transport ekonomia/biznes/finanse

Emirates zwiększają pojemność cargo inwestując 3,6 mld AED (1 mld USD) w nowe samoloty towarowe i przebudowę samolotów pasażerskich

17.11.2021 | Emirates

17 listopada 2021 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates SkyCargo, światowy lider towarowych przewozów lotniczych, ogłosiły, że w 2022 r. wprowadzą do swojej floty 2 nowe Boeingi 777F, a także, że w latach 2023-2024 przekształcą 4 samoloty pasażerskie Boeing 777-300ER na samoloty towarowe.

- Ostatnie dwa lata pokazały jak ważny jest sprawny łańcuch dostaw oraz przepustowość ładunków lotniczych dla globalnych społeczności i gospodarek. Emirates odgrywają kluczową rolę w przewożeniu niezbędnych towarów klientom i konsumentom na całym świecie dzięki pojemności szerokokadłubowej floty, zasięgowi globalnej sieci i zaawansowanej infrastrukturze w hubie w Dubaju. Dziś mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie inwestycji szacowanej na 3,6 miliarda AED (1 miliard USD), która ma na celu zwiększenie naszej zdolności przewozowej. Podkreśla to nasze zaangażowanie we wspieranie wymagań naszych klientów i odzwierciedla pewność Emirates co do przyszłego wzrostu i utrzymania statusu jednego z największych lotniczych przewoźników towarowych na świecie – powiedział Jego Wysokość SzejkAhmed bin Saeed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy i linii Emirates.

Nowe Boeingi 777-F

Emirates SkyCargo podpisały umowę z Boeingiem na zakup dwóch nowych samolotów Boeing 777-F, które zostaną dostarczone odpowiednio w kwietniu i czerwcu 2022 r. Emirates SkyCargo były pierwszym klientem Boeinga 777-F, który od 2009 r. stanowi podstawę działalności przewoźnika. Dodanie dwóch nowych samolotów towarowych wzmocni ofertę Emirates SkyCargo, zwiększając sprawność i elastyczność operacji.

Przez lata samolot towarowy Boeing 777 był kluczowym filarem działalności Emirates SkyCargo, obsługując regularne i czarterowe loty do miejsc na sześciu kontynentach. Boeing 777-F odegrał również ważną rolę w reakcji przewoźnika na pandemię, pomagając w dostarczaniu niezbędnych towarów na całym świecie. Duży zasięg i ładowność samolotu pozwalają na szybkie i efektywne przewożenie przesyłek wrażliwych na czas i temperaturę.

- Jesteśmy zaszczyceni, że linie Emirates po raz kolejny zaufały samolotowi towarowemu 777, który stanowi filar globalnej sieci przewoźnika. Jako największy na świecie operator modeli 777, pasażerskich i towarowych, sukces Emirates jest świadectwem wiodącej na rynku wydajności tego samolotu, lepszego zrównoważonego rozwoju i zasięgu - powiedział Ihssane Mounir, Wiceprezes Boeinga ds. Sprzedaży i Marketingu.

Przebudowy Boeingów 777-300ER

Emirates SkyCargo podpisały umowę z Israel Aerospace Industries (IAI) na przebudowę czterech samolotów pasażerskich Boeing 777-300ER na towarowe. Umowa zawiera również wpisy dotyczące kolejnych konwersji Boeingów 777-300ER w późniejszym terminie. Program przekształcania czterech samolotów rozpocznie się na początku 2023 r. i ma się zakończyć w 2024 r., a czas trwania procesu dla każdego samolotu szacuje się na pięć miesięcy.

Przekształcone samoloty towarowe zapewnią do 10 dodatkowych miejsc paletowych w stosunku do produkowanego standardowo samolotu towarowego Boeing 777-F, co pozwoli na transport większej ilości ładunków, w tym towarów e-commerce. Dzięki temu Emirates SkyCargo zwiększą pojemność pokładu głównego na swoich globalnych trasach, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków handlowych, na których ładunki wolumetryczne są zwykle wysokie. Ładowność przekształconego samolotu jest bardzo zbliżona do ładowności produkowanych samolotów towarowych Boeing 777-F, a dwusilnikowa maszyna będzie bardziej wydajna w przeliczeniu na tonę przewożonego ładunku niż standardowe samoloty towarowe.

- Firma IAI jest dumna, że może współpracować z najzdolniejszymi umysłami w regionie, aby tworzyć rozwiązania dla globalnego zapotrzebowania na samoloty towarowe. IAI's Aviation Group, światowy lider w konwersji samolotów cargo, obecnie, wspólnie z GECAS, przekształca pierwszy samolot B777-300ER, aby zapewnić najbardziej optymalne rozwiązanie dla rosnącego handlu elektronicznego. Decyzja Emirates o wyborze IAI do konwersji swoich samolotów pasażerskich jest świadectwem profesjonalnych możliwości IAI i wieloletniego międzynarodowego uznania firmy w tej dziedzinie - powiedział Boaz Levy, Dyrektor Generalny i Prezes IAI.

Oprócz samolotów towarowych Emirates oferują pojemność ładunkową w lukach bagażowych swoich samolotów pasażerskich. W czasie pandemii COVID-19, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie branży na transport towarów pierwszej potrzeby, takich jak środki ochrony indywidualnej, artykuły medyczne i żywność, w świetle ogólnego zmniejszenia globalnej zdolności przewozowej w związku z ograniczeniem liczby lotów pasażerskich, Emirates SkyCargo wprowadziły nowe rozwiązania. Można wśród nich wymienić obsługę lotów wyłącznie towarowych na pokładach swoich samolotów pasażerskich oraz modyfikację samolotów Boeing 777-300ER polegającą na usunięciu foteli klasy ekonomicznej w celu uzyskania dodatkowego miejsca na ładunek. Emirates SkyCargo dysponują obecnie flotą 16 frachtowców typu mini-freighter.

Emirates SkyCargo wykonały ponad 27 800 lotów swoimi pasażerskimi frachtowcami i mini-freighterami w rocznym okresie od marca 2020 r., przewożąc na tych trasach ponad 100 tys. ton niezbędnych ładunków, w tym artykułów medycznych i żywności. Przy utrzymującym się wysokim zapotrzebowaniu na pojemność ładunków lotniczych, Emirates SkyCargo nadal zapewniają klientom opcję transportu ładunków na samolotach pasażerskich i/lub minifrachtowcach.

Informacje o Emirates SkyCargo

Emirates SkyCargo to oddział Emirates zajmujący się lotnictwem towarowym. Przez najnowocześniejszy hub w Dubaju, Emirates SkyCargo przewożą ładunki do ponad 140 miejsc w globalnej sieci obejmującej 6 kontynentów. Przewoźnik oferuje klientom pojemność ładunkową na pokładzie swojej nowoczesnej floty samolotów szerokokadłubowych Boeing 777 i Airbus A380. Więcej informacji na stronie www.skycargo.com.

O Boeingu

Boeing jest największą na świecie firmą przemysłu lotniczego i kosmicznego oraz wiodącym producentem samolotów pasażerskich i systemów obronnych, bezpieczeństwa i kosmonautyki dla klientów w ponad 150 krajach. Firma wykorzystuje możliwości globalnej bazy dostawców, aby rozwijać możliwości gospodarcze, wpływ na społeczność oraz działać zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Zróżnicowany zespół Boeinga jest zaangażowany w innowacje przyszłości i przestrzeganie podstawowych wartości firmy, takich jak bezpieczeństwo, jakość i uczciwość. Więcej informacji znajduje się na stronie www.boeing.com.

O Israel Aerospace Industries

Israel Aerospace Industries (IAI) jest wiodącym producentem samolotów wojskowych oraz cywilnych, uzbrojenia lotniczego, morskiego oraz wojsk lądowych, awioniki czy systemów rozpoznawczych. Łącząc ducha innowacyjności "Start-up Nation" z wieloletnim doświadczeniem, IAI dostarcza klientom dostosowane do ich potrzeb, najnowocześniejsze rozwiązania, w tym satelity, UAV, rakiety, rozwiązania wywiadowcze, systemy uzbrojenia, systemy obrony powietrznej, systemy robotyczne, radary, odrzutowce i wiele innych. Firma IAI założona w 1953 roku jest jednym z największych pracodawców technologicznych w Izraelu, z biurami i centrami badawczo-rozwojowymi w Izraelu i za granicą. Więcej informacji na stronie https://www.iai.co.il/.

kontakt dla mediów
Zuzanna Cholewa
Account Manager, MSL
Zuzanna Cholewa

zuzanna.cholewa@mslgroup.com

tel: +48 668 698 890

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii transport

kontakt dla mediów
Zuzanna Cholewa
Account Manager, MSL
Zuzanna Cholewa

zuzanna.cholewa@mslgroup.com

tel: +48 668 698 890

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com