nowe produkty/usługi technologie ekonomia/biznes/finanse

Ericsson wprowadza rozwiązanie Packet Core Firewall, aby wzmocnić bezpieczeństwo sieci rdzeniowej 5G

17.09.2020 | Ericsson Sp. z o.o.
  • Packet Core Firewall jest kompleksowym rozwiązaniem opartym na przetwarzaniu danych w chmurze
    Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa są zintegrowane z Ericsson Packet Core Gateway
  • Packet Core Firewall zapewnia proaktywną ochronę, umożliwiającą zarządzanie zagrożeniami związanymi z aktywnością w sieci, cyberatakami, roamingiem. Zapewnia bezpieczeństwo w zastosowaniach mobilnego łącza szerokopasmowego oraz IoT.
  • Packet Core Firewall redukuje całkowite koszty użytkowania o ponad 50 procent w porównaniu z dedykowanymi rozwiązaniami bezpieczeństwa 

Ericsson (NASDAQ: ERIC) rozwija rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo sieci 5G Core i wprowadza na rynek nowe Ericsson Packet Core Firewall, oparte na przetwarzaniu danych w chmurze.

Bezpieczeństwo sieci rdzeniowej jest kluczowym elementem już na etapie projektowania sieci. Procesy projektowania i produkcji mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i funkcjonalności produktu końcowego. Rozwiązanie Packet Core Firewall jest częscią platformy 5G Ericsson.

Rozwiązanie wyposażone jest w zaawansowaną technologię bezpieczeństwa przygotowaną przez A10 Networks (NASDAQ: ATEN). Wspiera kompleksowe plasterkowanie sieci oraz przetwarzanie przez urządzenia brzegowe.

Rozwiązanie Packet Core Firewall redukuje koszty o ponad 50 procent w porównaniu z dedykowanymi rozwiązaniami bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki pojedynczemu rozwiązaniu CNF (natywne funkcje sieciowe w chmurze) o uproszczonym sposobie zarządzania.

Folke Anger, Kierownik ds. rozwiązań Packet Core w Ericsson, mówi: „Budowanie bezpiecznej sieci 5G wymaga holistycznego spojrzenia, a nie skupiania się na pojedynczych elementach technicznych. Wprowadzamy obecnie na rynek zaporę Ericsson Packet Core Firewall, która jest płynnie zintegrowana z Packet Core Gateway. Zapewni to naszym klientom znaczną redukcję kosztów, gwarantując jednocześnie obecność usług 5G na urządzeniach brzegowych”.

Patrick Donegan, założyciel i główny analityk w HardenStance, twierdzi: „Operatorzy telekomunikacyjni muszą inaczej podejść do kwestii wdrażania środków bezpieczeństwa w ramach sieci rdzeniowej 5G. Ericsson Packet Core Gateway wraz z zaporą Packet Core Firewall integruje funkcje płaszczyzny użytkownika oraz funkcje bezpieczeństwa w ramach pojedynczej natywnej funkcji sieciowej w chmurze (CNF). Pozwala to na optymalizację kosztów".

Dhrupad Trivedi, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu w A10 Networks, stwierdził: „Operatorzy zaczynają korzystać z architektury w chmurze i architektury rozproszonej, aby móc obsługiwać technologię sieci 5G. Wzmaga to kluczową potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa i dostępności sieci. Firma A10 jest zadowolona z możliwości rozszerzenia partnerstwa z Ericsson, gdyż przyczyni się ono do wspierania bieżących i przyszłych przypadków użycia technologii 5G. Zapora Ericsson Packet Core Firewall wykorzystująca technologię A10 Networks jest gotowa do wdrożenia w chmurze i odpowiada na ewoluujące potrzeby biznesowe operatorów”.

kontakt dla mediów
Katarzyna Pąk
Head of Marketing & Communications, Ericsson Sp. z o.o.
Katarzyna Pąk

katarzyna.pak@ericsson.com

informacje o firmie

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi