nowe produkty/usługi styl życia

Wegańskie nowości w ofercie METRO Chef

W halach MAKRO można już kupić kolejne produkty stanowiące doskonałe zamienniki mięsa drobiowego. To sprzedawane pod marką METRO Chef wyroby sojowe.

 

MAKRO Polska stale wdraża do sprzedaży produkty powstające w wyniku nowych trendów w żywieniu. Jednym z takich trendów jest bez wątpienia rosnąca popularność produktów wegańskich, w tym tych, które mogą udanie zastąpić mięso w codziennej diecie. Dlatego właśnie w sprzedaży pojawiły się sojowe odpowiedniki mięsa drobiowego. Użyta do ich wytworzenia soja pochodzi w 100% z certyfikowanych ekologicznych upraw. W ofercie dostępne są trzy wersje: neutralne w smaku NATURAL CHUNKS oraz wzbogacone mieszankami ziół i przypraw SHOARMA STRIPS i GYROS STRIPS. Wszystkie trzy charakteryzują się „mięsną” teksturą mają wysoką zawartość białka i błonnika, są też wolne od glutenu. Z całą pewnością sprawdzą się jako smaczne zamienniki mięsa z kurczaka.

 

Ofertę marki METRO Chef wzbogaciły także nowe mąki: dyniowa, kokosowa i migdałowa. Oprócz wielu cennych właściwości i wartości odżywczych mają szereg zastosowań w kuchni. Dyniowa, o wyjątkowym smaku i zielonym kolorze, szczególnie polecana jest do wypieku chleba, placków, ciastek i makaronów. Będzie też smacznym dodatkiem do musli, jogurtu czy koktajlu. Migdałowa ma naturalny, lekko słodki smak i świetnie sprawdza się jako dodatek do ciast, naleśników i omletów. Może być też jedzona na surowo, np. z płatkami śniadaniowymi lub deserami na zimno. Kokosowa natomiast kolorem i wyglądem przypomina mąkę pszenną, lecz wyraźny zapach i smak kokosa sprawiają, że nie można ich pomylić. Można jej użyć jako dodatku do mlecznych i owocowych koktajli albo do zagęszczenia zup i sosów.

kontakt dla mediów
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej , MAKRO Cash & Carry Polska
Magdalena Figurna

magdalena.figurna@makro.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi

kontakt dla mediów
Magdalena Figurna
Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej , MAKRO Cash & Carry Polska
Magdalena Figurna

magdalena.figurna@makro.pl

informacje o firmie