nowe produkty/usługi wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka media/marketing/reklama transport ekonomia/biznes/finanse
Markowy Auto Skyway Festival
Toruński festiwal światła od lat, nawet mimo trudnych warunków pandemii kreuję kulturalną markę miasta i zaprasza do poznania Torunia i regionu. Festiwal w nowej formule zapewnia biznesowym partnerom niestandardowe i oryginalne formy promocji marki, a logo sponsora staje się przykładowo elementem mappingu 3D wyświetlanego na nietypowych obiektach czy przestrzeniach takich jak ściana lasu!
fot. Wojciech Szabelski (Urząd Miasta Torunia)
Auto Skyway Festival wspiera Bank Millennium — ogólnopolski, uniwersalny bank oferujący swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. W tym roku Bank Millennium objął mecenasem niezwykłą projekcję na ścianie lasu. Na blisko 300 metrowym odcinku lasu Supernova Productions wykonała wielkoformatowy mapping, do którego inspiracją stała się natura. Widzowie mogli zatem przeżyć pobudzające wyobraźnie spotkanie z filozofią natury, ożywionym i zaczarowanym lasem, w którym budzą się żywioły towarzyszące jej na co dzień.
fot. Wojciech Szabelski (Urząd Miasta Torunia)
Nieopodal dalej widzowie mijają „Fabrykę Energii”, miejsce, które się nie zatrzymuje. Ciągłe rozpalanie kotła i uruchamianie turbiny, rozgrzane kominy, iskry i ogień nie pozwalają na chwilę postoju, rozproszenia. Nieustannie trzeba pracować i nie zwalniać tempa. Wzbogacona o pokazy cyrkowe, akrobacje powietrzne czy pirotechnikę sceniczną instalacja znalazła się w gronie wspartych prac – w tym przypadku przez PGE Toruń S.A. należąca do grupy PGE Energia Ciepła – dostawca ciepła dla Miasta Torunia.
Wielkoformatowe konstrukcje, które wymagają specjalistycznej asysty to coś, co wyróżnia Auto Skyway Festival. Jedną z nich jest „Nie-stabilne”, czyli nietypowa konstrukcja, która zderza ze sobą przeciwności – siłę i delikatność, stałość i zmienność, siłę stali i delikatność materiału. Stworzoną przez Art4Media instalację mecenatem objął Kiloutou, wypożyczalnia sprzętu i maszyn budowlanych, która profesjonalną pomocą wsparła także całość działań festiwalowych!
fot. Sławomir Kowalski (Urząd Miasta Torunia)
Świetlni kierowcy motocross, ciekawe ewolucje, świetlna oprawa, świetliste smugi pitbike’ów – tak prezentuje się sportowa instalacja „Jump-to-the-sky” przygotowana przez Stowarzyszenie Go Sport. Wybitne umiejętności prezentują nie tylko młodzi zawodnicy, ale i mistrzowie – w tym Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2. Tę kompleksową instalację wsparł COLOR s.c.
Partnerem głównym „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” jest Województwo Kujawsko-Pomorskie, które tym razem zaprasza na świetlną iluminację w centrum miasta. Budynek administracyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy Placu Teatralnym to jedna z głównych lokalizacji w dotychczasowej historii festiwalu, więc nie mogło jej zabraknąć w programie wydarzenia.
fot. Sławomir Kowalski (Urząd Miasta Torunia)
Festiwalowa trasa pełna jest atrakcji. Wśród instalacji przewidziana jest także projekcja na tramwaju Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na Lotnisku Toruń widzowie mogą zobaczyć najbardziej charakterystyczny toruński tramwaj, czyli zabytkową „setkę” – pojazd z lat 60. Zasłużony tramwaj o numerze 100 stanie się obiektem, na którym pojawi się świetlna projekcja.
Projekcja zrealizowana dzięki działaniom promocyjnym projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu — BiT-City II” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
fot. Wojciech Szabelski (Urząd Miasta Torunia)
O tym, że sen o lataniu jest odwiecznym marzeniem człowieka, przekonuje instalacja „Z głową w chmurach” autorstwa Waterconcept. Miejsce festiwalu czyli pas startowy to istny portal przenoszący widza w odzwierciedlenie tego, co drzemie w ludzkiej psychice. Instalacja z głową w chmurach to świat kolorowych obrazów w formie strzelających dysz wodnych, wielkoformatowych głów będących odzwierciedleniem naszych myśli oraz ogromnej ilości punktów świetlnych tworzących granice pomiędzy jawa a snem. Kompleksową instalację wsparta została przez G2A Arena, czyli Centrum Wystawienniczo Kongresowe Województwa Podkarpackiego.
fot. Wojciech Szabelski (Urząd Miasta Torunia)
Nie mogło zabraknąć także nawiązań do obecnej sytuacji pandemii. Temat ten podejmuje instalacja „Dom” autorstwa Art4Media. Widz wprowadzony zostaje w intymność, jaką jest przestrzeń, w której funkcjonuje większość z nas. Pomieszczenia, które zaistniały w instalacji są pewnego rodzaju abstrakcją, która, bez charakterystycznych elementów, nie byłaby “udomowiona”. Mecenatem instalację objął Partner budowlany festiwalu, czyli Castorama.
Na festiwalowym szlaku nie mogło zabraknąć także i motoryzacyjnych odniesień. Na samochodach – Toyota Proace widzowie mogą zobaczyć ciekawą iluminację. Praktyczne samochody, dostosowane do najtrudniejszych warunków, nawet takich jak lotnisko – prezentują się dzięki wsparciu Toyota Bednarscy, którzy wsparli festiwal także logistycznie. Wsparciem wykazał się również Raan Lighting, dystrybutor promienników UV i promienników IR do zastosowań komunalnych, przemysłowych jak i medycznych, a także lamp specjalistycznych z działu Entertainment. Istotnym zaangażowaniem technicznym wykazał się również wiodący dostawca usług techniki scenicznej w Toruniu – ATT Audiotechnika.
Nie można zapomnieć, że Auto Skyway Festival nie mógłby się odbyć, gdziekolwiek indziej jak w Toruniu — mieście, które jest jednym z najpopularniejszych centrów turystycznych i kulturowych. W tym roku festiwal zaprasza nie tylko na oryginalną przygodę na Lotnisku Toruń, gdzie instalacje powstały głównie przy współpracy z artystami z regionu, ale zachęca także do odwiedzenia niezwykłego toruńskiego zespołu staromiejskiego. Tym samym Auto Skyway Festival współtworzy markę Miasta Toruń na najwyższym, bo światowym poziomie.
Zobacz retransmisję od National Geographic!
Dla wszystkich tych, którzy na festiwal chcieli się wybrać, ale nie będą mogli dotrzeć, zachęcamy do obejrzenia retransmisji relacji, przygotowanej przez patrona medialnego festiwalu, National Geographic na kanale YouTube. Widzowie mogą zajrzeć na festiwal i okiem kamery spojrzeć na najciekawsze festiwalowe atrakcje.
Pełny regulamin wydarzenia dostępny pod adresem: www.autoskyway.pl/regulamin
Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.autoskyway.pl
***
Organizatorami „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, Kiloutou, Color SC, Raan Lighting, G2A Arena oraz ATT Audiotechnika. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.
informacje o firmie
Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/
informacje o firmie
Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/