nowe produkty/usługi budownictwo/nieruchomości praca ekonomia/biznes/finanse

Bene PORTS: biuro, jako multifunkcyjny hub projektowy

03.08.2020 | BENE

Bene przedstawia rewolucyjną koncepcję biura multifukcyjnego, zamkniętą w efektownej linii produktów PORTS. Najnowsze dzieło znanego londyńskiego studia projektowego PearsonLloyd, jeszcze przed oficjalną premierą wyróżnione zostało prestiżowymi nagrodami branżowymi: „Red Dot Design Award: best of Best” oraz „iF Gold Award 2020”.

 

Wiedeń, Waindhofen, 29 lipca 2020 - Świat się zmienia, a my zmieniamy się wraz z nim. Stabilność i jednocześnie umiejętność elastycznego dopasowania do nowych realiów, to kluczowe czynniki sukcesu dynamicznych organizacji. PORTS uosabia tę nową rzeczywistość w projektowaniu wnętrz i ich wyposażeniu. Tworzy wielofunkcyjne przestrzenie, które wspierają różne style pracy i elastycznie dostosowują się do potrzeb firm. PORTS to zarówno linia produktowa, jak i nowa koncepcja biura, które łączy ludzi, pomysły i różne funkcje firmy – wspierając sukces w biznesie.

System PORTS został stworzony przez światowej sławy londyńskie studio projektowe PearsonLloyd, które może się poszczycić tak oryginalnymi realizacjami, jak choćby projekt kabiny klasy biznes dla firmy Lufthansa oraz pokoje WorkLife dla sieci Intercontinental Hotel Group. Studio należące do Luke’a Pearsona i Toma Lloyda stworzyło także kultową serię mebli PARCS dla firmy Bene. W 2009 roku PARCS dokonał rewolucji na rynku aranżacji biur,  wprowadzając zupełnie nową koncepcję przestrzeni wspierających współpracę. Wraz z pojawieniem się system PORTS, dziesięcioletnia historia pełnej sukcesów współpracy między ekspertem biurowym Bene a firmą PearsonLloyd zatoczyła koło - jeszcze przed oficjalną premierą PORTS zdobyło najbardziej prestiżowe nagrody w obszarze designu użytkowego „Red Dot Design Award: Best of Best” oraz „iF Gold Award 2020”.

W 2009 roku firma Bene przyniosła branży nową inspirację swoją linią produktową PARCS, tworząc rewolucyjną koncepcję stref do komunikacji i współpracy w biurze. PORTS jest dowodem naszego podążania za rozwojem nowoczesnych organizacji i zaangażowania w innowacje wspierające ich pracę. PORTS to obietnica inspirującej współpracy i produktywnej interakcji. Trzy linie produktów - TABLE, LOUNGE i STORAGE - uzupełniają się wzajemnie, odzwierciedlając potrzeby współczesnych liderów. Można je łączyć w celu optymalnego dostosowania do potrzeb firmy i jej pracowników w nowoczesnym środowisku pracy. To własnie nasza interpretacja hasła „lead together - wyjaśnia Michael Fried, członek zarządu ds. Sprzedaży, marketingu i innowacji w Bene.

 

ŚRODOWISKO PRACY LIDERÓW

Wszystko ulega zmianom: reorganizuje się dotychczasowe systemy, kwestionuje ustalone procesy i wprowadza nowe style zarządzania. To sprawia, że efektywne zarządzanie firmą wymaga dziś większej otwartości. Zarówno w przestrzeni biurowej, jak i w sposobie myślenia ludzi. Aby wspólnie sprostać współczesnym wyzwaniom i jak najlepiej wykorzystać oferowane przez nie możliwości, organizacje muszą przede wszystkim usprawnić współpracę i komunikację. W tym celu współczesne firmy potrzebują wielofunkcyjnych przestrzeni, które odzwierciedlają różne sposoby pracy ludzi, rozwijają się wraz ze zmianami w organizacji i dają się elastycznie dostosowywać do bieżących celów. Powinny szukać inspiracji w nowych trendach dotyczących pracy zespołowej, pamiętając jednocześnie o potencjale jednostki, oferując oprócz stref spotkań, także miejsca na odosobnienie i skupienie myśli. Elastyczność, wielofunkcyjność oraz wsparcie kreatywności jednostki są dzisiaj ważniejsze, niz kiedykolwiek.

 

ELASTYCZNY DESIGN PORTS

PORTS to wielofunkcyjny hub, działający jak jeden organizm o wysokiej wydajności. Strefy biurowe, które kiedyś funkcjonowały oddzielnie, zostały połączone w wielofunkcyjną przestrzeń, która ułatwia współpracę, a jednocześnie wspiera jednostki. Trzy moduły - PORTS LOUNGE, TABLE i STORAGE - można łączyć na różne sposoby, aby idealnie wspierały codzienna pracę. Półprzezroczyste przegrody umożliwiają zaś podział przestrzeni zgodnie z potrzebami indywidualnych pracowników
i grup. Stworzone w taki sposób stacje robocze będą idealnym miejscem odosobnienia. Wspólny stół stanie się zaś centralnym punktem projektu, stymulującym wymianę pomysłów i tworzenie nowych idei.

 

PORTS LOUNGE

Strefa relaksu i interakcji nieformalnych jest istotną częścią współczesnego środowiska biurowego. Sofę i fotele PORTS Lounge można dowolnie łączyć, tworząc wygodne miejsca do siedzenia. Kluczem do wszechstronności PORTS LOUNGE jest moduł ruchomego stołu i wielofunkcyjny fotel Lounge. Fotel posiada mechanizm odchylania siedziska, umożliwiający płynne przejście z pozycji zrelaksowanej, pasywnej do bardziej wyprostowanej i gotowej do aktywnej pracy. To idealne rozwiązanie na dzisiejsze czasy, kiedy urządzenia mobilne uwolniły nas od statycznych pozycji za biurkiem.

Szczególnym rozwiązaniem w ramach PORTS LOUNGE jest także moduł PORTS Task Lounge, będący połączeniem panelu, stółu obrotowego i krzesła PORTS Active. Dzięki modułowej konstrukcji PORTS Task Lounge można skonfigurować nie tylko jako miejsce pracy indywidualnej, ale także „salę spotkań”, zachęcającą do interakcji bez stołów konferencyjnych i formalnych prezentacji. .

 

PORTS TABLE

Innowacyjność, design i funkcjonalność to kluczowe cechy stołu PORTS, przekształcające prosty mebel w powierzchnię roboczą do zadań specjalnych. Można go błyskawicznie przekształcić z tradycyjnego stołu w biurko, będące centralnym punktem interakcji i komunikacji. Czteronożna podstawa tego eleganckiego stołu skrywa nowoczesny i cichy, elektroniczny mechanizm regulacji wysokości. Taca zasilania PORTS zapewnia łatwy dostęp do zasilania i połączeń sieciowych ukrytych w efektownej dekoracji stołu.

 

PORTS STORAGE

Stacje robocze i sale konferencyjne nowoczesnych biur, połączone są w jedną spójną całość. Taka struktura wymaga jednak przegród, które zapewnią odpowiednią organizację wnętrza. PORTS Storage może służyć jako taka właśnie przegroda pokoju, a jednocześnie miejsce
do przechowywania dla osób indywidualnych i przestrzeń do wspólnego użytku. PORTS Storage może więc służyć jako prywatna szatnia z półkami, lustrem i lodówką w ramach indywidualnego stanowiska pracy, jak i moduł do pracy zespołowej ze zintegrowaną tablicą korkową, półką lub ekranem.

Rynek mebli i koncepcji biurowych jest nadal definiowany według starych standardów pracy, bez uwzględnienia rzeczywistych potrzeb użytkowników. Takie podejście nie uległo zmianie od ponad wieku. PORTS oferuje nowe spojrzenie na biuro i jego funkcje, a dzięki temu możliwość indywidualnego zdefiniowania jego wyglądu czy funkcjonalności - mówi Tom Lloyd.

 Prywatne biuro powoli znika. Menedżerowie stają się bardziej otwarci, chętni do współpracy, demokratyczni i młodsi. Dlatego potrzebują przestrzeni i czasu, aby zaplanować, w jaki sposób chcą zarządzać swoimi firmami i wspierać kreatywność - dodaje Luke Pearson.

 

 

 

 

kontakt dla mediów
Katarzyna Jasińska
Dyrektor Zarządzający, BENE
Katarzyna Jasińska

katarzyna.jasinska@bene.com

tel: +48 22 592 43 05

informacje o firmie

O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 230 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi