikacjom oraz wsparcie prawne przy organizacji pobytu w Polsce. Na wniosek Pracodawców RP i Rady Przedsiębiorczości zniesiono podatek od dostawy towarów i świadczenia usług na cele związane z pomocą ofiarom wojny w Ukrainie. „Puls Biznesu” objął akcję Pomoc Ukrainie patronatem medialnym.

Zachęcamy do wsparcia tej akcji, razem możemy zrobić więcej!

Chcesz dołączyć do zbiórki na rzecz pomocy walczącej Ukrainie?

Wpłać na konto Bank Pekao SA nr konta PL 71 1240 5963 1111 0010 2485 5177, tytuł przelewu: „Pomoc Ukrainie”,

lub wesprzyj za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/przedsiebiorcy-ukrainie

Akcja jest przemyślana i zaplanowana długofalowo. Zbierane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych artykułów, głównie w zakresie pomocy medycznej, m.in. apteczek indywidualnych, opasek do tamowania krwi, bandaży i kamizelek kuloodpornych. Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu los Ukrainy i walczących Ukraińców, do zaangażowania się w pomoc koordynowaną przez Pracodawców RP.

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

 

 

załączniki

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie