wydarzenia ekonomia/biznes/finanse

Enea z nagrodą Wprost ShEO Awards 2021

14.09.2021 | Enea

ShEO Awards to nagrody przyznawane liderkom biznesu, życia społecznego i kulturalnego przez redakcję tygodnika „Wprost”. Nagroda jest uhonorowaniem i podsumowaniem ich osiągnięć, a także źródłem inspiracji dla pozostałych kobiet. Podczas drugiej edycji tego wydarzenia nagrodę specjalną – za projekty i działania CSR na rzecz kobiet – otrzymała Grupa Enea. W kategorii gwiazdy sportu wyróżnienie odebrała Natalia Partyka, multimedalistka igrzysk paraolimpijskich i ambasadorka marki Enea.

Grupa Enea została wyróżniona za konsekwentne budowanie i tworzenie przestrzeni dla kobiet, ich aktywizację w polskiej energetyce oraz realizację programów i inicjatyw, które pomagają docenić niepodważalną rolę kobiet w życiu społecznym. Doceniono dbałość Enei o rozwój kompetencyjny pań, ale też działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej, zaangażowanie w promowanie zdrowego trybu życia za sprawą programu Enea Team, działania pomocowe na rzecz kobiet (materialne i rzeczowe), a także włączenie się w inicjatywy z zakresu ochrony zdrowia psychicznego.  

– Dziękuję za tę nagrodę w imieniu pracowników Grupy Enea, nie tylko kobiet. W tym roku zorganizowaliśmy pilotażowy projekt „Dzień Kobiet z Eneą”, Fundacja Enea ufundowała pomoc psychologiczną dla kobiet, które ucierpiały w czasie pandemii. Postanowiliśmy iść o krok dalej, w grudniu tego roku zainaugurujemy „Rok Kobiet z Eneą”. W każdym miesiącu będziemy inicjować działania, które będą wpływały na poprawę dobrostanu kobiet – powiedziała podczas gali Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei. 

Swoje wyróżnienie odebrała również ambasadorka marki Enea, Natalia Partyka, która otrzymała je nie tylko za dotychczasowe osiągnięcia i wyniki sportowe, ale przede wszystkim za inspirowanie kolejnych pokoleń sportowców, i nie tylko, do stawiania czoła przeciwnościom, walki o siebie i sięgania po niemożliwe.

– Mam nadzieję, że to wyróżnienie zainspiruje inne osoby – pełnosprawne i niepełnosprawne – do tego, by nie bały się marzyć i dążyły do wysoko postawionych celów. Czuję się ogromną szczęściarą, że tyle lat mogę być przy tenisowym stole i spotykam wspaniałych ludzi, którzy pomagają mi w rozwoju i dają dużo możliwości. Bardzo im za to dziękuję – powiedziała Natalia Partyka.

Pierwsza gala ShEO Awards odbyła się w 2019 r. W tym roku wręczono 15 statuetek w kategoriach:  liderka biznesu, działaczka społeczna, ikona kultury, gwiazda mediów i opinii, pionierka nauki i innowacji, autorytet medyczny, mistrzyni sportu, orędowniczka równości, mentorka/coach i nowe pokolenie. Nagrodzone zostały m.in.: Maryla Rodowicz, Anna Lewandowska, Magda Mołek oraz dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld. Drugą nagrodę specjalną przyznano Andżelice Borys, wieloletniej szefowej Związku Polaków na Białorusi. 

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

informacje o firmie