wydarzenia ekonomia/biznes/finanse

Bank Pocztowy uhonorowany nagrodą CESSIO 2021.

22.09.2021 | Bank Pocztowy SA

Bank Pocztowy został laureatem nagrody CESSIO 2021 przyznawanej przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych – Bank zajął I miejsce w kategorii CESSIO OUTSOURCINGU. To prestiżowe wyróżnienie ma umożliwić praktykom rynku zarządzania wierzytelnościami dokonanie oceny jakości przeprowadzanych przez wierzycieli pierwotnych postępowań ofertowych na outsourcing wierzytelności oraz wyboru i wyróżnienia tego z nich, którego standardy organizacji postępowania ofertowego oceniane są najwyżej. Uroczyste wręczenie odbyło się podczas Gali Lauru CESSIO w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami.

Bank Pocztowy został wyróżniony w oparciu o ocenę takich elementów jak organizacja przetargu, wycena wierzytelności, projekt umowy sprzedaży oraz obsługa posprzedażowa. W skład tegorocznej Kapituły Konkursu przyznającej wyróżnienia weszli przedstawiciele takich instytucji jak PricewaterhouseCoopers, Związek Banków Polskich, Konfederacja Lewiatan, Związek Polskiego Leasingu i Związek Przedsiębiorstw Finansowych.

Laur CESSIO to wyjątkowa nagroda, ponieważ przyznawana jest przez profesjonalistów-praktyków z branży. Wyróżnienie przyznawane jest  już od 8 lat i przez ten czas zdążyło stać się synonimem dobrych praktyk na rynku. Tym bardziej cieszy uhonorowanie Banku Pocztowego – to potwierdzenie wysokiej jakości naszej pracy oraz stosowania najwyższych standardów w obrocie wierzytelnościami. Wierzę, że nagroda przyczyni się do umocnienia naszej pozycji na rynku. Ta nagroda to zasługa całego zespołu  Banku Pocztowego, który ma ogromne doświadczenie w zakresie sprzedaży różnej wielkości portfeli wierzytelności mówi Piotr Piechota, Członek Zarządu Banku Pocztowego.

Laury CESSIO przyznawane są w 5 kategoriach. W tym roku nominacje otrzymało 52 instytucje, z których nagrodzonych zostało 15. Wręczenie nagród obyło się 21 września 2021 we Wrocławiu, podczas uroczystej gali w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami, największego wydarzenia rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Z ramienia Banku Pocztowego nagrodę odebrała Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.

Z przyjemnością odbierałam nagrodę CESSIO 2021 dla Banku Pocztowego. Wyróżnienie ma na celu nie tylko promocję dobrych praktyk na rynku czy wyróżnienie przebiegu współpracy między podmiotami, lecz także budowanie zaufania społecznego do całego sektora zarządzania wierzytelnościami oraz szerzej do rynku finansowego w Polsce. To wartości szczególnie bliskie Bankowi Pocztowemu i zbieżne z ideą, jaka leżała u podstaw powstania bankowości pocztowej. Cieszę się, że organizacja procesów i standardy działania w obszarze zarządzania wierzytelnościami w Banku Pocztowym zostały zauważone i docenionemówi Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.

Ideą CESSIO – inicjatywy, której pomysłodawcą jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych – jest wyróżnienie organizatorów i uczestników przetargów na sprzedaż wierzytelności lub postępowań ofertowych na obsługę wierzytelności, którzy w procesach tych stosują najwyższe standardy. Celem jest  upowszechnianie na rynku finansowym najlepszych praktyk działania oraz ugruntowywanie roli firm zarządzania wierzytelnościami jako istotnej składowej ekosystemu gospodarczego. Laury CESSIO przyznawane są od 2013 roku.

kontakt dla mediów
Bartosz Trzciński
Rzecznik Prasowy, Bank Pocztowy SA
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
Bartosz Trzciński
Rzecznik Prasowy, Bank Pocztowy SA
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

informacje o firmie