środowisko naturalne/ekologia ekonomia/biznes/finanse energetyka

Bank BNP Paribas współfinansuje inwestycje PKN ORLEN

30.07.2020 | Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas wspólnie z innymi uczestnikami powołanego w tym celu konsorcjum będzie finansował bieżące inwestycje PKN ORLEN w ramach kredytu rewolwingowego o wartości 1,75 mld EUR. Bank jest bookrunnerem i głównym organizatorem finansowania. Zapewniony kredyt ma charakter multiwalutowy.

Kredyt rewolwingowy, czyli obrotowy kredyt odnawialny, umożliwi PKN ORLEN realizację długoterminowej strategii. Obejmuje ona nie tylko rozwój obecnych aktywów, ale także zwiększanie zaangażowania w projekty energetyki niskoemisyjnej, obejmujące m.in. budowę morskich farm wiatrowych i dostosowanie sieci stacji do dystrybucji paliw alternatywnych. Przyznany  kredyt pozwoli również na refinansowanie obecnego zadłużenia i wsparcie kapitału obrotowego PKN ORLEN i jej spółek zależnych.

- Bardzo się cieszę, że jako Bank Zielonych Zmian, skutecznie łączymy efektywność biznesową z wartościami, które wyznajemy. Kontynuujemy naszą strategię finansowania największych firm w Polsce i regionie, dla których transformacja w kierunku energetyki niskoemisyjnej stanowi ważny element rozwoju. Liczba nowych umów, które Bank podpisał w tym roku to świetny dowód na to, że wybraliśmy nie tylko odpowiedzialną, ale też opłacalną strategię rozwoju – tłumaczy Aleksander Korszałowski, Dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych CIB w Banku BNP Paribas.

PKN ORLEN to największa firma w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, działająca w sektorze petrochemii, energetyki i wydobycia węglowodorów. Dysponuje aktywami produkcyjnymi oraz siecią dystrybucji na sześciu rynkach macierzystych Europy i Ameryki Północnej.

Współpraca z PKN ORLEN wpisuje się w zaangażowanie Banku BNP Paribas w finansowanie firm oraz projektów, które wywierają pozytywny wpływ społeczny, ekonomiczny i środowiskowy. W ostatnich tygodniach Bank sfinalizował umowy finansowania takich firm, jak PKP Energetyka, Grupa Azoty i Velvet Care. Wszystkie projekty wpisują się w trend rozwoju gospodarki niskoemisyjnej.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, Bank BNP Paribas
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii środowisko naturalne/ekologia