transport ekonomia/biznes/finanse

Emirates dodają Birmingham, Cebu i Houston do siatki połączeń, która obejmuje już 74 miasta

13.08.2020 | Emirates

Linie kontynuują rozbudowywanie swojej sieci w USA, obsługując w sierpniu loty pasażerskie już do 6 miast – w tym do Nowego Jorku JFK, Waszyngtonu, Bostonu (od 15 sierpnia), Chicago i Los Angeles.

13 sierpnia 2020 r. – Warszawa, Polska – Emirates ogłosiły przywrócenie połączeń pasażerskich do Birmingham (od 1 września), Cebu (20 sierpnia) i Houston (23 sierpnia). Dzięki temu pasażerowie Emirates mogą bezpiecznie podróżować już do 74 kierunków. To wygodne połączenia przez Dubaj między Amerykami, Europą, Środkowym Wschodem, rejonem Azji i Pacyfiku. 

Loty między Dubajem a Birmingham będą odbywać się 4 razy w tygodniu, a między Dubajem a Cebu 2 razy w tygodniu. Będą one obsługiwane przez Boeingi 777-300ER. Realizowane 3 razy w tygodniu połączenia między Dubajem a Houston będą odbywać się samolotami Boeing 777-200LR.

Obecnie linie lotnicze oferują połączenia z Dubaju do Nowego Jorku JFK, Waszyngtonu, Bostonu (od 15 sierpnia), Chicago i Los Angeles. Rozszerzając swoją siatkę połączeń Emirates dociera do 6 miast w USA i oferuje 27 lotów tygodniowo do tego kraju.

Pasażerowie mogą rezerwować loty na stronie emirates.com albo za pośrednictwem biur podróży.

Pasażerowie linii Emirates mogą zatrzymać się w Dubaju – miasto jest już otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Testy PCR na Covid-19 są obowiązkowe dla wszystkich pasażerów przylatujących do Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, włączając w to podróżnych tranzytowych, obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich, rezydentów i turystów, niezależnie od kraju z jakiego przylatują.

Kierunek Dubaj: miasto znane ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. 

Darmowe pokrycie kosztów związanych z zachorowaniem na COVID-19: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot: w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży przewoźnik pokryje koszty świadczeń medycznych bez dodatkowych opłat ze strony pasażera. Ochrona przysługuje automatycznie pasażerom lecącym liniami Emirates do 31 października 2020 r. (pierwszy lot powinien odbyć się nie później niż 31 października 2020 r.) i obowiązuje przez 31 dni od momentu przebycia pierwszego odcinka podróży. Dzięki temu pasażerowie skorzystają z dodatkowej ochrony, nawet jeśli po podróży liniami Emirates polecą dalej. Więcej szczegółów: www.emirates.com/COVID19assistance

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie: www.emirates.com/yoursafety.

Wymagania dla wjeżdżających turystów: więcej informacji skierowanych do międzynarodowych gości udających się do Dubaju można znaleźć pod linkiem www.emirates.com/flytoDubai.

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii transport