media/marketing/reklama nauka/edukacja/szkolenia

SGGW wprowadza nowy system identyfikacji wizualnej

19.04.2021 | SGGW

Zmienione godło, nowa paleta barw, autorskie czcionki, grafika nawiązująca do charakteru uczelni, nowe strony internetowe – to tylko część elementów Systemu Identyfikacji Wizualnej SGGW, który uczelnia zaprezentuje w najbliższy wtorek. W tym terminie ruszają także Wirtualne Dni Otwarte dla kandydatów na studia.

"Dziś inaugurujemy nową identyfikację wizualna naszej uczelni, która nie rezygnując, a budując na tradycji pozwoli nam odnaleźć się w nowoczesnym świecie. Spójny i wyrazisty język graficzny pomoże nam komunikować się z otoczeniem i w prosty sposób identyfikować ten przekaz ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego” – mówi rektor SGGW prof. dr hab. Michał Zasada.

Cechą charakterystyczną SGGW jest koncentracja wokół nauk o życiu. Dlatego życie stało się główną inspiracją nowej identyfikacji wizualnej uczelni, a odświeżony tradycyjny symbol został podstawowym elementem znaku SGGW. Identyfikację wizualną uczelni tworzą cząstki elementarne SGGW. Ich kształty, oparte na okręgu, nawiązują do przyrody w skali mikro – kropli wody, cząsteczki, komórki. „Cząstki elementarne SGGW” pozwalają na budowanie spójnych i oryginalnych kompozycji, ilustracji, animacji. Są elementem autorskiej typografii oraz Symbolu i znaku SGGW. Życie i przyroda są też punktem wyjścia dla palety kolorystycznej. Podstawowymi kolorami są trzy odcienie zieleni oraz czerwień.

SGGW jest marką rozpoznawalną w Polsce i Europie. Coraz większa liczba kanałów komunikacji oraz mnogość komunikatów i kontaktów międzynarodowych, internacjonalizacja studiów oraz kontaktów naukowych stwarzają konieczność ujednolicenia komunikacji, tak aby tworzyć jasny i przejrzysty przekaz dotyczący uczelni” – mówi dr hab. Marta Mendel, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.

SGGW jest bardzo przywiązana do swojej tradycji i historii. Nowy symbol SGGW w obecnej postaci w przejrzysty sposób łączy tradycję z nowoczesnością. Nie zrywa z przeszłością, a wręcz przeciwnie – podkreśla znaczenie dorobku poprzedników i symbolicznie się do niego odwołuje.

Nowy system identyfikacji wizualnej dla Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego opracowało studio graficzne Podpunkt.

Wraz z premierą nowej identyfikacji wizualnej SGGW uruchamia nową internetową stronę główna, której projekt jest odpowiedzią na zmieniający się świat oraz potrzeby nowoczesnej komunikacji z partnerami Uczelni – pracownikami, naukowcami, studentami oraz środowiskiem biznesowym. Strona główna uczelni jest częścią powstającego na uczelni spójnego pod względem technologicznym i wizualnym systemu informatycznego. W ramach realizowanego nadal projektu POWER „Sukces z natury – kompleksowy program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania SGGW” powstanie między innymi blisko sto serwisów internetowych – m.in. dla wydziałów, instytutów naukowych, studenckich organizacji i kół naukowych, a także pozostałych jednostek organizacyjnych szkoły. Projekt ten będzie realizowany jeszcze przez kilka miesięcy.

 

kontakt dla mediów
dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
dr inż. Krzysztof Szwejk

rzecznik@sggw.edu.pl

tel: + 48 22 593 19 98

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama

kontakt dla mediów
dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
dr inż. Krzysztof Szwejk

rzecznik@sggw.edu.pl

tel: + 48 22 593 19 98

informacje o firmie