sport sprawy społeczne

Pracownicy Banku BNP Paribas przebiegli, przejechali i przepłynęli ponad 70 tys. kilometrów, aby wesprzeć organizacje społeczne

10.06.2021 | Bank BNP Paribas

W ramach akcji „Dobre Kilometry” Fundacja BNP Paribas zobowiązała się przekazać organizacjom społecznym łącznie 45 tys. zł., jeśli pracownicy Banku BNP Paribas pokonają w maju 50 tys. kilometrów biegając, jeżdżąc na rowerze i uprawiając inne sporty dystansowe. Pomimo kapryśnej, majowej pogody zakładany próg został szybko osiągnięty. Łącznie, osoby zatrudnione w „Banku zmieniającego się świata” pokonały 71 951,56 kilometrów, czyli blisko siedemdziesięciokrotność długości Wisły.

„Dobre Kilometry” to akcja społeczna organizowana corocznie przez Fundację BNP Paribas. Trwa miesiąc i polega na wspólnym przemierzaniu kilometrów - biegając, jeżdżąc na rowerze, czy uprawiając inne sporty. W tegorocznym wyzwaniu udział wzięło 444 pracowników banku, którzy zarejestrowali swoją aktywność sportową 7 574 razy.

- Za nami 7. edycja akcji, która – co bardzo nas cieszy – zyskuje na popularności. Pracownicy banku z chęcią angażują się w pomaganie. W tym przypadku mogą to robić w najprostszy z możliwych sposobów, oddając się swojemu sportowemu hobby. Istotną zachętą do udziału w „Dobrych Kilometrach” jest też element przyjacielskiej rywalizacji pomiędzy zespołami i wpływ na to, do jakiej organizacji trafiają pieniądze – tłumaczy Maria Gawlikowska, starsza specjalistka ds. projektów społecznych w Fundacji BNP Paribas.

Pieniądze przekazywane są organizacjom wskazanym przez pracowników banku. 25 tys. zł trafi do wybranego przez wszystkich pracowników Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji. O tym, jak zostaną podzielone pozostałe środki, zdecydują najaktywniejsi uczestnicy akcji. Trzy obszary biznesowe z największą liczbą kilometrów oraz obszar, który zaangażował procentowo największą liczbę osób, wybiorą po jednej organizacji, którym Fundacja BNP Paribas przekaże po 5 000 zł.

Aktywność fizyczna jest ważnym elementem budowania przyjaznego środowiska pracy. Pracownicy banku i ich bliscy mogą korzystać z kart MultiSport. W aplikacji Worksmile dużą popularnością cieszą się grupy, które skupiają pracowników wokół aktywności sportowych. W ramach programu corporate wellness DOBRZE, pracownicy mogą regularnie uczestniczyć w zajęciach sportowych oraz zasięgać porad online trenerów sportowych. Dbałość o kondycję fizyczną i promowanie zdrowego trybu życia wpisuje się realizację przez Bank BNP Paribas 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju, a szczególnie Celu 3: dobre zdrowie i jakość życia.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii sport

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie