nauka/edukacja/szkolenia

Dni Otwarte SGGW

13.01.2022 | SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza 21 i 22 stycznia na Dni Otwarte. W programie między innymi prezentacja kierunków studiów, szkolenie „Wszystko o rekrutacji”, spotkania ze studentami i wykładowcami, a także wykłady „Wybuchowa chemia”, Wszechobecne fale oraz Genetyka w natarciu.

 

Uczelnia oferuje 39 kierunków studiów (w tym 11 prowadzonych także w języku angielskim): od przyrodniczych i technicznych, po weterynarię, kierunki społeczne oraz ekonomiczne. Kształci blisko 16 000 studentów na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, doktoranckich i podyplomowych oraz w ramach międzynarodowej wymiany studentów.

 

Poznaj SGGW

Dni Otwarte to doskonała okazja, aby poznać uczelnię i przekonać się na własnej skórze, dlaczego warto studiować w SGGW. Podczas dwudniowych spotkań opowiemy o zasadach rekrutacji oraz podpowiemy, który kierunek wybrać, aby nasi przyszli studenci mogli realizować swoje pasje.

W ramach Dni Otwartych zaprezentujemy ofertą kierunków studiów realizowanych na 14 wydziałach SGGW oraz z propozycję studiów w Szkole Doktorskiej. Zapraszamy również na wykłady z chemii, fizyki i biologii, które co roku cieszą się ogromną popularnością wśród maturzystów. Dla tegorocznych kandydatów przygotowaliśmy także stoisko Uniwersytetu Otwartego, który organizuje kursy maturalne.

 

Wybierz swoją ścieżkę kariery

Wybór kierunku studiów jest niezwykle ważny dla przyszłej kariery zawodowej. Programy studiów, które oferuje SGGW, są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do potrzeb rynku pracy, zmieniającej się sytuacji gospodarczej oraz zainteresowań kandydatów. Studenci oprócz zajęć na ursynowskim kampusie zdobywają wiedzę i cenne doświadczenie także w ramach praktyk terenowych m.in. w Arboretum w Rogowie, na Bagnach Biebrzańskich, w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Żelaznej albo w jednym z nadleśnictw Lasów Państwowych. Uczestniczą także w krajowych i międzynarodowych programach wymiany studentów m.in. MOSTAR i ERASMUS. Studenci SGGW podróżują po całym świecie, a uczelniana administracja – dzięki kilkuset podpisanym umowom z uniwersytetami na całym świecie – pomaga im w tym, by przygotowania do wyjazdu były ekscytujące, a nie frustrujące.

 

Najlepsze kierunki w Polsce

SGGW co roku jest w czołówce najlepszych polskich uczelni przyrodniczych. W rankingu Perspektywy 2021 zajmuje 2. miejsce w kategorii uczelni rolniczych, a kierunki: architektura krajobrazu, kierunki rolnicze i leśne oraz weterynaria zyskały najwyższe noty wśród uczelni w Polsce. Wysoko notowane są również biotechnologia i dietetyka – drugie miejsce oraz kierunki o żywieniu i żywności – trzecie.  

Podczas Dni Otwartych będzie można spotkać się ze studentami każdego kierunku i zadać im pytania dotyczące zarówno rekrutacji, jak i tego, jak wygląda codzienne życie w SGGW. Dni Otwarte będą również okazją, aby porozmawiać z naszym doradcą kariery, który podpowie co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wymarzone studia.

 

Zapraszamy na Dni Otwarte SGGW 21 i 22 stycznia w Centrum Wodnym przy ul. Ciszewskiego 6 w godzinach 10-14. 

Wstęp na Dni Otwarte jest wolny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Program Dni Otwartych: https://www.sggw.edu.pl/wp-content/uploads/2021/12/program.pdf

Więcej informacji: https://www.sggw.edu.pl/rekrutacja/wspolpraca-ze-szkolami/dni-otwarte/

Zobacz relację z Dni Otwartych SGGW 2020: https://www.youtube.com/watch?v=XTXYV_Vl4N8

kontakt dla mediów
dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
dr inż. Krzysztof Szwejk

rzecznik@sggw.edu.pl

tel: + 48 22 593 19 98

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nauka/edukacja/szkolenia

kontakt dla mediów
dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
dr inż. Krzysztof Szwejk

rzecznik@sggw.edu.pl

tel: + 48 22 593 19 98

informacje o firmie