ekonomia/biznes/finanse energetyka

Enea sprzedała swoje udziały w spółce PGE EJ 1

26.03.2021 | Enea

Po podpisaniu listu intencyjnego, który uruchomił proces negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów w spółce odpowiedzialnej za projekt pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, udziałowcy zawarli umowę sprzedaży ze Skarbem Państwa. Na jej mocy Skarb Państwa przejmie udziały w PGE EJ 1 o łącznej wartości 531,3 mln zł. Enea otrzyma 53,1 mln zł.

Umowę podpisali: w imieniu Skarbu Państwa reprezentowanego przez Prezesa Rady Ministrów - Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej oraz przedstawiciele wszystkich udziałowców w spółce PGE EJ 1: PGE, Enea, KGHM Polska Miedź oraz Tauron. Wartość transakcji wynosi 531,3 mln zł. Enea, z 10% udziałem w spółce atomowej, otrzyma 53,1 mln zł.

Podpisanie umowy sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 oznacza przejęcie przez stronę rządową całości inwestycji w pierwszą polską elektrownię jądrową. Ten nowy kierunek działania pozwoli projektowi przyspieszyć, jednocześnie otwiera spółkom energetycznym nowe możliwości inwestowania w rozwój odnawialnych źródeł energii. Taki kierunek obrała Grupa Enea, która przygląda się rynkowi i poszukuje nowych możliwości inwestycyjnych w zakresie projektów wiatrowych i z segmentu fotowoltaiki oraz wykorzystania nowych technologii.

kontakt dla mediów
Piotr Ludwiczak
Kierownik, Biuro Prasowe Grupy Enea
Piotr Ludwiczak

piotr.ludwiczak@enea.pl

tel: +48 61 884 54 36

informacje o firmie

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse

kontakt dla mediów
Piotr Ludwiczak
Kierownik, Biuro Prasowe Grupy Enea
Piotr Ludwiczak

piotr.ludwiczak@enea.pl

tel: +48 61 884 54 36

informacje o firmie