ekonomia/biznes/finanse

Tomasz Kukuła nowym szefem Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych w Regionie ACEER

12.04.2021 | Grupa Generali

Tomasz Kukuła, dotychczasowy Dyrektor Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych w Generali Polska, awansował na stanowisko Dyrektora Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja. Dołączył do biura Generali CEE Holding w Pradze, gdzie jest odpowiedzialny za nadzór nad underwritingiem i zarządzanie portfelem dużych ryzyk majątkowych w Regionie.

 Choć żałuję, że Generali Polska traci tak znakomitego specjalistę, to jednocześnie cieszę się z awansu Tomka. Jest on potwierdzeniem, że nasi eksperci są wysoko oceniani przez Grupę. Wiedza i doświadczenie Tomka, a przede wszystkim jego praktyczna znajomość realiów rynkowych, daje mi pewność dalszego rozwoju ubezpieczeń korporacyjnych w Generali Polska. Warte podkreślenia jest także, że to jeden z bardzo nielicznych przypadków, kiedy w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych Polak awansuje do struktur regionalnych. Dziękuję Tomkowi za profesjonalną i partnerską współpracę w ostatnich latach i życzę mu samych sukcesów w nowej roli. Przed nami wymagające zadanie znalezienia kandydata o podobnych kwalifikacjach – mówi Rafał Tokarz, Dyrektor Zarządzający ds. Ubezpieczeń Korporacyjnych w Generali Polska

Tomasz Kukuła objął 1 marca br. funkcję Dyrektora Underwritingu w regionalnym zespole ubezpieczeń korporacyjnych, na czele którego stoi Samuele Borghi, a globalnie za ten obszar odpowiedzialny jest Hayden Seach. Na nowym stanowisku Tomasz Kukuła jest odpowiedzialny za kierowanie strategią underwritingu ubezpieczeń korporacyjnych w regionie Austrii, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze underwrittingu, w sektorze ubezpieczeń korporacyjnych. Specjalizuje się w underwritingu i zarządzaniu portfelem dużych ryzyk majątkowych. Od grudnia 2014 roku związany jest z Generali Polska, gdzie jako Dyrektor Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych zarządzał portfelem i procesami underwritingowymi. Przed dołączeniem do Generali odpowiadał za zarządzanie i underwriting ryzyk technicznych Allianz w Polsce, a wcześniej zajmował różne stanowiska związane z underwritingiem w firmach ubezpieczeniowych i brokerskich. Tomasz Kukuła studiował na Politechnice Warszawskiej oraz w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra ze specjalizacją zarządzanie i optymalizacja portfela ubezpieczeń korporacyjnych.

Tomasz Kukuła zastąpił Enrico Mazzę, który objął stanowisko Dyrektora Underwrittingu Ubezpieczeń Korporacyjnych we Włoszech, gdzie został odpowiedzialny za zapewnienie doskonałości technicznej i rentowności portfela włoskich ubezpieczeń korporacyjnych, definiowanie i wdrażanie strategii underwritingowej dla poszczególnych linii biznesowych.

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie