ekonomia/biznes/finanse energetyka

TAURON z prestiżową nagrodą The Best of The Best i wyróżnieniem za raport zintegrowany

TAURON po raz czwarty otrzymał nagrodę specjalną „The Best of The Best” oraz wyróżnienie za stały, wysoki poziom raportu zintegrowanego w konkursie „The Best Annual Report 2019” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. TAURON jest jedynym przedstawicielem branży energetycznej z tytułem „The Best of The Best”.

TAURON już od wielu lat jest regularnie doceniany za wysoki poziom raportowania rocznego. Kapituła konkursu ponownie zwróciła uwagę na wysoką jakość publikacji. To niezwykle ważne, ponieważ raporty stanowią kluczowy element komunikacji firmy z otoczeniem rynkowym.

Osią narracyjną Raportu Zintegrowanego Grupy TAURON za 2019 roku jest „Zielony Zwrot TAURONA”. W raporcie firma szczegółowo opisuje wpływ swojej działalności na środowisko, otoczenie społeczne oraz sferę zarządzania (ESG). Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Dane pozafinansowe, które wykorzystane są w treści raportu, zostały przygotowane według wytycznych Global Reporting Index – GRI G4.

Raport Zintegrowany za rok 2019 to połączenie wartościowych treści zgodnych z najlepszymi międzynarodowymi standardami zaprezentowanymi w nowoczesnej, multimedialnej formie. Zawiera najważniejsze informacje niezbędne dla akcjonariuszy i inwestorów, które dodatkowo przydatne są też pozostałym grupom interesariuszy: społecznościom lokalnym, dziennikarzom, przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz pracownikom Grupy.

Nasz raport zintegrowany kompleksowo prezentuje Zielony Zwrot TAURONA spełniając jednocześnie najwyższe, światowe standardy w dziedzinie raportowania. Transparentny opis projektów jasno wskazuje w jaki sposób TAURON uczestniczy w transformacji krajowej energetyki - mówi Marek Wadowski, wiceprezes zarządu ds. finansów TAURON Polska Energia. - Tegoroczne nagrody to kolejny sukces całego zespołu zaangażowanego w przygotowanie raportów. Zebranie danych wymagało skoordynowanego wysiłku wielu obszarów biznesowych Grupy – dodaje Marek Wadowski.

Cały raport w wersji online jest dostępny na stronie internetowej TAURONA. Dzięki przejrzystemu i intuicyjnemu menu wyszukiwanie i analiza danych stają się jeszcze łatwiejsze. Raport Zintegrowany Grupy TAURON za rok 2019 dostępny jest pod adresem https://raport.tauron.pl/

Celem konkursu „The Best Annual Report” jest stworzenie standardów sporządzania raportów rocznych, a tym samym promowanie spółek przygotowujących najlepsze raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów.

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy, TAURON Polska Energia SA
Łukasz Zimnoch

lukasz.zimnoch@tauron.pl

informacje o firmie

***

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse