sport zdrowie

Run On Together z Generali Polska

27.08.2021 | Grupa Generali

Generali Polska zostało złotym sponsorem wydarzenia RunOnTogether - Biegnijmy razem, organizowanego przez Ambasadę Włoch w Warszawie. Generali ufundowało zwycięzcom biegu nagrody - ubezpieczenia NNW, które obejmuje swoim zakresem również amatorskie uprawianie sportu. Dodatkowo wszyscy uczestnicy biegu otrzymają od Generali butelki z filtrem Dafi.

Biegacze spotkają się 12 września w jednym z najpiękniejszych miejsc rekreacyjnych w Warszawie – na Kępie Potockiej, by wziąć udział w wyjątkowym pięciokilometrowym biegu „Run on Together”. Środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych w całości trafią do Schroniska na Paluchu, które zmaga się z kryzysem bezdomności zwierząt, nasilającym się szczególnie w okresie letnim. Bieg organizuje Ambasada Włoch, a jego celem jest uczczenie współpracy polsko-włoskiej.

W tym roku Grupa Generali obchodzi swoje 190 urodziny – powstała w 1831 roku w Trieście. Z tej okazji organizuje wiele inicjatyw na całym świecie. Jedną z nich jest właśnie udział, w roli sponsora, w biegu RunOnTogether.

Okres pandemii wpłynął na sposób obchodów 190 rocznicy Generali. Wśród szeregu inicjatyw Grupy Generali jest Fenice 190 - plan inwestycyjny o wartości 3,5 mld euro, którego celem jest wsparcie odbudowy gospodarek europejskich dotkniętych kryzysem Covid-19, we wszystkich krajach europejskich, w których Generali prowadzi działalność.

Fenice 190 nada trwały charakter nadzwyczajnym inicjatywom podjętym w 2020 r. w celu zwalczania skutków pandemii, obejmującym inwestycje na rzecz MŚP i gospodarki, które już przekroczyły ustalony cel w wysokości 1 mld euro. Oprócz tej początkowej kwoty, Generali zobowiązało się do zaangażowania w wysokości 500 milionów euro rocznie, przez następne 5 lat, na rzecz zrównoważonego wzrostu poprzez międzynarodowe fundusze inwestycyjne, które skupiają się na infrastrukturze, innowacjach i cyfryzacji, MŚP, ekologicznym budownictwie mieszkaniowym, placówkach opieki zdrowotnej i edukacji.

Plan Fenice 190 realizowany jest za pośrednictwem platformy multibutikowej Generali Investments. Inicjatywy wybiera komitet inwestycyjny. Komitet bierze pod uwagę zgodność z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Sustainable Development Goals - SDGs) oraz z konkretnym celem, jakim jest wygenerowanie pozytywnego wpływu na ożywienie gospodarcze i realną gospodarkę w Europie.

Z okazji 190-lecia Generali, wolontariusze fundacji Generali - The Human Safety Net - w 23 krajach na świecie podjęli w czerwcu br. szereg inicjatyw. Ponad 260 pracowników, agentów, partnerów i przyjaciół Generali Polska dołączyło do międzynarodowego wyzwania The Human Safety Net. W ciągu dwóch tygodni przebyli ponad 21 tysięcy kilometrów i zebrali prawie 50 tys. złotych. Wszystko po to, by wesprzeć zakup sprzętu do hipotermii leczniczej dla noworodków dla kolejnej karetki neonatologicznej - tym razem trafi on do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Już w grudniu zakończy się również renowacja budynku Procuratie Vecchie (Prokuracji Starej) w Wenecji, który po 500 latach zostanie otwarty dla publiczności. Budynek stanie się globalnym centrum fundacji The Human Safety Net, która powstała w 2017 roku, by uwolnić potencjału osób znajdujących się w trudnej sytuacji, aby mogły one poprawić warunki życia swoich rodzin i społeczności.

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie

więcej z kategorii sport

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie