transport ekonomia/biznes/finanse

Wielki powrót Airbusów A380 linii Emirates

15.07.2020 | Emirates

Linie Emirates ogłosiły powrót połączeń realizowanych przez A380 do Amsterdamu, wznowienie lotów A380 do Londynu i Paryża i ponowne uruchomienie siatki połączeń do 7 innych miast w ciągu jednego dnia

15 lipca 2020 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates będą obsługiwały codzienne loty do Amsterdamu swoim kultowym airbusem A380 oraz dodadzą drugie dzienne połączenie realizowane przez A380 do londyńskiego Heathrow od 1 sierpnia.

Samoloty A380 linii Emirates powróciły wraz z lotem EK001, który wystartował z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju do londyńskiego Heathrow oraz z pierwszym od marca lotem pasażerskim EK073.

Przylot Emirates EK073 zostanie specjalnie uczczony na lotnisku Charles De Gaulle w Paryżu, ponieważ jest to pierwszy rozkładowy lot A380 na tym dużym europejskim lotnisku od początku pandemii.

Emirates ponownie uruchomią regularne usługi pasażerskie do siedmiu kolejnych miast – Aten, Barcelony, Genewy, Glasgow, Larnaki, Monachium i Rzymu, oferując swoim klientom jeszcze więcej opcji podróży.

W ciągu najbliższych dwóch dni Emirates wznowią loty do Male (16 lipca), Waszyngtonu (16 lipca) i Brukseli (17 lipca).

Emirates aktualnie obsługują ponad 50 kierunków, oferując podróżnym dogodne przesiadki w Dubaju, ułatwiając tym samym podróż między Amerykami, Europą, Afryką, Bliskim Wschodem, Azją i Pacyfikiem.

Klienci klasy premium mogą znowu cieszyć się z usług, takich jak prywatny kierowca czy poczekalnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju, które wracają po analizie pod kątem ich bezpieczeństwa. Emirates ponownie otworzyły swoje dedykowane stanowiska Emirates Skywards na lotnisku w Dubaju, aby obsługiwać swoich stałych klientów.

Dubaj jest otwarty: Podróżujący liniami Emirates mogą także odwiedzić Dubaj, który jest już otwarty dla gości biznesowych i turystycznych. Przyjęcie nowych protokołów podróży lotniczych zapewnia zdrowie i bezpieczeństwo obywatelom, mieszkańcom i turystom odwiedzającym Zjednoczone Emiraty Arabskie. Więcej informacji na temat wymogów dot. wjazdu dla turystów znajduje się na stronie: www.emirates.com/flytoDubai.

Zdrowie i bezpieczeństwo przede wszystkim: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie:  www.emirates.com/yoursafety.

Ograniczenia podróży: podróżni powinni zwrócić uwagę na obowiązujące ograniczenia podróży - będą oni mogli wejść na pokład samolotu tylko wtedy, gdy spełnią kryteria wjazdu do kraju docelowego. Lista dostępnych kierunków pod adresem: https://www.emirates.com/english/help/travel-requirements/.

 

kontakt dla mediów
Aleksandra Ciok
Account Director, Emirates
Aleksandra Ciok

aleksandra.ciok@mslgroup.com

tel: +48 22 278 38 06

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii transport