wydarzenia ekonomia/biznes/finanse

Bank BNP Paribas nagrodzony za pozytywne zmiany w obszarze HR

18.06.2021 | Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę główną w kategorii „szkolenia i rozwój” konkursu HR of Change. Ideą konkursu było wskazanie najlepszych rozwiązań z obszaru HR, odpowiadających na wyzwania związane z pandemią. Organizatorzy docenili program DOBRZE, w ramach którego bank ułatwił pracownikom pozostawanie w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Organizatorem konkursu był INFOR PL S.A. Zadanie polegało na zaprezentowaniu projektu pozytywnych zmian zaproponowanych i wdrożonych w firmie w czasie pandemii. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursowa.

- Pandemia wywarła ogromny wpływ na wiele aspektów naszego życia. Z dnia na dzień wyzwaniem stało się utrzymywanie relacji z ludźmi, dbanie o kondycję fizyczną i psychiczną. W odpowiedzi na zupełnie nowe problemy naszych pracowników, zainicjowaliśmy kompleksowy i długofalowy program wellness DOBRZE. Wellness rozumiemy jako dobre samopoczucie, sztukę życia w taki sposób, żeby na większość pytań odpowiedź brzmiała „dobrze” – tłumaczy Wioletta Marciniak-Mierzwa, Dyrektor Departamentu Wynagrodzeń, Benefitów i Raportowania w Banku BNP Paribas.

Program, kierowany do wszystkich pracowników Banku BNP Paribas i ich bliskich, został ułożony w oparciu o cztery główne filary dobrego samopoczucia: aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, obniżanie stresu i regenerację. Poprzez edukację, aktywizację, wsparcie i opiekę bank pomaga poprawiać swoje nawyki w każdym z tych obszarów. Pracownicy wraz z rodzinami mogą liczyć na codzienne, cykliczne zajęcia, długofalowe programy wsparcia i dedykowane akcje.

Jak to wygląda w praktyce? W biurze oraz zdalnie – za pomocą platformy Webex – prowadzone są zajęcia ze strechingu, jogi i pilatesu. Pracownicy mogą uczestniczyć w sesjach Q&A na tematy związane m.in. z rozwojem osobistym, zawodowym czy rodzicielstwem oraz w webinariach z zakresu organizacji pracy, zdrowia fizycznego i zdrowia psychicznego, odżywania, profilaktyki i parentingu oraz uzależnień. Zajęcia uzupełniane są materiałami edukacyjnymi zamieszczanymi w aplikacji wellbeingowej.

Pracownicy mogą wziąć również udział w indywidualnych konsultacjach 1 na 1 ze specjalistami: psychologami fizjoterapeutą, dietetykiem, trenerem personalnego czy trenerem mentalnym.

Oprócz cyklicznych zajęć i stałego dostępu do specjalistów, bank organizuje również zindywidualizowane lub czasowe akcje, wpisujące się w ideę programu. To m.in. prezenty dla młodych rodziców, a także konkursy i kampanie charytatywne związane z aktywnością fizyczną.

Wszelkie materiały edukacyjne i informacje związane z programem DOBRZE dostępne są przez 24 godziny na dobę w wellbeingowej aplikacji. 

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie