sport energetyka

Enea partnerem Akademii Lecha Poznań i sponsorem Lech Cup

22.07.2021 | Enea

Enea, jedna z największych firm branży energetycznej w Polsce, ponownie dołącza do grona partnerów Kolejorza. Firma, która od lat wspiera sportową aktywność dzieci i młodzieży, nadal będzie sponsorem tytularnym turnieju Lech Cup. Dodatkowo Enea została Oficjalnym Partnerem Akademii Lecha Poznań.

Akademia Lecha Poznań to jedna z największych i najbardziej uznanych szkółek w naszej części Europy. To właśnie z Kolejorza krok w stronę europejskiej piłki wykonali reprezentanci Polski, m.in. Jakub Moder, Jan Bednarek, Tomasz Kędziora czy Kamil Jóźwiak.

– Nasza akademia cały czas się rozwija nie tylko jeśli chodzi o szkolenie, zaplecze sportowe, ale też o infrastrukturę. Dowodem tego jest powstające we Wronkach Centrum Badawczo-Rozwojowe, które jeszcze bardziej przyczyni się do rozwoju młodych graczy – mówi Jan Wojciak, dyrektor sprzedaży B2B w Lechu Poznań.

– Bardzo nas cieszy, że nasza praca jest zauważana i od teraz będzie wspierana przez przedsiębiorstwo, które od lat dba o aktywność dzieci i młodzieży. Miło nam powitać firmę Enea jako Oficjalnego Partnera Akademii Lecha Poznań – dodaje Jan Wojciak.

Poza współpracą ze akademią Kolejorza, umowa podpisana pomiędzy Lechem a Eneą zakłada, że czternasta edycja jednego z największych europejskich turniejów zrzeszających zespoły z czołowych akademii piłkarskich naszego kontynentu ponownie będzie nosić nazwę Enea Lech Cup. Współpraca obu podmiotów to efekt tego, że przez ostatnie lata turniej zdobył renomę na międzynarodowej arenie, a także wśród przedstawicieli europejskich klubów. Na przestrzeni lat okazję na występ w stolicy Wielkopolski mieli dwunastolatkowie takich klubów, jak: FC Barcelona, Inter Mediolan, Manchester City, Chelsea FC, Hertha BSC czy Bayern Monachium oraz SL Benfika.

Zaangażowanie spółki energetycznej w Akademię Lecha Poznań i turniej piłkarski wpisuje się w prowadzoną od kilku lat inicjatywę Enei Akademii Sportu - cyklu zajęć i imprez wspierających aktywność dzieci i młodzieży na terenie działania Grupy Enea.

– Wsparcie Akademii Lecha Poznań i turnieju Enea Lech Cup, to kontynuacja konsekwentnych działań i zaangażowania Enei w rozwój sportowych pasji dzieci i młodzieży, co jest jednym z kluczowych celów naszej społecznej odpowiedzialności. Enea jest obecna w sporcie profesjonalnym, ale zawsze w połączeniu z promocją aktywności najmłodszych zawodników. Piłka nożna to w Polsce bardzo popularna dyscyplina, liczę że dzięki naszemu zaangażowaniu jeszcze więcej młodych zawodników będzie miało szanse na rozwój pod profesjonalnym okiem trenerskim, a w przyszłości szanse na grę w Lechu, a nawet reprezentacji kraju – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Enea od lat zaangażowana jest w sponsorowanie wydarzeń sportowych i polskich sportowców. Firma wspiera między innymi wioślarzy, tenisistów stołowych i zapaśników, jest sponsorem tytularnym drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno–zachodniej Polsce oraz imprez triathlonowych. Enea  jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i zachęca do wspólnego kibicowania Polakom startującym w Tokio w kampanii #RazemPoEmocje. Ambasadorką marki Enea jest Natalia Partyka, utytułowana tenisistka stołowa, która wystąpi w Tokio zarówno na Igrzyskach Olimpijskich, jak i Paraolimpijskich.

kontakt dla mediów
Mateusz Pilarczyk
Biuro Prasowe Grupy Enea
Mateusz Pilarczyk

mateusz.pilarczyk@enea.pl

tel: +48 61 884 31 41

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii sport

kontakt dla mediów
Mateusz Pilarczyk
Biuro Prasowe Grupy Enea
Mateusz Pilarczyk

mateusz.pilarczyk@enea.pl

tel: +48 61 884 31 41

informacje o firmie