ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia
Santander Bank Polska zaprasza na Gospodarcze espresso
Towarzystwo Ekonomistów Polskich, Santander Bank Polska, Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego oraz „Puls Biznesu” rozpoczynają realizację projektu Gospodarcze espresso – programu, który wyjaśniać będzie zjawiska gospodarcze i społeczne zachodzące we współczesnym świecie. Rozmowy z ekspertami w ramach cyklu, będzie można śledzić w „Pulsie Biznesu” od 11 stycznia 2022 r.
- Jest nam niezmiernie miło, że wspólnie z szacownymi partnerami uruchamiamy, dla szerokiego grona odbiorców, cykl „Gospodarcze espresso”, który w nawiązaniu do deklaracji programowej TEP, ma na celu podnoszenie poziomu wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie, w tym wyjaśnianie zjawisk gospodarczych i społecznych współczesnego świata. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji tego przedsięwzięcia pozytywnie wpływać będziemy na podnoszenie jakości debaty publicznej w sprawach gospodarczych i społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem wolnorynkowego podejścia do gospodarki i polityki gospodarczej. – Rafał Rudzki, Towarzystwo Ekonomistów Polskich.
- Pandemia, wywołane przez nią problemy na rynkach finansowych i zmienna sytuacja gospodarcza, spowodowały dużą niepewność zarówno dla indywidualnych finansów Polaków jak i polskich przedsiębiorców. Staramy się dociec w naszych rozmowach jakie są perspektywy dla Polski i prognozy na nadchodzące kwartały. Cykl rozmów GE dotknie wielu ważnych tematów gospodarczych. Mam nadzieję, że nieco rozjaśni to, co budzi niepokój i pozwoli lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość - mówi Maciej Reluga, członek Zarządu i główny ekonomista Santander Bank Polska
- Podczas debat z udziałem ekspertów postaramy się w przystępny dla odbiorców sposób odpowiedzieć na pytanie jak zapewnić zrównoważony i trwały rozwój gospodarczy w Polsce. Do dyskusji zaprosimy przedsiębiorców, ludzi nauki, przedstawicieli administracji państwowej oraz osoby publiczne znane z działalności społecznej, politycznej i publicystycznej. Uczestnicy debat pomogą nam obalać mity narosłe wokół gospodarki rynkowej i państwa prawa. – mówi Łukasz Korycki, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”.
W pierwszym odcinku Gospodarczego Espresso, który poprowadzi Łukasz Korycki, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”, goście (prof. dr hab. Elżbieta Adamowicz z Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH, Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Maciej Grabowski – ekonomista, prezes Fundacji Centrum Myśli Strategicznych, Paweł Borys – prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Maciej Reluga - członek zarządu Santander Bank Polska, Marek Rozkrut - główny ekonomista EY Polska) zastanowią się, jak zatrzymać pędzące ceny i zapobiec spirali cenowo-płacowej, czy można bez szkody dla gospodarki obniżyć inflację, jak Polacy mogą ochronić wartość swych oszczędności, jak państwo powinno kształtować rozsądną politykę gospodarczą i jak zwiększyć odporność państwa na wstrząsy takie jak pandemia lub potencjalny kryzys finansowy.
Rozmowy z cyklu Gospodarcze espresso będzie można oglądać na stronach: pb.pl oraz kanałach organizatorów i partnerów.
kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
biuro.prasowe@santander.pl
Monika Nowakowska
monika.nowakowska@santander.pl
tel: 22 586 80 40
informacje o firmie
kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
biuro.prasowe@santander.pl
Monika Nowakowska
monika.nowakowska@santander.pl
tel: 22 586 80 40