wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka sprawy społeczne towary konsumpcyjne ekonomia/biznes/finanse

Aukcja charytatywna „Sztuka prosto z serca”

Podczas tegorocznegoi Kongresu Profesjonalistów PR w Rzeszowie możemy wymienić się doświadczeniami, podsumować 20 lat branży PR w Polsce, ale także okazać wsparcie naszej koleżance Agnieszce Bednarczyk, która w ubiegłym roku stała się ofiarą nieszczęśliwego wypadku. W czasie przyjęcia wieczornego podczas XX Kongresu odbędzie się aukcja dzieł sztuki, z której całkowity dochód zostanie przekazany na konto fundacji Auxilia, wspierającej Agnieszkę. Przed nią jeszcze bardzo długi okres leczenia, mnóstwo niezbędnej wielotorowej, kosztownej rehabilitacji. Wszyscy pragniemy jej pomóc w tych trudnych chwilach.

Dzięki otwartym sercom wielu ludzi udało się nam zgromadzić na aukcję zestaw prac znanych artystów, takich jak: Paulina Taranek, Wacław Kochanowicz, Mirosław Panek, Piotr Saul czy Tomasz Jakub Sysło. Co wyjątkowe, prace pochodzą bezpośrednio z ich zbiorów prywatnych i jak dotąd nie były wystawiane na aukcjach. Jakie dzieła będziecie mogli zabrać razem z poczuciem wdzięczności Agnieszki i jej bliskich?

Na aukcji pojawi się grafika Tomasza Jakuba Sysło – plastyka, grafika, malarza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ten znany wrocławski artysta tworzy prace, które celnie oddają otaczającą nas rzeczywistość. Tomek jest znany nie tylko ze swojej działalności twórczej – jest cenionym ekspertem od mediów społecznościowych i PR, zaangażowanym między innymi w działania na rzecz Fundacji Olgi Tokarczuk. Na aukcji zaoferujemy jego grafikę zatytułowaną „Anioł”.

Tomasz jakub Sysło_Anioł.jpgKolejna praca została udostępniona przez znanego wrocławskiego artystę wizualnego – Piotra Saula. Jest on absolwentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, a obecnie wykładowcą w pracowni malarskiej prof. zw. K. Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych, zbiorowych i akcji artystycznych. Piotr Saul poza ogólnie pojętym malarstwem, projektowaniem, grafiką zajmuje się także komponowaniem muzyki, beatboxem oraz tańcem. Na sprzedaż będzie wystawiona jego akwaforta pt. „Tęsknota”.

Piotr Saul_Tęsknota.jpgDoświadczenia kolejnego artysty są związane nie tylko ze sztuką wizualną, ale także z teatrem. Marian Panek to artysta malarz, rysownik. performer, scenograf teatralny, nauczyciel akademicki, autor licznych publikacji, artykułów, monografii i esejów o sztuce. Zrealizował ponad trzydzieści scenografii teatralnych w repertuarowych teatrach zawodowych. Jako performer przygotował kilkanaście autorskich spektakli pisząc do nich scenariusze i reżyserując je. Podczas aukcji zaoferujemy jego pracę zatytułowaną „Ziemia obiecana” – akryl na płótnie.

Ziemia obiecana - Marian Panek.jpgBardzo klimatyczny portret kobiecy – olej na płótnie zatytułowany „Rysia” – został nam przekazany przez Paulinę Taranek, absolwentkę krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka ma w swoim dorobku wiele wystaw w kraju i za granicą.

Paulina Taranek Rysia olej na płótnie 60 x 80 cm.jpeg

Dużą atrakcją aukcji będzie licytacja obrazu „Dostojna” autorstwa Wacława Kochanowicza. Artysta z Jarosławia wygrywał wiele konkursów na szczeblach ogólnopolskich. Aktualnie realizuje malarstwo sztalugowe, stosując technikę olej na płótnie. Inspiracje dla swoich prac czerpie z lat zapamiętanych z dzieciństwa, inspirując się przyrodą, pejzażem oraz naturą. Uczestnik wielu indywidualnych wystaw. W swoim dorobku ma kilkaset obrazów - pejzaży, scen rodzajowych, martwą naturę, a także portrety. Obrazy Wacława Kochanowicza znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, Francji, Kanadzie oraz USA.

DOSTOJNA.jpg

Wszystkich, którym bliska jest sztuka i mają serce do pomocy, zapraszamy do Rzeszowa na naszą aukcję! Przez najbliższe dni na naszym profilu Facebook zaprezentujemy szczegółowo obrazy, które będą przedmiotem aukcji. Bądźcie z nami dla Agnieszki!

Jesli nie możesz być na Kongresie PR możesz pomóc Agnieszce w innych sposób. O jej potrzebach możesz przeczytać TUTAJ. Aktualna zbiórka na rzecz Agi znajduje się tutaj: https://zrzutka.pl/na-operacje-i-rehabilitacje-dla-agnieszki

#jestemzAgą #SolidarnośćPRowców

kontakt dla mediów
Zarząd PSPR
Polskie Stowarzyszenie Public Relations
Zarząd PSPR

biuro@polskipr.pl

informacje o firmie

Polskie Stowarzyszenie Public Relations (PSPR) jest społecznością profesjonalistów PR, działającą na rzecz branży od 1994 roku. Tworzą ją osoby odpowiedzialne za obszar PR w biznesie, administracji publicznej, NGO, a także wykładowcy akademiccy i przedstawiciele agencji PR. Działalność PSPR wspierają organizacje i instytucje związane z branżą PR i mediów. W Stowarzyszeniu działają kluby eksperckie i grupy projektowe skupione wokół poszczególnych specjalizacji, PSPR współpracuje także ze studentami. Organizacja jest członkiem międzynarodowej konfederacji Global Alliance for Public Relations and Communications Management (GA).

załączniki

kontakt dla mediów
Zarząd PSPR
Zarząd PSPR

biuro@polskipr.pl

informacje o firmie