ekonomia/biznes/finanse

Intrum przystępuje do Konfederacji Lewiatan, by pomagać polskim przedsiębiorcom

15.11.2021 | Intrum

Do Konfederacji Lewiatan, czołowej polskiej organizacji pracodawców, która zrzesza ponad cztery tysiące firm, zatrudniających łącznie milion pracowników, dołącza kolejna – Intrum, czyli lider rynku zarządzania wierzytelnościami. Misją Intrum jest wyznaczanie drogi ku zdrowej gospodarce. Firma realizuje ją, wspierając polskich przedsiębiorców w walce z zatorami płatniczymi. – Dołączając do Konfederacji Lewiatan, zyskujemy ważną platformę i nowe możliwości, które pozwolą zintensyfikować nasze działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia biznesu w Polsce – zaznacza Krzysztof Krauze, Prezes Intrum.

Konfederacja Lewiatan bez wątpienia jest jedną z najbardziej wpływowych organizacji biznesowych w naszym kraju, która reprezentuje interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Z punktu widzenia jakości życia gospodarczego, misja Lewiatana jest bardzo ważna. Organizacja od lat zabiega o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu, trwały wzrost gospodarczy, zwiększenie zatrudnienia, wzmocnienie kapitału społecznego oraz lepsze prawo dla przedsiębiorców.

Idea Konfederacji Lewiatan w wielu aspektach jest zgodna z misją Intrum. Jest nią wyznaczanie drogi ku zdrowej gospodarce. Jako lider rynku zarządzania wierzytelnościami, każdego dnia pomagamy zadłużonym konsumentom pozbyć się problemów finansowych i rozpocząć życie wolne od długów. Dzięki temu, że wierzyciele – firmy otrzymują zapłatę za oferowane towary i usługi, zyskują środki na dalszy rozwój, zatrudnianie nowych pracowników, możliwość ekspansji na nowe rynki. Pomagamy polskim firmom prosperować, dbając o ich płynność finansową. W ten sposób dbamy o zdrową gospodarkę. Przystępując Konfederacji Lewiatan, będziemy mogli jeszcze efektywniej działać w obranym kierunku – komentuje Krzysztof Krauze, Prezes Intrum.

A jak organizacja komentuje dołączenie nowego członka i nowe możliwości, które wynikają ze współpracy z Intrum?

Konfederacja Lewiatan skutecznie zabiega o lepsze warunki prowadzenia biznesu w naszym kraju. Monitorujemy i definiujemy bariery dla przedsiębiorczości. Cieszymy się, że Intrum będzie mogło wesprzeć naszą organizację w tym zadaniu. Firma od wielu lat analizuje sytuację finansową polskich przedsiębiorstw, posiada szeroką wiedzę na temat ich bolączek, rozmawia z polskimi przedsiębiorcami o ich potrzebach – zauważa Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Dla Intrum nie bez znaczenia jest również fakt, że Konfederacja Lewiatan jako jedyna polska instytucja należy do BusinessEurope, największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji Unii Europejskiej. 

Jak zaznacza Piotr Gajda, Członek Zarządu Intrum: – Wysiłek na rzecz funkcjonowania odpowiednich warunków prowadzenia biznesu w naszym kraju dotyczy również wprowadzenia istotnych zmian zarówno w prawodawstwie Polski, jak i tym na poziomie UE. W Intrum doskonale o tym wiemy, nasi eksperci lobbują za inicjatywami w tym obszarze. Możliwość współpracy z Konfederacją Lewiatan daje nam nowe narzędzia, by jeszcze efektywniej reprezentować interesy rodzimych przedsiębiorców w Polsce i na arenie międzynarodowej.

kontakt dla mediów
Agnieszka Jagusiak
Marketing Manager, Lightscape
Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl

tel: +48 531 44 44 69

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse

kontakt dla mediów
Agnieszka Jagusiak
Marketing Manager, Lightscape
Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl

tel: +48 531 44 44 69

informacje o firmie